Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Ok znamo za Amerikance, ali nigde se valjda vise ne bleji u tablete nego u Japanu ili J Koreji, pa opet nisu bas debeli i nespretni. OK nemam podatke pri ruci, na telefonu sam, ali mislim da je tako.

ma najgore sto su tableti izmisljeni pre par godina a vec decenijama se bleji po 20+ sati u televizore - pa je (i) to postalo normalna mera, ne?

Link to comment

Ovo sto pise hazard, tj njegova kritika ovih sto bi da pojednostave zivot... to stoji, ali opasnost u toj kritici je da neretko zadje (ne mislim ovde na hazarda ni pod razno) u reizaciju postojeceg stanja. Treba biti blagonaklon prema onima koji postojeci sistem dovode u pitanje, a ionako nema glupih pitanja (samo ne bas pametnih odgovora).

 

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk

Link to comment

ma najgore sto su tableti izmisljeni pre par godina a vec decenijama se bleji po 20+ sati u televizore - pa je (i) to postalo normalna mera, ne?

 

Pa to pokusavam da kazem, tablet i smartfon su napredak u odnosu na TV, pasivno primanje informacija i zabave, nista drugo. A i pre nego sto se buljilo u tablet bar se jednu deceniju celu buljilo u ekran PCija. I meni je smesno sto to ne kapiraju neki ljudi koji su se rodili i odrasli u vreme kada je uveliko preveliko buljenje u TV bilo problem u razvijenom svetu. OK, mozda nije bilo u Srbiji gde su oni odrastali sa ukupno 2 ili 3 kanala, ali po Zapadu jeste.

Link to comment

Ovo sto pise hazard, tj njegova kritika ovih sto bi da pojednostave zivot... to stoji, ali opasnost u toj kritici je da neretko zadje (ne mislim ovde na hazarda ni pod razno) u reizaciju postojeceg stanja. Treba biti blagonaklon prema onima koji postojeci sistem dovode u pitanje, a ionako nema glupih pitanja (samo ne bas pametnih odgovora).

 

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk

 

Ja uopste ne reizujem postojece stanje. Ja samo pricam protiv pojednostavljenih slika neke proslosti koju kao mozemo reprodukovati samo kada bi hteli, i eto sve ce biti bolje. To je klasicno mastanje o zlatnom dobu koje nikada nije postojalo. To su te gluposti tipa srednjevekovni seljaci, bas im je bilo do jaja. Da, zato su svi bezali u gradove da rade po 15 sati u ranim fabrikama, jer je seoska idila bila sjajna. I samo ukazujem na to da internet i anarho-federalizam ne idu zajedno sa svetom u kome su svi poljoprivrednici za svoj racun.

 

Naravno da postojece stanje na dugi rok nije dobro, da nije odrzivo i da mora da se menja...svasta. I prvi cu da kritikujem bespotrebno bacanje resursa, exurbs, McMansions, SUV maniju i sve ostalo. I nehumanu industrijsku proizvodnju hrane. I multinacionalni korporativni agrobiznis. I tako dalje. Ali nama trebaju realna resenja, nova, inovativna, kreativna, a ne trabunjanja ljudi koji ne razumeju osnovne stvari i fantaziraju. Treba da smislimo kako da hranimo 7+ milijardi ljudi i da ih hranimo zdravo, a da ne unistimo ekosistem. Ovo sto propagiraju noskich i miki.bg su promasena razmisljanja i tracenje vremena. To moze da bude resenje na nekom licnom nivou za ljude koji zele da zive na drugaciji nacin, i ja nemam nikakav problem sa tim, svako treba da ima slobodu da organizuje svoj zivot kako hoce u granicama moguceg. Ako je za noskicha super suma na Tajlandu, super, drago mi je zbog njega, samo napred. Ali nemoj da nam prosipa to ovde kao neki model koji je pozeljan za svet i koji ce nas sve uciniti srecnim i resiti sve nase probleme. Ovo, npr., su korisna razmisljanja, u dobrom pravcu. I tona tako slicnih stvari. I onaj tip sto hrani krave morskom travom. I onaj u Juznoj Americi sto skuplja vodu iz magle da navodnjava baste u favelama. I oni sto kace solarne panele po selima u Africi. I oni sto preispituju ekonomske odnose, i bacaju pricu o osnovnom prihodu nonstop u etar. I oni sto jure megakorporacije sto sakrivaju profite u ofsor zonama. I ljudi koji se pitaju da li bas moramo da radimo 12 sati dnevno ako smo vec dovoljno produktivni da radimo recimo 6. I...tako dalje.

