Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Kome nema ko vodu da donese, dok se on ubi noseći vode ljudima okolo koji su u nuždi...

 

A ti me licno poznajes i znas sta radim pa mozes to da tvrdis. Za razliku od tebe ja nista ovde ni za koga ne tvrdim. I znas koliko mi je stalo sta neko koga uopste ne poznajem misli o meni kao sto si ti.

Link to comment

Prica je bila o Aladinu, i ne nije u Opera house, vec u Capital Theatre, pa proveri cenu online.

68 dolara http://www.ticketmaster.com.au/aladdin-the-musical-haymarket-new-south-wales-21-12-2016/event/13005044DDD9F55D?artistid=1858715&majorcatid=10002&minorcatid=207

 

I prica je isla tako da ne mozes naci apsolutno nista pristupacno, a ne da ne mozes naci jedan konkretan dogadjaj. Ja sam hteo reci da ako mozes naci nesto u prvom mestu koje mi je palo na pamet za 2-3 puta manju cenu od one o kojoj ti pricas, onda mi odmah postane sumnjivo cela tvoja prica da ne mozes naci nista po pristupacnim cenama.

Edited by Fins fleet
Link to comment

Šta tebe konkretno sprečava da prevaziđeš svoj sadašnji život i odeš u neku šumu, izgradiš natrešnicu za dan ili nađeš neku napuštenu, i živiš ko i svaka životinja u prirodi, sa prirodom i od prirode?

 

To sto su ljudi u srednjem veku imali vise slobodnog vremena nego wage slaves danas, sto su bili svoji na svome, sa svojom kucom i zemljom i porezom koji su placali vlastelinu a koji je manji od poreza vecina drzava danas, sto su imali potpunu autonomiju u tome koliko i sta rade na toj zemlji, sto su imali pristup zemlji za zajednicku upotrebu, sume za ogrev i lovista, pasnjake za ispashu, reke i jezera za ribarenje... sve to su prednosti srednjeg veka. Ti seljaci su u Engleskoj oterani sa svoje zemlje da bi popunili urbane slamove i radili 18 sati dnevno u fabrikama.

I kada neko napise sve to, to ne znaci da taj neko misli da je srednji vek apsolutno po svemu bio bolji od danasnjice niti da danas svi treba da zive kao da je srednji vek. I kada taj neko to kaze da to ne misli onda nakon toga opet dobije pitanje a zasto ne zivi u napustenoj kolibi u shumi. 

Link to comment

68 dolara http://www.ticketmaster.com.au/aladdin-the-musical-haymarket-new-south-wales-21-12-2016/event/13005044DDD9F55D?artistid=1858715&majorcatid=10002&minorcatid=207

 

I prica je isla tako da ne mozes naci apsolutno nista pristupacno, a ne da ne mozes naci jedan konkretan dogadjaj. Ja sam hteo reci da ako mozes naci nesto u prvom mestu koje mi je palo na pamet za 2-3 puta manju cenu od one o kojoj ti pricas, onda mi odmah postane sumnjivo cela tvoja prica da ne mozes naci nista po pristupacnim cenama.

 

Ja sam napisao solidno sediste, a ne sediste u poslednjem redu.

I uopste nisam tvrdio da nista nije pristupacno, samo sam dao primer Aladina jer je najpopularniji mjuzikl u gradu koji se vec mesecima prikazuje.

Edited by noskich
Link to comment

Ja sam napisao solidno sediste, a ne sediste u poslednjem redu.

Do jaja su ti kriterijumi. :isuse:

 

Izvini, zaboravi da sam ista pisao.

Edited by Fins fleet
Link to comment

 

opcije shopping mall i food court su za ljude koji nemaju zelju da istrazuju. ne znam sto bi se neko zalio za food court a zivi u predelu cija je priroda prelepa. alberta leti, ja hocu da se razbolim kada mi prijatelj salje slike, jebeni svarzvald... toronto prepun kulturnih dogadja, otava takodje. i ona ide u shopping mall?!? govori vise o njenom mentalitetu nego kanadi.

 

 

 

Tu je pitanje pristupacnost. Ne vozim ali mi prijateljica kaze da odes do obliznjeg nacionalnog parka na sat i po voznje i da se vratis treba ti goriva za 50 dolara. Da svratis negde na rucak ili veceru u nekoj od tih lokalnih kafana za porodicu ocas bude 100 dolara. Da prespavas opet za porodicu u krugu nacionalnog parka oko 150 dolara.

 

Bude besplatnih kulturnih sadrzaja ali samo ako hoces da stojis u masi i gledas. Bilo sta drugo od sadrzaja koji se nude se placa, hrana, osvezenja, ringispil za decu... Evo sada se ovde daje jedan mjuzikl Aladin, solidno sediste (ne prvi red, ne loza) kosta preko 150 dolara. Pa to pomnozi za brojem clanova porodice.

 

Link to comment

Do jaja su ti kriterijumi. :isuse:

 

Izvini, zaboravi da sam ista pisao.

 

I tebi su, biras poslednji red da bi dokazao svoju poentu.

A evo nek neko iz Sidneja kaze o popularnosti ovog mjuzikla. Mislim da se vec preko 3 meseca prikazuje.

Edited by noskich
Link to comment

Ti stvarno ne razumes o cemu se ovde prica? Da li bas moras da ides na najpopularniji mjuzikl u Sidneju i da dobijes kartu vise prema sredini? Da li znas kakva je ponuda mjuzikla u Srbiji? Da li stvarno mislis da ce se neko zbog cene karata malo prema sredini na najpopularnijem mjuziklu u Sidneju vratiti u Beograd? Da li ti uopste kontas koliko tvoji stavovi zvuce elitisticki i strano ljudima koji zive ovde?

