Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Uzmi u obzir da to pise zena koja je za nekoliko sati skucala 5 bromazepana "da joj brze prodje let". Hocu da kazem, deli sve sa 5 da dobijes realnu sliku. 

 

mrzi me da citam, jel su u pitanju debeli ameri i lazni osmesi, ili joj smeta kanadski zdravstveni sistem, srpski je bolji?

Link to comment

imam i ja neke rođake u alberti

 

iako je muž izgubio posao nakon xy godina, elektroinženjer i već ne radi cca godinu dana

ipak im ne pada na pamte da se vraćaju

 

dosta je lošije u alberti od kada je pala cena nafte, to je istina, ali to lošije je još uvek sf za srbiju

Link to comment

Ih. I grtalice je spomenula. 

 

sutra ujutro, muz cuva dete, a ja idem da lopatam sneg ispred garaze i driveway-a. my favorite thing in the world  :wub: (posle skijanja).

Link to comment

Evo kako ja gledam na to: situaciju ne treba shvatiti kao izbor između nedeterminisanosti i determinisanosti, treba je shvatiti dijalektički kao i svaki drugi pojam  i reći da je čovek zaista određen društvenim okolnostima, ali da ih može prevazići u određenoj meri i da je sam taj čin ono što je važno. Dakle, to je dinamičan proces, koji se može završiti uspešno ili neuspešno.

 

Kad ovako jasno i precizno postavis stvari ne mogu da se ne slozim... btw, kako se zove ovaj tip komunikacije. Ja to onako laicki zovem "Čedogovor", ali mora da ima neki zvanican naziv.

Da se podsetimo, pitan si sto ne batalis ovaj otudjeni svet koji ti ne odgovara kad vec ideal vidis u necemu sto je bukvalno dostupno skoro svakome (bar na Zapadu). Ti na to odgovaras (in so many words) da si negde izmedju determinisanosti i nedeterminisanosti. Jedini nacin da ja to shvatim je da zelis ajped i tekucu toplu vodu i da nisi u stanju da ih ne zelis pa bi radije da promenis ceo svet umesto sopstvenih zelja?

Link to comment

mrzi me da citam, jel su u pitanju debeli ameri i lazni osmesi, ili joj smeta kanadski zdravstveni sistem, srpski je bolji?

Meni ovaj tekst lici na klasicnu navlakusu. Sa 27 godina iseljava na drugi kontinent i ne zna da je u Kanadi hladno i da je u Alberti nepregledna prerija?

Link to comment

sta, i miki zivi negde na zapadu i drobi o tradicionalnom (srpskom) zivotu na selu? buahahaha

 

I Srbiju podrazumevam u zapad u smislu da cak i sirotinja ima neke mogucnosti koje su nedostupne npr. sirotinji iz Laosa.

Link to comment

I Srbiju podrazumevam u zapad u smislu da cak i sirotinja ima neke mogucnosti koje su nedostupne npr. sirotinji iz Laosa.

 

istina. samo je smesno da neko ode iz srbije gde stotine hiljada ljudi jos zivi tim tradicionalnim zivotom, za kojim kao gine...zato sam i pitala noskicha da li je dosao do tih ideja jos u srbiji, ili po dolasku u australiju, kada je zapravo tek poceo da radi, pa video kako rad izgleda :D . bojim se da bi se takvi iznenadili kada bi videli kako stvarno izgleda zivot na selu i koliko je tu posla i "prinude", sto je pokusala da im objasni Aineko...a jos se nije ni takla prinude i ocekivanja od tebe od strane drustva u takvim sredinama. noskich npr ponavlja o tome kako nema ko da mu donese casu vode, a ni jednom nije kukao kako on nema kome da nosi vodu  :lolol:

Link to comment

a jos se nije ni takla prinude i ocekivanja od tebe od strane drustva u takvim sredinama. 

 

Ja sam jednom pokusao da mu skrenem paznju kakva ocekivanja mogu da imaju tajlandski seljaci od belog coveka punog para koji je dosao da tu sa njima zivi, al' jok... 

 

Msm jbt i kod nas na selu bogati gastos koji se vratio ima ogromnu metu na ledjima, a odrastao je tu, zna jezik, ima rodbinu...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...