Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Trojka, sa 4 posla ljudi ne da mogu da se sastave nego da odvajaju 2/3 zarade na štednju. Naročito ako su im prohtjevi na niskom nivou. Meni samo nije jasno zašto noskich štedi za azbestnu staru kuću loše izolacije, do zla boba precijenjene vrijednosti i to u fašističkoj državi trećeg svijeta...

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment

Ne kapiram, kako da plati kolko hoce? Jel moze onda da plati nula? Ili je pokriveno osiguranjem 100%, ili u nekom procentu, ili nije. Trebalo bi da znas tačnu cenu pre nego sto ti urade bilo kakav tretman/pregled sta god, a ne posle da se natezes s njima kolko kosta. Tako bi trebalo da izgleda neki uredjen sistem osiguranja valjda.

 

Sent from my F8132 using Tapatalk

Valjda su vecinom ordinacije privatne i onda oni usluge koje pruzaju gradjanima refundiraju od medicare. Ovde se dr zeznula jer je mislila da moja gospodja ima hronicni problem a medicare je procenio da je to bilo vise estetske prirode i nisu hteli da refundiraju lovu ordinaciji. Onda su ovi pokusali da u celosti naplate od nas. I bila je opcija i 0 pa da pretpostavljam dr pokrije sve iz njenog dzepa, al kad je beg bio cicija? ????

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment

Što ne platite finansijskog savetnika da vas iskobelja iz kučina - postovi djeluju poput stanja da vas dvoje sa 4 primanja (od kojih je bar jedno 100k) ne može da se sastavi sa organizacijom finansija? U takvoj situaciji bi mi država bila posljednji na listi problema.

 

Finansijski savetnik je jos jedan vampir u nizu koji jedva ceka da ti posisa krvi i da ti preporuci investicije na kojima dobija najvecu proviziju nezavisno od toga koliko su one pametne i koliko klijentu odgovaraju.

Moj drugi posao je online magacin, mini-kompjuter izbacuje listu proizvoda i pratim njega i pakujem robu. To je 16 sati nedeljno. Nije neka znacajna suma, ali dodje mi dobro kao fizicka aktivnost, socijalizacija (tamo sam vec 3 godine pa znam sve zive), imam bolovanje, odmor, penziono, na minimalcu.

Zena radi bejbisiting jedno 9-10 sati nedeljno, pre je cistila kuce jedanput nedeljno, ali su sve te bakice umrle, tako da vise nema toga. A njeno je sve cash in hand, ispod minimalca.

 

Ajde da nacrtam. Imala je opciju da plati koliko hoce i na kraju je to uradila. Imali smo kombinovano 15ak iskustava sa lekarima ovde od toga 4 specijaliste i ovo je bio jedini incident. Noskich je spominjao sudove i iz njegove price zvuci da je svaki dodir sa lekarima ko da si otiso kod zelenasa.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Noskich-u jeste svaki dodir nakon lekara opste prakse (u bolnici) bio zelenaski. Na srecu nije ih bilo mnogo. O prvom sam pisao pre, prvo sam predao uput od lekara opste prakse i cekao mesec dana da mi odgovore. Onda su mi zakazali termin za 6 meseci. Uzmem slobodan dan na poslu specijalno zbog toga i odem, kad ono doceka me sve diplomac cije je zvanje 'medical officer' i koji ne zna apsolutno nista o onome sto me je muchilo. I onda mi taj diplomac da vizitku njegovog profesora i preporuci da odem u privatnu ordinaciju gde naplacuje 300 dolara na sat.

 

Ovo drugo je bilo, ne da su oni napravili gresku, vec lazu da su mi sve rekli, a nista nisu rekli, i kazu ako ne platite prebacujemo slucaj na debt collectors.

Tako da, sto su govorili stari, boze zdravlja, a ko mora da ima posla sa njima neka im je bog u pomoci.

Edited by noskich
Link to comment

Trojka, sa 4 posla ljudi ne da mogu da se sastave nego da odvajaju 2/3 zarade na štednju. Naročito ako su im prohtjevi na niskom nivou. Meni samo nije jasno zašto noskich štedi za azbestnu staru kuću loše izolacije, do zla boba precijenjene vrijednosti i to u fašističkoj državi trećeg svijeta...

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

 

Noskich shtedi da pobegne od toga.

