Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

kao sto se neko u komentarima u kuriru pitao ...odakle vam pare za iphones  i pune kafice?
ako je prosecna plata 450eura, meni stvarno nije jasna ta matematika kako mozes sebi i ovakve stvari da priustis ..pod uslovom da rentas svoj stan i nemas pomoc roditelja)....

 

a zena koja je navodno pisala onaj clanak je potpuni idiot. fala bogu nemam takve oko sebe. i jos provede 10 godina! placen tekst 100%.

 

i htedoh reci da neke kasnih '90tih bio je priliv ljudi iz srbije u cikagu. i tada je gomila njih dosla vec psihicki naceta. neki su posle par meseci samo prosvirali i vratili se nazad a neki ostali i potpuno odlepili. naravno vise sam upoznala onih koji su se snalazili kako znaju i umeju i uglavnom danas vec imaju svoje porodice, kamione, kuce, idu na letovanja i skijanja i ko je pametan zna da uziva blagodeti americkog sistema za dzabe.

 

volela bih da ljudi imaju priliku da probaju sve sto zele, i da se sele gde zele. jedino tako mogu da znaju za sta su stvarno sposobni.

 

kao sto nije lako prezivljavati u srbiji, tako nije lako ni van. poenta je naci ono sto stvarno zelimo i na tom cilju da radimo.

 

 

btw, dugo mi je trebalo da prihvatim da 3 generacije zive pod istim krovom...do pre par godina. moja drugarica je dovela muza kuci (a on imao svoj stan)...i onda su ziveli njena sestra, njeni roditelji i na kraju dete su dobili ...dvosoban stan, njih sestoro. po meni to nije bilo normalno....ali danas kapiram i  sto kazu dok deca nisu besna ni kuca nije tesna.

jbte, a poticem iz super male familije, i jos nas cetvoro na sve 4 strane sveta i cak i tako daleko se svadjamo...jebem ti ludake ko nas fuckin' napravi...

Edited by mustang
Link to comment

kao sto se neko u komentarima u kuriru pitao ...odakle vam pare za iphones  i pune kafice?

ako je prosecna plata 450eura, meni stvarno nije jasna ta matematika kako mozes sebi i ovakve stvari da priustis ..pod uslovom da rentas svoj stan i nemas pomoc roditelja)....

 

ne... samo ne puni kafići, neeee

Link to comment

volela bih da ljudi imaju priliku da probaju sve sto zele, i da se sele gde zele. jedino tako mogu da znaju za sta su stvarno sposobni.

 

kao sto nije lako prezivljavati u srbiji, tako nije lako ni van. poenta je naci ono sto stvarno zelimo i na tom cilju da radimo.

 

Slazem se. Ljudi su se toliko posvetili citanju teksta da nisu provalili da se zena naselila u Otavi, a ne Alberti.

A plombe su bile za dete pa je platila anesteziju i zato visoka cena.

Sustina teksta je 100% primenjiva i na Australiju. Uzmes kredit za kucu i kola na 30 godina. Onda to otplacujes i nemas dovoljno novca za svakodnevni zivot. Tu na scenu stupaju kreditne kartice i onda su ti pristupacne opcije vikendom shopping mall i food court. To je sazetak kako sam procitao ovaj tekst. Prvo si wage slave, onda si debt slave i na kraju consumer slave - jedina zabava ti bude taj vikend shoping za hranu i neke bofluk sitnice.

Sto rekao Dzim:

 

Fm3sWJW.jpg

Edited by noskich
Link to comment

opcije shopping mall i food court su za ljude koji nemaju zelju da istrazuju. ne znam sto bi se neko zalio za food court a zivi u predelu cija je priroda prelepa. alberta leti, ja hocu da se razbolim kada mi prijatelj salje slike, jebeni svarzvald... toronto prepun kulturnih dogadja, otava takodje. i ona ide u shopping mall?!? govori vise o njenom mentalitetu nego kanadi.