Link to comment

 

 

u reizaciju postojeceg stanja

Pojma nemam otkud mi ovaj termin (verovatno fosilni ostatak s casova marksizma), hteo sam prosto da kazem, stav da postojece stanje stvari ne moze imati alternative, zato sto je sve isuvise kompleksno i sve je u medjuzavisnosti i tako to, pa kao ako promenis nesto bitno bilo gde onda ce se sve rasparati kao dzemper... To nije bas za preporuku stav, jasno je da predstavlja veliku podrsku za status quo koji ipak ne odgovara sve vecem broju nas :feelthebern:

 

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk

Link to comment

Stavio ja disclaimer hazarde, ne odnosi se na tebe. Primera nasta se odnosi ima previse. Svaka diskusija o npr bespotrebnom letenju i s time asociranim emisijama (sorry jms) redovno sadrzi diskreditovanje tih ideja u fazonu, ali ti letis, ili vozis kola itd, prema tome sta ima mi tu da menjamo (da oni tipa Naomi Klein dobiju po dolar svaki put kad im se taj kvalitetni argument baci u lice, bili bi milijarderi...)

 

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk

Link to comment

kad god krene neka prica o poljoprvredi setim se one Oxfam studije po kojoj Africi nikakva pomoc ne bi bila potrebna samo da moze da proda svoje prozivode po realnoj ceni.

To znaci - kada americka i EU 'roba' ne bi imale subvencije Afrika bi mogla sama da se hrani prodajom svojih prozivoda na "poshtenom" trzistu...

Mis'im - sve ostalo je manje vise sviranje kurcu - i bice - dok WTO ne skine Amerikama i EU pravo na subvencionisanje poljoprivrede - do tada pishi propa(k)lo. 

Link to comment

Ja uopste ne reizujem postojece stanje. Ja samo pricam protiv pojednostavljenih slika neke proslosti koju kao mozemo reprodukovati samo kada bi hteli, i eto sve ce biti bolje. To je klasicno mastanje o zlatnom dobu koje nikada nije postojalo. To su te gluposti tipa srednjevekovni seljaci, bas im je bilo do jaja. 

 

Tekst koji sam postavio iskljucivo prica o slobodnom vremenu. A inace je i pomenuo u startu da se ogradjuje od tvrdnje da je kvalitet zivota nekada bio bolji. 

Link to comment

kad god krene neka prica o poljoprvredi setim se one Oxfam studije po kojoj Africi nikakva pomoc ne bi bila potrebna samo da moze da proda svoje prozivode po realnoj ceni.

To znaci - kada americka i EU 'roba' ne bi imale subvencije Afrika bi mogla sama da se hrani prodajom svojih prozivoda na "poshtenom" trzistu...

Mis'im - sve ostalo je manje vise sviranje kurcu - i bice - dok WTO ne skine Amerikama i EU pravo na subvencionisanje poljoprivrede - do tada pishi propa(k)lo.

Subvencije svih vrsta, trade agreements, i sl... Odredjuju nase zivote u velikoj meri, a eto forumase niko o tom nis ne pita :( Svi bismo da budemo nezavisni od toga i uopste svega sto nam se ne dopada, ali sutuacija je malo zahebanija od toga... Kao sto sam siguran da svako zna.

 

E bilo je lepo cakulati, al sad moram nazad da zaradjujem profite za mrsku korporaciju... grrrr.

 

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk

Link to comment

Hazard je sve rekao ovim: svako treba da ima slobodu da organizuje svoj zivot kako hoce u granicama moguceg. Sve moze, samo niko da ne ugrozava sistem. A nista I ne moze bez sistemskih resenja. Moze na individualnom nivou, tu se slazem.

Link to comment

Zato na individualnom nivou kopam i rukama i nogama da ne budem wage slave, da ne budem debt slave, da ne budem consumer slave. A kad to ne budem vise bio onda cu moci da porazmislim o svom doprinusu na nad-individualnom nivou. 

Edited by noskich
Link to comment

Pa ti i nisi wage slave, po onom sto si ovde ranije pisao. Mene takav stav recimo bas iritira, mada se trudim da se ne nerviram ovde... posto sam ja npr bas onako zesci wage slave. I onda svaki dan inam tebe ovde da mi objasnjavas kako je ovakvima kao meni i cak kacis nekakve videe umesto da me lepo pitas pa da ti prepricam. A ti koji si na 100K+ od poreskih obveznika treba da slavis svaki dan, a ne da guslas ovde ko Filip Visnjic. Ostavi to nama koji smo stvarno najebali (kako i zasto - duga je i neskorisna prica)

 

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...