Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Izgoglaj tacne cifre ali to je racunica. Taj na 8,000SGD je na ~130K AUD
E vidis, za razliku od tebe ja cu ti priznati da si u ovom slucaju u pravu. Ta je racunica otprilike tacna ako ignorisemo mogucnosti za tax return u Australiji i sta se za taj porez dobija u Australiji, a sto u Singapuru treba platiti.
Link to comment
E vidis, za razliku od tebe ja cu ti priznati da si u ovom slucaju u pravu. Ta je racunica otprilike tacna ako ignorisemo mogucnosti za tax return u Australiji i sta se za taj porez dobija u Australiji, a sto u Singapuru treba platiti.
Tax return je mala stvar, bez skretanja paznje moze da ti ispadne 100-200 dolara mesecno na godinu dana. Jedan nas prijavio da je kupio kompjuterskih knjiga za 3,700AUD, odmah je podigao zastavicu i dosao mu inspektor da pogleda u kuci. I stvarno, tip je kupovao sta je stigao, neke cak i po dva puta, nije ih ni citao pa zaboravio da ima. Opet, imao ih je i nije lagao, racuni bili tu.Jednoga obisli kad je prijavio troskove za vecernji tenis kao "stress relief" pa ga smotali da pokaze sve sta je zaradio i prijavio za zadnje 3 godine, nasli mu da je dobio kamate 400$ a nije prijavio, kaznili ga 1,200$ i stalno je pod prismotrom.Nije stvar dobiti nazad deo placenog poreza nego ga uopste ne platiti. Krenes kroz singapurske zakone pa olaksice na decu, pa na zenu koja ne radi i pazi ih...drzava je inovativna i svake godine izlazi sa nekim novim stosom za smanjenje poreza. Tu ih Hong Kong drzi u shahu.
Link to comment

6000 AUD 'after tax' je tacno 97.500 AUD130 k = 7667 p/m AUD after taxhttp://mozo.com.au/tips-and-tools/calculators/tax-calculator?gclid=CJD1zq7wqqgCFQPTbgodIA0iHg

