Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

@Indy: Skroz dobra poenta, nije samo do gledanja u ekran. Imao sam prilike da provodim vreme u Koreji s porodicama koje imaju malu decu i nemam sumnje da je onaj nacin ishrane koji je njima uobicajen zasluzan za to. Keva za snack na brzinu povadi 5-10 casica, u pola njih je neko zelenilo i dete bocka redom. Ja sam takve stvari resavao tako sto se nesto namaze na 'leba.

Link to comment

kapitalizam -> autizam. odakle ti ovaj podatak da gledanje u ekran dovodi do autizma (ozbiljno pitam). a ovo za neodgovorno roditeljstvo je malo pretenciozno. moja generacija je odrasla u selu i imali smo taj vas ideal odrastanja u prirodi - tako sto bi izjurili ujutru i eventualno se vratili u kucu da jedemo, ako i to. ceo dan po dvoristu ili okolnim sumarcima/poljima. ne znam sto su nasi roditelji bili odgovorniji od ovih?

Bold: nisi dobro pročitala, nisam to implicirao. Hteo sam da kažem da roditelji deci ostavljaju da se zanimaju na taj način jer nemaju vremena da se posvete njima kako treba.

 

Autizam i smartfoni/tableti - UK psychiatrist believes the high rates of technology use are causing kids to show signs of autism 

Edited by miki.bg
Link to comment

Ima to već neku istoriju, ima ona baronesa Suzan Grinfild koja već poodavno piše kako smo pokretenisali od guglanja. 
 
Ima jako dobro tržište za takve popularne koncepte, ali slabo stoje s naučnom potporom... Stiven Pinker je za nju rekao, Gratuitous neuro-babble.

Link to comment

Bold: nisi dobro pročitala, nisam to implicirao. Hteo sam da kažem da roditelji deci ostavljaju da se zanimaju na taj način jer nemaju vremena da se posvete njima kako treba.

 

Autizam i smartfoni/tableti - UK psychiatrist believes the high rates of technology use are causing kids to show signs of autism 

pa kakvi su ti ovo 'podaci'?...

kako su se to nama nasi roditelji posvecivali 'kako treba' a da je fundamentalno drugacije od ovog sada...

Link to comment

Ko ce da radi? Pa ko hoce da radi. 

ja sam upravo skapirala celu pricu - vas dvojica bi da zivite u nekom kakvom, takvom post-srednjevekovnom komforu, sa moderni zdravstvom, tehnologijom proizvodnje itd, ali da drugi rade a vi ne morate :D :D :D. jer tog osnovnog danasnjeg komfora (a tu bas mislim na osnovne stvari koje se uzimaju for granted, zdravstvo pre svega) nema bez da neki gikovi vise ispred ekrana ili po labovima po 16h dnevno ili bez da neki ljudi idu na posao i kad im se ne ide a ne budu u fazonu "e, sorry, danas mi se spava". zato meni ta prica 'protivu posla' ide na zivce. naravno da treba da pricamo o menjanju sistema, naravno da ovo danasnje ne valja nikako. ali u skorije vreme, a verovatno i nikad, necemo imati civilizaciju gde ljudi mogu potpuno da budu bez obaveza i odgovornosti . (a ako ti noskiche sad krenes sa 'ali to i nje ono sto ja hocu', seti se koliko si puta ovde kao argument protiv posla napisao stvari tipa 'a sta ako ti se sutra ne radi?', 'kad si sam svoj gazda mozes da ustanes kad hoces' i slicno)

Link to comment

vas dvojica bi da zivite u nekom kakvom, takvom post-srednjevekovnom komforu, sa moderni zdravstvom, tehnologijom proizvodnje itd, ali da drugi rade a vi ne morate

Ne, barem ne što se mene tiče. 

 

Ta opsesija komforom i materijalnim blagostanjem nije moja filozofija. Više sam za Heraklita ;)

Link to comment

Ne, barem ne što se mene tiče. 

 

Ta opsesija komforom i materijalnim blagostanjem nije moja filozofija. Više sam za Heraklita ;)

a sta te onda sprecava da sad imas zivot bez posla, komfora i materijalnog blagostanja? (osim sto ne bi mogao da pises po forumu, jer za to ipak treba tehnologija)

 

edit: i reci, da li to znaci da ti jesi za pre-industrijsku proizvodnju hrane?

Edited by Aineko
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...