Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Šta ta vozi, tenk?

 

Ja baš razmišljam, ne vozim, ali imam kolege koji voze po sat vremena na posao i sat od posla. Po ovome njih radni dan košta 40 dolara benzina, x 22-23 radna dana, to je 900 dolara net. Pouzdano znam da dobijaju oko 200 evra od firme mesečno na transport, znači oni od svoje plate preko 600 evra samo za benzin za posao.

Pritom uzimaju 1700-1800 evra neto. Samo benzin dok oduzmu, to im je 1100, a osiguranje auta još preko 100, pa oni ne izađu na preko 900 neto mesečno znači kad odbiju trošak dolaska na posao. Užas :(

Edited by Dagmar
Link to comment

Wat, kakav čedogovor, nisam upoznat sa time, šta je to? Ne želim ja nikakav ajped, kako si to uspeo da mi učitaš? Reci otvoreno, jesam ti stao na žulj iz nekog razloga kad ovako prozivaš ili šta?

 

Ma uopste te ne prozivam, svasta. Cak si mi jedan od interesantnijih ljudi ovde. Kazem da me onako sastavljena misao podseca na konstrukcije koje pravi Ceda Jovanovic kad nece da odgovori (u njegovom slucaju uvek). Prosetao si mislima levo desno i nista nisi rekao, to mi je utisak. Problem s tim je sto ostaje to osnovno pitanje - zarobljeni smo u potrosackom drustvu i neki od vas misle da je potrebna promena toga. Promenu cesto vidite u alternativnim nacinima zivota, poput srecnog zivota na selu, a ja insistiram da vam je to dostupno i sada. Mislim, nije bitno stvarno, ne svadja mi se ni sa kim nego mi je to logicka rupa koja me zulja malo.

 

PS. u ovoj temi je najbitnije da nismo opet pali u razgovor o punim kaficima, sve ostalo je cist car ;)

Edited by Prokleto Djubre
Link to comment

Vidi, kafici su zaista stalno puni omladine koja sedi, pije jednu koka kolu satima, cuti i cacka fejsbuci sa ajfoni i ajpedi. Ali realno, njihov carbon footprint je mnogo manji nego ovih sto trose 40 dolara na benzin iduci na posao svaki dan. Tako da, mozda su nama sumnjivi (otkud im bre pare za skupu elektroniku), al gi majka priroda voli.  :wub:

Link to comment

 Prosetao si mislima levo desno i nista nisi rekao, to mi je utisak.

Pa ne. Evo ti primer: ti si beše spomenuo u onoj drugoj noskichevoj temi dole™ da dolaziš iz teškog siromaštva, znači ti si se našao u određenim nepovoljnim društvenim okolnostima, i našao si izlaz iz njih pomoću ITa. To bi bio taj dijalektički proces o kojem pričam, self-overcoming.

 

Nadam se da se sad bolje razumemo. :)

Edited by miki.bg
Link to comment

Pa ne. Evo ti primer: ti si beše spomenuo u onoj drugoj noskichevoj temi dole™ da dolaziš iz teškog siromaštva, znači ti si se našao u određenim nepovoljnim društvenim okolnostima, i našao si izlaz iz njih pomoću ITa. To bi bio taj dijalektički proces o kojem pričam, self-overcoming.

 

Nadam se da se sad bolje razumemo. :)

 

Šta tebe konkretno sprečava da prevaziđeš svoj sadašnji život i odeš u neku šumu, izgradiš natrešnicu za dan ili nađeš neku napuštenu, i živiš ko i svaka životinja u prirodi, sa prirodom i od prirode?

Link to comment

Ma samo da završi faks, radi jedno 20-30 godina i zaradi 1M€, videćeš kako će da živi u prirodi...

 

Kao i njegov australijski drugar...

 

Kome nema ko vodu da donese, dok se on ubi noseći vode ljudima okolo koji su u nuždi...

Link to comment

Nije stvar u potrosnji, nego ceni goriva ;)

Koliko vidim cena je oko 1.2 aud, to je 100 dinara, u Srbiji je gorivo 130-140 dinara. Za 50 aud sipa 40 litara, neka vozi 100 na sat za tri sata 300 kilometara. Na 100 kilometara troši 13 litara.

Link to comment

Koliko vidim cena je oko 1.2 aud, to je 100 dinara, u Srbiji je gorivo 130-140 dinara. Za 50 aud sipa 40 litara, neka vozi 100 na sat za tri sata 300 kilometara. Na 100 kilometara troši 13 litara.

Sad hteo da dodjem ovde sa slicnom racunicom.

 

A tek ono da ne mozes naci mjuzikl bez 165 dolara... Evo, recimo mozes otici ovde za tricavih 69: http://www.sydneyoperahouse.com/whatson/diamonds_are_for_trevor.aspx. To je bez da se potrudis da potrazis bilo sta sto nije fucking sydney opera house.

 

Jebote, covek prica kao da danas nije sve proverivo pa moze da nas farba.

Edited by Fins fleet
Link to comment

Ma samo da završi faks, radi jedno 20-30 godina i zaradi 1M€, videćeš kako će da živi u prirodi...

 

Kao i njegov australijski drugar...

Ja sam radio 6 godina i planiram da radim jos maksimum 2.

Link to comment

Koliko vidim cena je oko 1.2 aud, to je 100 dinara, u Srbiji je gorivo 130-140 dinara. Za 50 aud sipa 40 litara, neka vozi 100 na sat za tri sata 300 kilometara. Na 100 kilometara troši 13 litara.

 

Napisao sam da ne znam i da mi je rekla prijateljica. Uostalom mustang je pricala o obilazenju cele US, ne samo uze okoline od do sat i po vremena. 

Link to comment

Sad hteo da dodjem ovde sa slicnom racunicom.

 

A tek ono da ne mozes naci mjuzikl bez 165 dolara... Evo, recimo mozes otici ovde za tricavih 69: http://www.sydneyoperahouse.com/whatson/diamonds_are_for_trevor.aspx. To je bez da se potrudis da potrazis bilo sta sto nije fucking sydney opera house.

 

Jebote, covek prica kao da danas nije sve proverivo pa moze da nas farba.

 

Prica je bila o Aladinu, i ne nije u Opera house, vec u Capital Theatre, pa proveri cenu online.

Edited by noskich
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...