Link to comment

Ti stvarno ne razumes o cemu se ovde prica? Da li bas moras da ides na najpopularniji mjuzikl u Sidneju i da dobijes kartu vise prema sredini? Da li znas kakva je ponuda mjuzikla u Srbiji? Da li stvarno mislis da ce se neko zbog cene karata malo prema sredini na najpopularnijem mjuziklu u Sidneju vratiti u Beograd? Da li ti uopste kontas koliko tvoji stavovi zvuce elitisticki i strano ljudima koji zive ovde?

 

Ne pricamo o Srbiji uopste, bila je replika na mustangovu tvrdnju da eto sto da se ide u shopping mall i food court kada moze da se proputuje cela zemlja i da se pohadjaju kulturni sadrzaji. I onda sam odgovorio na to ukazujuci da pristupacnost moze biti problem. Toliko o tome.

Link to comment

opcije shopping mall i food court su za ljude koji nemaju zelju da istrazuju. ne znam sto bi se neko zalio za food court a zivi u predelu cija je priroda prelepa. alberta leti, ja hocu da se razbolim kada mi prijatelj salje slike, jebeni svarzvald... toronto prepun kulturnih dogadja, otava takodje. i ona ide u shopping mall?!? govori vise o njenom mentalitetu nego kanadi.

 

jebote ja sam prvih pet godina opajala midwest i nesto istocne obale. nisam mogla da odolim da ne vidim one sve vilukojebine i debele amerikance ..od milvokija do st. petersburg na floridi. i jos mi nije dovoljno. evo antezem se sa kalifornijom vec pet godina, cini mi se da nista jos nisam videla i stalno negde zujim prevelika je da se obidje a na tapetu su mi gore washington, oregon, colorado i lake taho i ako mogu bar jos desetak nacionalnih parkova poznatih. i volela bih jesen da vidim u nekoj sumi jer sam vec pocela da zaboravljam kako izgleda.

 

o kulturnim dogadjanjima u la necu da pricam... cak ima za dzabe ko hoce da nadje. a pri tom dobijes vrhunski talenat bez zajebancije. ovo prica neko ko je imao dva stana (na kredit), dvoje kola (otplacena)... i posle kraha sve poslala u kurac. zivim od kesa sto zaradimo, nemam

kreditnu karticu i sve sto imam je moje (i muza naravno) vlasnistvo. shopping mall me vidi samo kada me neko natera.

 

ali...svi se mi razlikujemo ...ono sto mene interesuje, ne interesuje drugog...samo mi nije jasna ta mrznja koju ima prema kanadi a provela 10 godina u njoj. ludak.

Link to comment

Ne pricamo o Srbiji uopste, bila je replika na mustangovu tvrdnju da eto sto da se ide u shopping mall i food court kada moze da se proputuje cela zemlja i da se pohadjaju kulturni sadrzaji. I onda sam odgovorio na to ukazujuci da pristupacnost moze biti problem. Toliko o tome.

OK, referenca na Srbiju je bila u vezi sa clankom od koga smo izvorno krenuli. Ali to je sporedno ovde, sustina je da si ti jedan elitisticki seronja koji nam iz japi fotelje prodaje kako mu je hipi komuna zivotni san.

Link to comment

Ali to je sporedno ovde, sustina je da si ti jedan elitisticki seronja koji nam iz japi fotelje prodaje kako mu je hipi komuna zivotni san.

 

koje japi fotelje jel ove :fantom:

 

alizyt.jpg

Edited by Hella
Link to comment

Dajte da cujemo i drugu stranu: pitajte neko tajlandsko seljace iz dzungle je l' bi radilo za 100k+ u centru Sidneja i zalilo se na cijenu kirije i nekretnine [instead].

Edited by Tpojka
Link to comment

To sto su ljudi u srednjem veku imali vise slobodnog vremena nego wage slaves danas, sto su bili svoji na svome, sa svojom kucom i zemljom i porezom koji su placali vlastelinu a koji je manji od poreza vecina drzava danas, sto su imali potpunu autonomiju u tome koliko i sta rade na toj zemlji, sto su imali pristup zemlji za zajednicku upotrebu, sume za ogrev i lovista, pasnjake za ispashu, reke i jezera za ribarenje... sve to su prednosti srednjeg veka. Ti seljaci su u Engleskoj oterani sa svoje zemlje da bi popunili urbane slamove i radili 18 sati dnevno u fabrikama.

I kada neko napise sve to, to ne znaci da taj neko misli da je srednji vek apsolutno po svemu bio bolji od danasnjice niti da danas svi treba da zive kao da je srednji vek. I kada taj neko to kaze da to ne misli onda nakon toga opet dobije pitanje a zasto ne zivi u napustenoj kolibi u shumi. 

 

ja nikad nisam zivjela na selu, ali mi se cini da se tamo i danas radi 24/7. a tek u srednjem vijeku su imali su autonomiju da rade koliko hoce ako im nije smetalo da umru od gladi.

 

istina za urbane slamove, rani kapitalizam je bio super okrutan. Ali to i dalje ne znaci da je zivot na selu bio lak. Viktorijanci prosjecan zivot u gradu  40tak godina, na selu 50tak.

 

 

sjajna serija ko moze da nadje, zivot na farmi u doba elizabete prve.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Tudor_Monastery_Farm

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...