Link to comment

Valjda su vecinom ordinacije privatne i onda oni usluge koje pruzaju gradjanima refundiraju od medicare. Ovde se dr zeznula jer je mislila da moja gospodja ima hronicni problem a medicare je procenio da je to bilo vise estetske prirode i nisu hteli da refundiraju lovu ordinaciji. Onda su ovi pokusali da u celosti naplate od nas. I bila je opcija i 0 pa da pretpostavljam dr pokrije sve iz njenog dzepa, al kad je beg bio cicija?

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

O tome sve vreme i pisem, privatno sve moze kada se plati kao svetog Petra kajgana, a na javno zdravstveno je uvek natezanje i cekanje. Pa moze, pa ne moze, pa vi ne zivite u nasoj oblasti nadleznosti, pa mi nemamo specijalizaciju za to pitajte nekoga drugog, pa da vas stavimo na listu cekanja, pa videcemo...

 

U Srbiji makar znas, odneses kafu i cokoladu, tutnes neki dinar, kupis materijal i zavrsio si posao.

A ovde sa javnim zdravstvenim se nista ne zna.

Edited by noskich
Link to comment

Evo sveze statistike:

 

http://freedomfrompoverty.org/

 

People in #poverty are told to just get a job; that punishments and broken safety nets are "incentives"; that anyone who can't get a job isn't trying hard enough.
 
Well #auspol, it's all bullshit and here's why:
181,000 job vacancies
738,900 people unemployed
1,095,975 people underemployed
2,990,300 people below the poverty line. 
 
The numbers don't lie - we have a huge jobs deficit, our safety nets are broken, and a whole lot of people are suffering as a result. It's time for our leaders to stop treating people in poverty as political punching bags, and start working with us to end this crisis.
 
---
Sources:
ABS 'Job Vacancies, Australia Nov 2016' - http://abs.gov.au/ausstats/abs@.nsf/mf/6354.0
 
ABS 'Labour Force, Australia Feb 2017' - http://www.abs.gov.au/ausstats/abs@.nsf/mf/6202.0
 
ACOSS 'Poverty in Australia 2016' - http://www.acoss.org.au/poverty/
Link to comment

O tome sve vreme i pisem, privatno sve moze kada se plati kao svetog Petra kajgana, a na javno zdravstveno je uvek natezanje i cekanje. Pa moze, pa ne moze, pa vi ne zivite u nasoj oblasti nadleznosti, pa mi nemamo specijalizaciju za to pitajte nekoga drugog, pa da vas stavimo na listu cekanja, pa videcemo...

 

U Srbiji makar znas, odneses kafu i cokoladu, tutnes neki dinar, kupis materijal i zavrsio si posao.

A ovde sa javnim zdravstvenim se nista ne zna.

Naravno, to sve radi fašistička administracija u nameri da te upropasti, da te opljačka i da da tvoje teško stečene pare pare raznim besposličarima. Evo još malo od fašističke administracije:

 

Pomoć oko finansija (australijska socijalna služba - srpska latinica)

 

Pomoć oko finansija (australijska socijalna služba - bosanska latinica)

 

Pomoć oko finansija (australijska socijalna služba - hrvatska latinica)

 

Pomoć oko finansija (australijska socijalna služba - makedonska ćirilica)

 

Naplaćivanje vaših Medicare potraživanja (australiska socijalna služba - srpska ćirilica)

Било да вршите потраживање код вашег доктора, 'online' или лично, ваши Medicare трошкови уплаћују вам се електронским путем - на ваш наведени банковни рачун. Уплате обично стижу следећег радног дана.
 

Novosti iz australijske penzione službe (srpska ćirilica):

                

Максимална oснoвна пензија (Годишње) САМАЦ A$ 20,745.40 ПАР (oбoје имају правo) A$ 31,278.00

 

 

Share & Enjoy

Link to comment

Naravno, to sve radi fašistička administracija u nameri da te upropasti, da te opljačka i da da tvoje teško stečene pare pare raznim besposličarima. Evo još malo od fašističke administracije:

 

Pomoć oko finansija (australijska socijalna služba - srpska latinica)

 

Pomoć oko finansija (australijska socijalna služba - bosanska latinica)

 

Pomoć oko finansija (australijska socijalna služba - hrvatska latinica)

 

Pomoć oko finansija (australijska socijalna služba - makedonska ćirilica)

 

Naplaćivanje vaših Medicare potraživanja (australiska socijalna služba - srpska ćirilica)

Било да вршите потраживање код вашег доктора, 'online' или лично, ваши Medicare трошкови уплаћују вам се електронским путем - на ваш наведени банковни рачун. Уплате обично стижу следећег радног дана.
 