Edited by Moracikus
Link to comment
Pa da, ali neto od nemackog bruta je brutalan. Plus je Nemacka zemlja za nekog drugog, za mene nije.Guglam landlocked shithole i prvi hit bude FYROM. Mater im, gde god da odem, ja sam na dobitku.
to stoji, ali kad uracunas put u domaju 1-2-3 puta godisnje, pa sve to traje samo par sati.a druga stvar koja je meni vazna je sta ako se izgubi posao? to je ono sto mene recimo drzi u velikim centrima u nemackoj (frankfurt, pa sad minhen). ovde ima gomila slobodnih pozicija u it-ju. i kao sto ti rece: demeblija, 30 radnih dana godisnjeg plus gomila verskih praznika (ne kod tebe, ali u bajernu i svabenlandu).
Link to comment
Izgleda da je Australija za mene promised land. Plaza, meleskinje, dobra kinta za moju struku i prilika da upoznam 70% familije (dobro, ovo poslednje bas i ne deluje tako privlacno). Koliko radnih dana odmora bih mogao realno da ocekujem? Kakva je atmosfera na poslu, kompetitivna na americki nacin (ropstvo), evropski nacin (dembelija) ili nesto izmedju?Doktorati? Placam ja ili placaju mene?
Imas stotine razlicitih misljenja, ali u realnom zivotu, medju ljudima koje poznajem, uglavnom su svi zadovoljni.Ne mogu da poredim atmosferu sa US ili EU, ali meni se ovdje mnogo svidja prije svega zbog opustenosti lokalnog stanovnistva.Ta opustenost im dodje kao neka nacionalna prepoznatljivost. Znas ono Crnogorci-lijeni, Bosanci-glupi, Aussie-opusteni.Opet, razlika izmedju gradova i drzava je ogromna. Meni se recimo Sydney nikako nije svidio zbog Sydneysiders-a. Nijesu sustretljivi i ljubazni kao ljudi u Melbourne-u. Ipak, klima u MEL je mnogo gora od SYD. QLD je vjerovatno najbolje mjesto za zivot ako volis opustenost i odlazak na kupanje. Ipak smatra se selom u odnosu na SYD ili MELU WA je najbolji standard ali je najvece selo od svih. South Australia, NT ili Tasmania su mjesta gdje ljudi uglavnom ne dolaze jer standard nije iznad prosjeka a i smatraju se poprilicno seljackim sredinama. Ovo je moje subjektivno misljenje, i kao takvo ga treba odbaciti.Ako si zaposljen za stalno imas placene 4 nedjelje tj 20 radnih dana godisnjeg odmora. Osim toga imas placene sve drzavne praznike (cini mi se da ima 11-12 dana). Takodje imas 2 nedjelje placenog odsustva zbog bolesti, koje bi trebalo, ako ih nisi iskoristio da ti budu dodatno placene. Nacionalna tradicija je da se u petak i ponedjeljak uzimaju ovi dani, i ovo se iz milosta zovu "Chuck a sickie'' jer si tada perfektno zdrav i odmaras na nekoj plazi.Sto se tiche studija, za mnoge studije drzava ti placa oko 60-70% skolarine, tako da ono za rezidente nije uopste skupo. Postoji i veliki broj stipendija kojima mozes da pokrijes ovaj ostatak. Za neke kurseve nema podrske drzave i moras sve da platis.
Link to comment
Plus je Nemacka zemlja za nekog drugog, za mene nije.
tako je i ros kukao pre nekoliko godina.i eno ga sad -zdrav, debeo i srecan. cool.gif a da probas da promenis grad u nemackoj? berlin ili hamburgh uz multi-kulti ekipu? :)
Link to comment
tako je i ros kukao pre nekoliko godina.i eno ga sad -zdrav, debeo i srecan. cool.gif a da probas da promenis grad u nemackoj? berlin ili hamburgh uz multi-kulti ekipu? :)
kad sam ja kukao? ne unosi nesporazum. :)meni je uvek nemacka bila super. minhen posebno.
Link to comment
jel neko od vas nemaca ikad bio u predstavništvu privredne komore srbije u frankfurtu i upoznao gospođu milanku?koji vrh jebeni cool.gif
nisam.sreca ili nesreca?inace, komercijalna banka ukida predstavnistvo u frankfurtu. ne samo to, vec ukidaju i razradjeni sistem transfera para u srbiju uz max. 9€ taksi. katastrofa. :frust:
Link to comment
6000 AUD 'after tax' je tacno 97.500 AUD130 k = 7667 p/m AUD after taxhttp://mozo.com.au/tips-and-tools/calculators/tax-calculator?gclid=CJD1zq7wqqgCFQPTbgodIA0iHg
Yebote, koje plate. Neko bi pomislio med i mleko.Ima zaseda: 30% prihoda domacinstva ide na kredit za stan/kucu. Ako je to, kada dvoje rade 100K AUD, mogu da otplacuju 3,300AUD mesecno.Pa onda, 3,300AUD mesecne otplate na 25 godina...taman dobijes sulude cene nekretnina u Oz.Cene nekretnina su visoke jer ima potraznje koja moze da plati 30% prihoda, na kredit. Kako plate rastu...sve ti manje ostaje, samo se uvuci u kredit. Pojela maca pare, alavo trziste nekretnina.I nema intervencije drzave, kao u Singapuru, gde preko 90% stanovnistva zivi u HDB (Housing development board) stanovima.
Link to comment

Pa mora biti skupo kad su svi navalili da dolaze u AUPommmovi, Kiwiji, Njemci, Talijani. Kinezi, Indijci pa cak i JapanciciJ.ebo ih ja sto ne idu u HG ili Singapur.

Edited by Moracikus
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...