Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Pa ti i nisi wage slave, po onom sto si ovde ranije pisao. Mene takav stav recimo bas iritira, mada se trudim da se ne nerviram ovde... posto sam ja npr bas onako zesci wage slave. I onda svaki dan inam tebe ovde da mi objasnjavas kako je ovakvima kao meni i cak kacis nekakve videe umesto da me lepo pitas pa da ti prepricam. A ti koji si na 100K+ od poreskih obveznika treba da slavis svaki dan, a ne da guslas ovde ko Filip Visnjic. Ostavi to nama koji smo stvarno najebali (kako i zasto - duga je i neskorisna prica)

 

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk

 

Pa prepricaj, jesmo li demokracka zemlja pa imas slobodu govora. Ne, stvarno me interesuje, samo napred!

Link to comment

ja sam upravo skapirala celu pricu - vas dvojica bi da zivite u nekom kakvom, takvom post-srednjevekovnom komforu, sa moderni zdravstvom, tehnologijom proizvodnje itd, ali da drugi rade a vi ne morate :D :D :D. jer tog osnovnog danasnjeg komfora (a tu bas mislim na osnovne stvari koje se uzimaju for granted, zdravstvo pre svega) nema bez da neki gikovi vise ispred ekrana ili po labovima po 16h dnevno ili bez da neki ljudi idu na posao i kad im se ne ide a ne budu u fazonu "e, sorry, danas mi se spava". zato meni ta prica 'protivu posla' ide na zivce. naravno da treba da pricamo o menjanju sistema, naravno da ovo danasnje ne valja nikako. ali u skorije vreme, a verovatno i nikad, necemo imati civilizaciju gde ljudi mogu potpuno da budu bez obaveza i odgovornosti . (a ako ti noskiche sad krenes sa 'ali to i nje ono sto ja hocu', seti se koliko si puta ovde kao argument protiv posla napisao stvari tipa 'a sta ako ti se sutra ne radi?', 'kad si sam svoj gazda mozes da ustanes kad hoces' i slicno)

 

Netacno, i umoran sam da dalje objasnjavam.

Link to comment

The slave was precious to his master because of the money he had cost him ... They were worth at least as much as they could be sold for in the market ... It is the impossibility of living by any other means that compels our farm labourers to till the soil whose fruits they will not eat and our masons to construct buildings in which they will not live ... It is want that compels them to go down on their knees to the rich man in order to get from him permission to enrich him ... what effective gain [has] the suppression of slavery brought [him ?] He is free, you say. Ah! That is his misfortune ... These men ... [have] the most terrible, the most imperious of masters, that is, need. ... They must therefore find someone to hire them, or die of hunger. Is that to be free?

 

Simon Linguet

1763

Link to comment

a sta te onda sprecava da sad imas zivot bez posla, komfora i materijalnog blagostanja? (osim sto ne bi mogao da pises po forumu, jer za to ipak treba tehnologija)

 

edit: i reci, da li to znaci da ti jesi za pre-industrijsku proizvodnju hrane?

Prva rečenica: društveni determinizmi i nužnosti, trenutna klasna pozicija

 

Druga rečenica: Nisam, iz ove situacije industrijsko-finansijskog kapitalizma/neofedualizma sada idealni izlaz je neki anarho-sindikalizam ili libertarijanski socijalizam. Kao i odlazak u budističke manastire za one koji žele da se odvoje od društva kao oni kineski milenijalsi. Sve ostalo, uključujući razne varijante primitivizma Zerzana i ekipe, je ili besmislica ili vodi u varvarstvo.

Link to comment

Prva rečenica: društveni determinizmi i nužnosti, trenutna klasna pozicija

 

Druga rečenica: Nisam, iz ove situacije industrijsko-finansijskog kapitalizma/neofedualizma sada idealni izlaz je neki anarho-sindikalizam ili libertarijanski socijalizam. Kao i odlazak u budističke manastire za one koji žele da se odvoje od društva kao oni kineski milenijalsi. Sve ostalo, uključujući razne varijante primitivizma Zerzana i ekipe, je ili besmislica ili vodi u varvarstvo.

 

Sve potpisujem.

Link to comment

Prva rečenica: društveni determinizmi i nužnosti, trenutna klasna pozicija

 

Druga rečenica: Nisam, iz ove situacije industrijsko-finansijskog kapitalizma/neofedualizma sada idealni izlaz je neki anarho-sindikalizam ili libertarijanski socijalizam. Kao i odlazak u budističke manastire za one koji žele da se odvoje od društva kao oni kineski milenijalsi. Sve ostalo, uključujući razne varijante primitivizma Zerzana i ekipe, je ili besmislica ili vodi u varvarstvo.

prva recenica: que?  :huh: kako te trenutna klasna pozicija sprecava da ostavis posao i komfor iza sebe? a ovo determinizmi i nuznosti - sta, ozenjen si, imas decu?

 

druga recenica: na osnovu dosdasnjih tvojih postova (i stvari koje si kacio), I think you haven't thought that through... 

Link to comment

pa mogli bi da date konkretan primer neosvescenom narodu*, a ne da se vadite na klasne pozicije i drustvene nuznosti :fantom: 

kao, "kakav bih ja anarhist bio! al' mi zena ne da, jbg, stroga..."

ili "sad cu da ostavim ovaj robovlasnicki posao i ovo neosvesceno drustvo, samo da sebi obezbedim dovoljno investicija da me izdrzavaju tetki da odnesem lek..."

 

 

*ja bez zezanja i cinizma cekam da citam vasa pisanja iz tog nekog post-kapitilistockog zivota, ako ikad dotle stignete od ovih nuznosti i determinizama.

Link to comment
ili "sad cu da ostavim ovaj robovlasnicki posao i ovo neosvesceno drustvo, samo da sebi obezbedim dovoljno investicija da me izdrzavaju tetki da odnesem lek....

Ovo mene sve vreme fascinira... Ja bih da živim asketski, ali da imam keša za ne daj bože, da ako je neka frka budem ozbeđen... Hteo bih da budem van civilizacije,ali da uživam u njenim blagodatima...

 

Car licemerija...

Link to comment

Prva rečenica: društveni determinizmi i nužnosti, trenutna klasna pozicija

 

Jebiga, ovo je kao da kazes da si debeo zato sto volis da jedes. Znam da je to razlog, nego ako zelis da promenis to stanje moraces se odreci "determinizma".

Link to comment

Ovo mene sve vreme fascinira... Ja bih da živim asketski, ali da imam   keša   milionce + za ne daj bože

 

Car licemerija...

 

 

+1

 

Dajte mi milionce u akcijama, deonicama i ostalim kapitalistickim papirima, pa cete videti kakav sam ja anarhista

Link to comment

pa mogli bi da date konkretan primer neosvescenom narodu*, a ne da se vadite na klasne pozicije i drustvene nuznosti :fantom:

kao, "kakav bih ja anarhist bio! al' mi zena ne da, jbg, stroga..."

 

 

U vreme samoupravnog socijalizma, kada su se pojavili prvi pankeri u Beogradu, panker Anta je insistirao da bude i ostane panker i klosar doveka, a roditelji da bude dobar djak i zavrsi fakultet. Frustrirani Anta se u drustvu zalio kako roditelji nemaju sluha za njegove zelje i potrebe, i izrekao cuvenu recenicu: "e brate, samo da zavrsim fakultet, znas kakav cu klosar da budem..."

 

Tek sada, trideset godina kasnije, shvatamo koliko je bio ispred svog vremena. A smejali smo mu se, onomad™ onoliko.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...