Novosti iz australijske penzione službe (srpska ćirilica):

                

Максимална oснoвна пензија (Годишње) САМАЦ A$ 20,745.40 ПАР (oбoје имају правo) A$ 31,278.00

 

 

Share & Enjoy

 

Ovo ti je osim penzije sve fluff, nista konkretno.

Za Medicare mozes da potrazujes samo neke troskove, vecina troskova u privatnim ordinacijama ne mogu da se potrazuju, a to sto moze je mali deo ukupnog racuna i podlozno raznoraznim ogranicenjima: kolika ti je zarada, koliko puta si dolazio kod doktora, koje si starosti...

A za penziju smo rekli, neces je docekati ni ti, a tek ja necu. Uteftereno podizanje na 70 godina kada se prima prva penzija, i jos ce da dizu.

Edited by noskich
Link to comment

Ovo ti je osim penzije sve fluff, nista konkretno.

Za Medicare mozes da potrazujes samo neke troskove, vecina troskova u privatnim ordinacijama ne mogu da se potrazuju, a to sto moze je mali deo ukupnog racuna i podlozno raznoraznim ogranicenjima: kolika ti je zarada, koliko puta si dolazio kod doktora, koje si starosti...

A za penziju smo rekli, neces je docekati ni ti, a tek ja necu. Uteftereno podizanje na 70 godina kada se prima prva penzija, i jos ce da dizu.

Čist fašizam,, dakako. U nameri da te upropaste, da ti otmu svaki dolar što si mukom zaradio, i da daju tamo nekim besposličarima ...

 

Usluge socijalnih službi (australijska savezna služba - srpska ćirilica):

Коме помажемо

Приоритет се даје особама са сложеним потребама, које немају подршку породице или других служби у заједници, нарочито:
  • онима који размишљају о самоубиству
  • онима са нелеченим или нестабилним менталним болестима
  • младим људима
  • онима који доживљавају неприлике као резултат насиља у породици и домаћинству, бескућништва или недаћа
  • онима који се брину за одраслу особу или дете са инвалидитетом или озбиљном болешћу

Mapa javnih toaleta (australijska zdravstvena služba)

As part of the National Continence Program, the Toilet Map provides information on over 16,000 publicly available toilets across Australia, including accessibility, opening hours and facilities, such as showers & baby change.

 

Share & Enjoy

Link to comment

Čist fašizam,, dakako. U nameri da te upropaste, da ti otmu svaki dolar što si mukom zaradio, i da daju tamo nekim besposličarima ...

 

Usluge socijalnih službi (australijska savezna služba - srpska ćirilica):

Коме помажемо

Приоритет се даје особама са сложеним потребама, које немају подршку породице или других служби у заједници, нарочито:
  • онима који размишљају о самоубиству
  • онима са нелеченим или нестабилним менталним болестима
  • младим људима
  • онима који доживљавају неприлике као резултат насиља у породици и домаћинству, бескућништва или недаћа
  • онима који се брину за одраслу особу или дете са инвалидитетом или озбиљном болешћу

Mapa javnih toaleta (australijska zdravstvena služba)

As part of the National Continence Program, the Toilet Map provides information on over 16,000 publicly available toilets across Australia, including accessibility, opening hours and facilities, such as showers & baby change.

 

Share & Enjoy

 

Znaci ne verujem kada si postavio mapu javnih toaleta.  :lolol:

Ali dobro, ovo nije fluff, ovo je stvarno plus za Australiju. Nema baba sera i nema placanja toaleta. Svaka cast, podrzavam i uvazavam. 

 

A za ovu pomoc licima u nevolji, pa sto ne pomogose onim narkomanima koje sam naveo na koju stranu pre, nego ih deportuju iz zemlje?

Sto to Australijanci idu na Tajland na rehabilitaciju?

 

 

http://www.sbs.com.au/news/dateline/story/last-resort-rehab

 

Australian ice addicts are increasingly turning to extreme vomit treatment in Thailand, but can it break their habit? Dateline looks at how a shortage of treatment at home is driving some to reach this last resort.

 

The centre is run by Buddhist monks and treatment is free. It’s helped over 100,000 people get off drugs over the past 55 years.

Australia has the third highest rate of ice use in the world, with more than 70,000 dependent users.

Yet an increasing number are turning to immediate treatment in Thailand rather than join the waiting list for rehab at home.

