Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Guess what  - na starom forumu smo se na temi o Australiji koju je pokrenuo samuraj od Pots Pointa pre nekih jedanaest i kusur godina takođe raspravljali o ovome, na osnovu prvog izveštaja sajta Demographia o dostupnosti nekretnina. I izvesni Zoki_ iz Melburna je kao ti sad penio kako je to Sidnej u vrhu nedostupnih marketa (sve ovo je još uvek dostupno, možeš da pogledaš). U međuvremenu (između 2005. i danas) se desila GFC koja je pogodila US ali ne i Australiju, tako da je pad američkih (tj. kalifornijskih) gradova koji su tada bili iznad Sidneja očekivan.

 

Za tebe (kao i za Zokija onda) imam jedno prosto pitanje - da li bi na ovakvoj listi očekivao na vrhu gradove iz sredine US (ili neke hipotetičke unutrašnjosti Australije bogate vodom koji bi mogli da se šire na sve četiri strane), ili gradove sa oballe? Uz varijaciju, kada se u razmatranje uzmu samo gradovi sa obale gde širenje u okean ne dolazi u obzir, da li bi očekivao na vrhu liste gradove iz toplije ili hladnije klime? Bez ikakvog ulaženja u dotadašnji ekonomski rast zemlje koja se razmatra. Mislim, mudraci koji pišu komentare izveštaja zaključuju da je nedostupnost povezana sa ograničenjima dodavanja novog zemljišta za izgradnju. Pa halo stručnjaci, kad neko izmisli izgradnju istočno od Bondaja ili zapadno od Golden Gejt mosta, onda će i Sidnej i San Francisko da padnu na toj listi. Mislim, koliko treba da se neko pravi naivan pa da ne očekuje da se Hong Kong nađe na vrhu ovakve liste? Ili da se čudi što su Detroit, Bafalo i Klivlend na dnu liste. Ranije su uključivali i manje gradove (mislim da je sad limit milion stanovnika), sad nema, ali smem da se kladim da kad bi ih uključili, da bi Honolulu ili ovdašnja Nusa (Noosa, Sunshine Coast) bili iznad Sidneja, Vankuvera i San Dijega. Tako da - kad budeš video da se narod bude masovno selio iz San Franciska u Detroit, i iz Vankuvera u Toronto, sva je šansa da će i u Sidneju da budu jeftinije nekretnine (naravno, i u slučaju duže recesije, cunamija, zemljotresa, najezde zmija iz outback-a i slično).

 

Share & Enjoy

Edited by Gojko & Stojko
Link to comment

Ma dobro Hong Kong, Sidnej je nesto sasvim drugo. Evo kaze covek na kraju tog teksta: "It is important to remember that the 'scarcity' that drove up land prices is wholly contrived - it is a matter of political choice, not geographic reality," he wrote. "It is the product of restrictions imposed through planning regulation and zoning."

 

Zivimo u zemlji-kontinentu sa 25 hiljada kilometara obale. I problem je da se subvencionise stanovanje, da se decentralizuju gradovi i olabavljuje pritisak tako sto bi se planski selili poslovi i infrastruktura na obode i van metropolitan krajeva.

Edited by noskich
Link to comment

A gde se dede™ onih 30%?

#pitamzadruga

 

Pa sta treba, ovde na forumu da uploadujem potvrdu iz poreskog odeljenja sve taksativno. Ili treba da okacim detaljnu listu prihoda i investicija?

Link to comment

Pa sta treba, ovde na forumu da uploadujem potvrdu iz poreskog odeljenja sve taksativno. Ili treba da okacim detaljnu listu prihoda i investicija?

Ma ne treba, naravno. Evidentno je..

 

Sent from my GT-I9305 using Trapatalk.

Link to comment

6pm sharp.

 

Tommy's Beer Cafe

"Buzzy venue with brick walls, communal tables and rustic decor, for hearty European dishes and beer."

123 Glebe Point Rd, Glebe

Đuro kontroliše IDs na vratima

 

 

 

Sent from my GT-I9305 using Trapatalk.

Link to comment

Trenutno svi vozovi kasne 30-ak minuta I niko ne zna kada ce stici. Srbija brate. Nema kishe. Za sada. Protekle dve nedelje je temperatura bila jedan dan 37 pa sledeci 18. Prehladio sam se prosle nedelje, oporavio, pa opet prehladio ove nedelje. Zato ce mi prijati Tajland. Toplo, a konzistentno I dosledno. Ne prevrtljivo.

Edited by noskich
Link to comment

Trenutno svi vozovi kasne 30-ak minuta I niko ne zna kada ce stici. Srbija brate. Nema kishe. Za sada. Protekle dve nedelje je temperatura bila jedan dan 37 pa sledeci 18. Prehladio sam se prosle nedelje, oporavio, pa opet prehladio ove nedelje. Zato ce mi prijati Tajland. Toplo, a konzistentno I dosledno. Ne prevrtljivo.

Kurcshlus bio u gradu negde pre/oko 6pm (City Circle) - je l' ne slushash sta kazu na razglasu?? 

Link to comment

Ma dobro Hong Kong, Sidnej je nesto sasvim drugo. Evo kaze covek na kraju tog teksta: "It is important to remember that the 'scarcity' that drove up land prices is wholly contrived - it is a matter of political choice, not geographic reality," he wrote. "It is the product of restrictions imposed through planning regulation and zoning."

 

Zivimo u zemlji-kontinentu sa 25 hiljada kilometara obale. I problem je da se subvencionise stanovanje, da se decentralizuju gradovi i olabavljuje pritisak tako sto bi se planski selili poslovi i infrastruktura na obode i van metropolitan krajeva.

Uh, što ga volim, nije geografska realnost. Pa što stručnjak ne krene da gradi kuće istočno od Bondaja i Marubre, lepo donese političku odluku i vozi Miško. Za ovo drugo, ima Vulongong i Njukasl na po stotinjak kilometara od Sidneja. Ja imam kolegu što živi u Njukaslu, čovek dođe na posao vozom ponedeljkom, ostalo od kuće. Nije za svakoga, da jeste svi bi živeli tamo i dolazili na posao u Sidnej. Inače proverio sam ovogodišnji izveštaj, ima Honolulu, nema Nusa ali ima Sanšajn Koust što nije baš isto, ali svejedno izgubio bih opkladu, par mesta su niže od SF odnosno Sidneja.

 

6pm sharp.

 

Tommy's Beer Cafe

"Buzzy venue with brick walls, communal tables and rustic decor, for hearty European dishes and beer."

123 Glebe Point Rd, Glebe

Đuro kontroliše IDs na vratima

 

 

 

Sent from my GT-I9305 using Trapatalk.

Auh, znači kolenica :ss1:. Odlično.

 

SaE

Link to comment

Pa zato i kazem da se decentralizuje I presele poslovi, razvije infrastruktura, ulaze u nemetropolitan krajeve, a ne da 3 miliona ljudi mora da iz precnika od 100 kilometara dolazi u CBD I North Sydney. Ali to ne moze jer vlada radi po diktatu korporacija I najvecih lovana koji su investirani u real estate bubble iliti, treba li reci, Ponzi scheme.

Edited by noskich
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...