Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Evo za hazarda frishko kako je metan jedan fin gas, nemas problema sa njim:

http://www.bbc.com/news/science-environment-38285300

 

'Methane (CH4) is a smaller component than carbon dioxide (CO2) but drives a more potent greenhouse effect.'

 

Ja to znam ali ti nisi procitao ono sto sam ja napisao, ili nisi shvatio.

 

http://www.onegreenplanet.org/animalsandnature/methane-vs-carbon-dioxide-a-greenhouse-gas-showdown/

 

 

Here’s the kicker: methane, the gas produced extensively by the livestock industry worldwide, traps up to 100 times more heat in the atmosphere than carbon dioxide within a 5 year period, and 72 times more within a 20 year period. The good news is that methane also leaves the atmosphere within a decade. This makes for a short-lived, but intense climate changer.

 
So methane warms the planet rapidly, but it dissipates from the atmosphere more quickly than carbon dioxide

 

Dakle, kada bi prestali sutra sa svim emisijama metana, on bi nestao iz atmosfere za 10 godina. Kada bi prestali sutra sa svim emisijama CO2, prosli bi verovatno vekovi dok se nivo CO2 sam ne bi vratio na pred-industrijski nivo...dakle, smanjenje emisija CO2 je daleko bitnije od smanjenja emisija metana, drugim recima, bavljenje metanom mozemo da "odlozimo" jer kada ga budemo "resili" nestace za jednu deceniju, dok ce svaki kubik CO2 koji izbacujemo u atmosferu da nas "muci" sledecih 100 godina.

Edited by hazard
Link to comment

Ovo mene sve vreme fascinira... Ja bih da živim asketski, ali da imam keša za ne daj bože, da ako je neka frka budem ozbeđen... Hteo bih da budem van civilizacije,ali da uživam u njenim blagodatima...

 

Car licemerija...

 

ima jedna kratka ali jebitacna narodna poslovica na tu temu :fantom:

Link to comment

U vreme samoupravnog socijalizma, kada su se pojavili prvi pankeri u Beogradu, panker Anta je insistirao da bude i ostane panker i klosar doveka, a roditelji da bude dobar djak i zavrsi fakultet. Frustrirani Anta se u drustvu zalio kako roditelji nemaju sluha za njegove zelje i potrebe, i izrekao cuvenu recenicu: "e brate, samo da zavrsim fakultet, znas kakav cu klosar da budem..."

 

Tek sada, trideset godina kasnije, shvatamo koliko je bio ispred svog vremena. A smejali smo mu se, onomad™ onoliko.

:wub::lolol:

Link to comment

evo da priznam; i ja sam pomalo ko noskich, moj san je da budem ski bum

life consists of only two things skiing and waiting to go skiing.

a ni ja ne bih imala nista protiv milionceta dva tri....na racunu.

Link to comment

Pa svi bi da su ko noskich u smislu da bi da ne rade* i bave se hobijima, a da imaju pare, pardon puno para as in bar nekoliko miliona.

Jedino što ti drugi ne idu unaokolo hejlujući izgradnju male kućice od granja u prašumi, u kojoj neko drugi treba da živi, dok se za sebe merka stan u centru Sidneja.

 

*svi osim radise i Aineko i možda još tri čoveka na forumu, izjašnjavali smo se jednom, koliko se sećam ubedljivo je pobedila opcija ne bih radio/radio bih manje da mogu.

Edited by Dagmar
Link to comment

Pa svi bi da su ko noskich u smislu da bi da ne rade* i bave se hobijima, a da imaju pare, pardon puno para as in bar nekoliko miliona.

Jedino što ti drugi ne idu unaokolo hejlujući izgradnju male kućice od granja u prašumi, u kojoj neko drugi treba da živi, dok se za sebe merka stan u centru Sidneja.

 

*svi osim radise i Aineko i možda još tri čoveka na forumu, izjašnjavali smo se jednom, koliko se sećam ubedljivo je pobedila opcija ne bih radio/radio bih manje da mogu.

 

znaci noskich samo misli da je avangarda, a u stvari je totalni mainstream  :lolol:

Link to comment

Ovo mene sve vreme fascinira... Ja bih da živim asketski, ali da imam keša za ne daj bože, da ako je neka frka budem ozbeđen... Hteo bih da budem van civilizacije,ali da uživam u njenim blagodatima...