Edited by noskich
Link to comment

Eto vidiš, i taj rođo što je išao u taj centar isto kao i ti ima ženu Tajlanđanku, pa mu ona preporučila da ga njihovi popovi leče, 90% izlečenja za strance kaže. Kao onaj centar u majčici gde je pop lečio od narkomanije lopatom - 100% izlečenje. Bolje nego bilo šta što može da ponudi ovdašnja fašistička vlast ovde.

 

A i ta televizija na kojoj je išla ta emisija (usput, gledao sam je) je prava fašistička, državna televizija pa daje takve emisije, i ne samo to nego i ovo - makedonske vesti, pa hrvatske, pa srpske, posle toga holandske, a pre makedonskih ruske, poljske i latinoameričke, a na prvom kanalu italijanske, pa filipinske, pa francuske, pa grčke sa Kipra, čist fašizam. U nameri da te upropaste.

 

SaE

Link to comment

Eto vidiš, i taj rođo što je išao u taj centar isto kao i ti ima ženu Tajlanđanku, pa mu ona preporučila da ga njihovi popovi leče, 90% izlečenja za strance kaže. Kao onaj centar u majčici gde je pop lečio od narkomanije lopatom - 100% izlečenje. Bolje nego bilo šta što može da ponudi ovdašnja fašistička vlast ovde.

 

A i ta televizija na kojoj je išla ta emisija (usput, gledao sam je) je prava fašistička, državna televizija pa daje takve emisije, i ne samo to nego i ovo - makedonske vesti, pa hrvatske, pa srpske, posle toga holandske, a pre makedonskih ruske, poljske i latinoameričke, a na prvom kanalu italijanske, pa filipinske, pa francuske, pa grčke sa Kipra, čist fašizam. U nameri da te upropaste.

 

SaE

 

Popovi i monasi nisu isto, cak i u pravoslavlju. A u budizmu nema popova, samo monasi. Vidis taj je lecio lopatom, ovde lopate nema, samo priroda i budizam. Dolaze ljudi iz Australije i mole da ih lece posto u Australiji nije imao ko da ih izleci ili nemaju da plate.

Potpuno besplatno, nema veze ko si i odakle si. Ljudi dolaze iz celog sveta.

 

Cekaj ti si gledao emisiju, pa si opet napisao da se na Tajland ide iskljucivo radi seks turizma? Pa sto ne govoris istinu?

Edited by noskich
Link to comment

Evo Englez, ovog meseca otisao u Kinu da predaje engleski i matematiku: www.awolgeordie.com


Plata 3000 USD neto, dobio na koriscenje glanc nov novcijat stan, dvosoban, tik do skole i nedaleko od centra. Predaje 16 casova od po 45 minuta. Pa gde to ima? Radis 16 sati, nemas skoro nikakav trosak, cene transporta i hrane su smesne, stanarina i rezije 0.


Pre je radio na Tajlandu, i tamo mu je bilo dobro, ali manja plata, i nista nije obezbedjeno osim plate. Jednostavno na Tajlandu ima mnogo ponude, gomile stranaca zele da zive tamo, tako da poslodavci ne moraju da nude bog zna kakve uslove da nadju ucitelje.


Link to comment

Ti ocigledno nikada nisi nista u zivotu predavao cim mislis da ti nakon tih 16 casova prestaje radno vreme. Nije da ja imam nesto mnogo iskustva u tome, ali po onom koje imam, priprema casa, pregledanje zadace i sl uzimaju vise vremena od samog vremena provedenog sa decom. Ako hoces da odradis posao kako treba, a ne samo uzmes novce i zapalis.

 

 

Inace znam par slucajeva koji su otisli u KInu iz Srbije i doneli dobre utiske. Ne znam koliko su zaradili, ali kazu da im je zivot bio komotan.

Link to comment

Pa pazi, prvo koliko radis van casova je do tebe. Drugo, gde i kada to radis je opet do tebe. Mozes da uhvatis voz do druge provincije i spremas cas u vozu. Imas plan i program i na tebi je da ga sprovodis. Ne izmisljas nista iz glave. Dok kad si u kancelariji tu si 40 pa plus sati ispred monitora. A do monitora ti obicno treba preko sata u prevozu. Dok ovaj chova svrati na posao iz stana za 5 minuta peske. Neuporedivo vise slobode i slobodnog vremena uz troskove koji konvergiraju ka 0 i sasvim solidnu zaradu.

Edited by noskich
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...