 

jebote ja sam prvih pet godina opajala midwest i nesto istocne obale. nisam mogla da odolim da ne vidim one sve vilukojebine i debele amerikance ..od milvokija do st. petersburg na floridi. i jos mi nije dovoljno. evo antezem se sa kalifornijom vec pet godina, cini mi se da nista jos nisam videla i stalno negde zujim prevelika je da se obidje a na tapetu su mi gore washington, oregon, colorado i lake taho i ako mogu bar jos desetak nacionalnih parkova poznatih. i volela bih jesen da vidim u nekoj sumi jer sam vec pocela da zaboravljam kako izgleda.

 

o kulturnim dogadjanjima u la necu da pricam... cak ima za dzabe ko hoce da nadje. a pri tom dobijes vrhunski talenat bez zajebancije. ovo prica neko ko je imao dva stana (na kredit), dvoje kola (otplacena)... i posle kraha sve poslala u kurac. zivim od kesa sto zaradimo, nemam

kreditnu karticu i sve sto imam je moje (i muza naravno) vlasnistvo. shopping mall me vidi samo kada me neko natera.

 

ali...svi se mi razlikujemo ...ono sto mene interesuje, ne interesuje drugog...samo mi nije jasna ta mrznja koju ima prema kanadi a provela 10 godina u njoj. ludak.

Link to comment

 

A plombe su bile za dete pa je platila anesteziju i zato visoka cena.

 

Puna anestezija detetu zbog plombe... Tebi to bas zvuci normalno?

 

Pritom zena ispod u komentarima ispisa kako je to najbolji stomatolog u Otavi. Trol, nema druge.

Link to comment

ne, kosta oko $220 CAD, sa osiguranjem manje nego u srbiji....

 

Hvala, nisam ni mislila da je ono realna cena ali me je zanimalo koliko je to okvirno tamo.

//Poredjenja radi, kod mog zubara je bela plomba za veliki zub oko 80 evra, osiguranje mi pokrije oko 30 a ostalo platim sama. Za manje plombe bi trebalo da plati osiguranje sve. Mogla sam uzeti neko pojacano osiguranje koje bi pokrilo sve, ali to u mom slucaju nema racunicu.

 

 

A plombe su bile za dete pa je platila anesteziju i zato visoka cena.

 

Gle advokata.  :ph34r:  Da li si ti nekada dobio anesteziju kada ti je radjen zub? Ona pogotovo ne kosta koliko i samo vadjenje ili popravka zuba.

Nije me mrzelo da se vratim na tekst i zapravo vidim da je u komentaru napisala da je radila totalnu anesteziju detetu. Pa sad, znas, reci da plomba kosta 700 dolara i izostaviti sve sitna slova, kao to da se zapravo radi o totalnoj anesteziji, govori dovoljno o cemu se tu radi. Klinacki cu reci da je to prilicno kvarno i samo u cilju stvaranja boljeg efekta na ljude koji pojma nemaju nista o svetu van svog sokaka.

I cekajte sad malo, nije valjda da neko misli da je totalna anestezija nesto sto se desava u redovnom odrzavanju higijene usta, i da to tako treba da bude? Ovde je potreban neki reality check.. To bi trebalo da je retki izuzetak a ne pravilo. Ko je od nas kao dete imao i obicnu anesteziju zarad plombe? Ja i dalje uvek vidim kakvo je misljenje zubara i da li za konrektni slucaj treba da radimo tako ili ne, zato sto anestezija ima i losih strana - iako mi je ta lokalna anestezija besplatna (tj. snosi osiguranje).

 

 

Link to comment

Svaka totalna anestezija nosi sa sobom mali ali ozbiljan rizik po zivot (kao sto znamo iz nekoliko primera dece u srbiji koji su umrli za vreme trivijalnih operacija tipa operacija cukljeva ili krajnika).

 

lokalna anestezija nosi sa sobom rizik od anafilaktickog soka.

 

A pitam se i kakave rizike nosi po mentalno zdravlje dece ako za svaku sitnicu rokaju anestezije. mislim, oce li i to dete rokati saku bensedina na svakom avionskom letu?