 

Car licemerija...

 

Zivimo u svetu u kojem nema ko cashu vode da ti donese za dzabe kada ti pozli, a covek sa porodicom nema samo odgovornost prema sebi, nego i prema drugima. Prema tome ne vidim sta se ne uklapa? Sta treba, kad se razbolis da tiho umires kod kuce jer nemas za operaciju? 

Ne van civilizacije, van buke, zagadjenosti, stresa. To je nesto sto ne ulazi u glavu, da ne moras da budes za ili protiv civilizacije, vec mozes i da budes protiv losih stvari, a da koristis dobre.

I ne polaze civilizacija monopol na sve sto je dobro i sto je deo drustva. 

To je ono kad neko kaze eto sto je kapitalizam inventivan, stalno usavrsava i kreira novo. A smart telefon na primer se bazira vecinski na istrazivanjima koja su finansirana od strane drzave (kao sto je i ceo Internet kreiran iz budzeta) i open source-a. I onda je neko dosao, sve to sto je public domain lepo iskoristio, lupio trade mark i profitirao na tome. A gde je bio kada su radjena bazicna istrazivanja?

To je ono sto kapitalizam sustinski jeste, privatizacija javne sfere (koja je pre bila besplatno dostupna svima, a sada je monopolizovana), njeno pakiranje i prodaja za profit.

Edited by noskich
Link to comment

Da se pridruzim Aineko i radisi. Sticajem okolnosti, u prilici sam da se bavim hobijima zadnjih par meseci. I mnogo lice na ono sto sam radio do sada.

 

Aineko, radisa, fans fleet, ObiW.

Link to comment

prva recenica: que?  :huh: kako te trenutna klasna pozicija sprecava da ostavis posao i komfor iza sebe? a ovo determinizmi i nuznosti - sta, ozenjen si, imas decu?

 

Ne, u mom slučaju trenutno, fakultet i pomaganje roditeljima poslićima preko neta. Neke moje kolege su u poziciji da jure 10ke iz najtežih predmeta, a sve radi internshipa po švajcarskim, nemačkim i francuskim institutima koje finansira krupni finansijski i industrijski kapital da bi došli u poziciju da rade labove po 10+ sati dnevno na casual ugovorima. Mene taj akademsko kapitalistički rat race baš i ne zanima previše. Više me interesuje Ekvador + data science.

 

 

 

druga recenica: na osnovu dosdasnjih tvojih postova (i stvari koje si kacio), I think you haven't thought that through... 

Pojasni ovo.

 

Jebiga, ovo je kao da kazes da si debeo zato sto volis da jedes. Znam da je to razlog, nego ako zelis da promenis to stanje moraces se odreci "determinizma".

Evo kako ja gledam na to: situaciju ne treba shvatiti kao izbor između nedeterminisanosti i determinisanosti, treba je shvatiti dijalektički kao i svaki drugi pojam  i reći da je čovek zaista određen društvenim okolnostima, ali da ih može prevazići u određenoj meri i da je sam taj čin ono što je važno. Dakle, to je dinamičan proces, koji se može završiti uspešno ili neuspešno.

Link to comment

Ja to znam ali ti nisi procitao ono sto sam ja napisao, ili nisi shvatio.

 

http://www.onegreenplanet.org/animalsandnature/methane-vs-carbon-dioxide-a-greenhouse-gas-showdown/

 

 

 

Dakle, kada bi prestali sutra sa svim emisijama metana, on bi nestao iz atmosfere za 10 godina. Kada bi prestali sutra sa svim emisijama CO2, prosli bi verovatno vekovi dok se nivo CO2 sam ne bi vratio na pred-industrijski nivo...dakle, smanjenje emisija CO2 je daleko bitnije od smanjenja emisija metana, drugim recima, bavljenje metanom mozemo da "odlozimo" jer kada ga budemo "resili" nestace za jednu deceniju, dok ce svaki kubik CO2 koji izbacujemo u atmosferu da nas "muci" sledecih 100 godina.

 

Pa da prochistice se to lako, nema veze sto ce u medjuvremenu globalna temperatura da poraste par stepeni, a efekat staklene bashte da se pojacha.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...