Link to comment

opcije shopping mall i food court su za ljude koji nemaju zelju da istrazuju. ne znam sto bi se neko zalio za food court a zivi u predelu cija je priroda prelepa. alberta leti, ja hocu da se razbolim kada mi prijatelj salje slike, jebeni svarzvald... toronto prepun kulturnih dogadja, otava takodje. i ona ide u shopping mall?!? govori vise o njenom mentalitetu nego kanadi.

 

 

 

Tu je pitanje pristupacnost. Ne vozim ali mi prijateljica kaze da odes do obliznjeg nacionalnog parka na sat i po voznje i da se vratis treba ti goriva za 50 dolara. Da svratis negde na rucak ili veceru u nekoj od tih lokalnih kafana za porodicu ocas bude 100 dolara. Da prespavas opet za porodicu u krugu nacionalnog parka oko 150 dolara.

 

Bude besplatnih kulturnih sadrzaja ali samo ako hoces da stojis u masi i gledas. Bilo sta drugo od sadrzaja koji se nude se placa, hrana, osvezenja, ringispil za decu... Evo sada se ovde daje jedan mjuzikl Aladin, solidno sediste (ne prvi red, ne loza) kosta preko 150 dolara. Pa to pomnozi za brojem clanova porodice.

Edited by noskich
Link to comment

The final moments of a desperately ill young woman, who died after appalling treatment in a police lockup, have been revealed. Her grieving family wants to show the world the truth, as they fight for justice.

 

http://www.news.com.au/lifestyle/real-life/news-life/harrowing-footage-of-the-last-moments-of-ms-dhus-life-to-be-released/news-story/fd8b01c19c29cca9a3ecb158e0c6739b

 

I po ko zna koji put niko nece odgovarati i mirna Backa. Ovo se ni u Srbiji ne desava.

Kad nisi beo i/ili nemas pare tvoj zivot je bezvredan.

 

"While the evidence did not establish that police caused or contributed to Ms Dhu’s death"...

Edited by noskich
Link to comment

Kad ovako jasno i precizno postavis stvari ne mogu da se ne slozim... btw, kako se zove ovaj tip komunikacije. Ja to onako laicki zovem "Čedogovor", ali mora da ima neki zvanican naziv.

Da se podsetimo, pitan si sto ne batalis ovaj otudjeni svet koji ti ne odgovara kad vec ideal vidis u necemu sto je bukvalno dostupno skoro svakome (bar na Zapadu). Ti na to odgovaras (in so many words) da si negde izmedju determinisanosti i nedeterminisanosti. Jedini nacin da ja to shvatim je da zelis ajped i tekucu toplu vodu i da nisi u stanju da ih ne zelis pa bi radije da promenis ceo svet umesto sopstvenih zelja?

Wat, kakav čedogovor, nisam upoznat sa time, šta je to? Ne želim ja nikakav ajped, kako si to uspeo da mi učitaš? Reci otvoreno, jesam ti stao na žulj iz nekog razloga kad ovako prozivaš ili šta?

Edited by miki.bg
Link to comment

Тотална анестезија се даје деци и особама са сметњама у развоју које не могу да се контролишу код зубара

Link to comment

opcije shopping mall i food court su za ljude koji nemaju zelju da istrazuju. ne znam sto bi se neko zalio za food court a zivi u predelu cija je priroda prelepa. alberta leti, ja hocu da se razbolim kada mi prijatelj salje slike, jebeni svarzvald... toronto prepun kulturnih dogadja, otava takodje. i ona ide u shopping mall?!? govori vise o njenom mentalitetu nego kanadi.

 

Робин Спарклс је оставила дубок траг у канадском менталитету. :fantom:

 

Link to comment

 

Tu je pitanje pristupacnost. Ne vozim ali mi prijateljica kaze da odes do obliznjeg nacionalnog parka na sat i po voznje i da se vratis treba ti goriva za 50 dolara. 

Šta ta vozi, tenk?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...