Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Pa rece covek da zivi slicno kako je ziveo u Srbiji. :(
U cemu ne vidim nista ekstremno. Ako nekoga usrecuje da plati rucak 50 dolara umesto 6.5, a koji je i kolicinski i po ukusu isti, jedino sto je prvi restoran malo vise nakindjuren i sto tamo ima ljudi koji isto tako smatraju da je nesto bolje zato sto je skuplje, onda neka to radi. Ja ne bih tako bacao pare u vetar ni da sam milioner. Isto vazi i za ostale primere.
Link to comment
U cemu ne vidim nista ekstremno. Ako nekoga usrecuje da plati rucak 50 dolara umesto 6.5, a koji je i kolicinski i po ukusu isti, jedino sto je prvi restoran malo vise nakindjuren i sto tamo ima ljudi koji isto tako smatraju da je nesto bolje zato sto je skuplje, onda neka to radi. Ja ne bih tako bacao pare u vetar ni da sam milioner. Isto vazi i za ostale primere.
E moj brale, da si naveo samo rucak u restoranu... zivis bre ko mish
Link to comment
E moj brale, da si naveo samo rucak u restoranu... zivis bre ko mish
Ako ti meris `zivljenje` kolicinom novca koji potrosis onda si u pravu. Za mene to nije pokazatelj kvaliteta zivota.
Link to comment
Ako ti meris `zivljenje` kolicinom novca koji potrosis onda si u pravu. Za mene to nije pokazatelj kvaliteta zivota.
ok, sta je za tebe pokazatelj kvaliteta zivota?ako ti je samo to sto si izasao iz srbije neki pomak i uspeh, izem ti ga...
Link to comment

Kvalitet zivota? Pa gde ti je kvalitet u onome sto si opisao? Mrzi me da te ubijam u pojam stavku po stavku (a i ceka me kolega da idemo na rucak, u restoran :), ali ti covece delis stan sa nepoznatim facama. Ko ide prvi u wc ujutru?

Link to comment
ok, sta je za tebe pokazatelj kvaliteta zivota?ako ti je samo to sto si izasao iz srbije neki pomak i uspeh, izem ti ga...
Ne znam gde sam to tvrdio da je izlazak iz Srbije uspeh.Jednostavno, mogu da zadovoljim svoje potrebe, radim nesto smisleno sto mi kao nagradu donosi ono sto ocekujem i sirim spektar mogucnosti koje su mi dostupne.
Link to comment
Kvalitet zivota? Pa gde ti je kvalitet u onome sto si opisao? Mrzi me da te ubijam u pojam stavku po stavku (a i ceka me kolega da idemo na rucak, u restoran :), ali ti covece delis stan sa nepoznatim facama. Ko ide prvi u wc ujutru?
I, sta je strasno u tome ziveti sa ljudima koje pre nisi poznavao?Retko se desi da je kupatilo zauzeto kada hocu da ga koristim. Ako je zauzeto, nista strasno, za tih desetak minuta spakujem hranu, pripremim ranac ili odradim nesto drugo.
Link to comment
Ne znam gde sam to tvrdio da je izlazak iz Srbije uspeh.Jednostavno, mogu da zadovoljim svoje potrebe, radim nesto smisleno sto mi kao nagradu donosi ono sto ocekujem i sirim spektar mogucnosti koje su mi dostupne.
pa nisi rekao, ali realno jedino sto si promenio je okruzenje. za ovakav ili slican nacin zivota ne vidim zasto bi neko zapucao na drugi kraj sveta, i u srbiji moze covek da radi nesto smisleno za kikiriki i semenke
Link to comment
pa nisi rekao, ali realno jedino sto si promenio je okruzenje. za ovakav ili slican nacin zivota ne vidim zasto bi neko zapucao na drugi kraj sveta, i u srbiji moze covek da radi nesto smisleno za kikiriki i semenke
Ne razumem sta podrazumevas pod `ovakav` nacin zivota.Ja nisam otisao van Srbije da bih vozio BMW i ziveo u kuci od 150+ kvadrata. Promena ima dosta. Prvo sam biram gde, kako i sa kim cu ziveti sto nisam mogao u Srbiji. Drugo, kao sto sam vec rekao radim ono sto sam hteo da radim i rezultat tog rada je u skladu sa mojim ocekivanjima sto u Srbiji nikad nije bio slucaj. Trece sticanjem radnog iskustva ovde i uskoro pasosa sirim spektar svojih mogucnosti. Na primer voleo bih da zivim i radim u vecem broju zemalja.
Link to comment
ali ti covece delis stan sa nepoznatim facama. Ko ide prvi u wc ujutru?
preterujes.od 91-95 sam bio what you mite call a 'roommate whore' :D bio sam cimer sa prijateljima/njihovim prijateljima&prijateljima njihovih prijateljainteresantno kakve sam sve cimere imao :wicked: clana 1 kultnog new wave benda koji je, uslovno receno, harao USom kasnih osamdesetihsina 1 milijardera iz kentakijaclana 1 opet kultnog lokalnog benda koji je po new englandu punio barove sa 300-500 ljudi svako veceunuka 1 multimilijardera koji je izmislio nekakve veoma debele knjige sto smo svi donedavno imaliurednicu harvard business reviewjust coupla more famous ones :D pored sasvim obicnih/normalnih cimeranesto se mislim da sam se bolje proveo nego ti u tvojoj privatnoj rezidenciji, huh?
Link to comment
Šta fali ovome?
Mislim da je tu glavni problem, sto nema dovoljno slatkih Japanki :)
pa nisi rekao, ali realno jedino sto si promenio je okruzenje. za ovakav ili slican nacin zivota ne vidim zasto bi neko zapucao na drugi kraj sveta, i u srbiji moze covek da radi nesto smisleno za kikiriki i semenke
Ja sam njega isprve shvatio da se zrtvuje u naredne 3 godine (nije zenjen i nema djece pa mu to lakse pada) ne bi li otplatio gajbu koja kosta 250kAUD. Nadam se da ce za tri godine ipak odluciti da zivi u tome stanu ili ga mozda proda i zapali dje mu je srcu drago. Ako tako uradi onda da apsolutno podrzavam.
Link to comment
A propo ovog filma koji niko nije prokomentarisao a koji je po meni vrlo znacajan jer ako pukne real estate bubble u Kini to ce se svuda osetiti.
Koliko sam ja shvatio, ti gradovi su napravljeni od vishka novca sa kineskog budzeta. Jednostavno nijesu znali sto ce sa vishkom para, pa pomislili, a sto mi ne bismo malo zidali kao ovi sa zapada. Mislim, vidjela zaba da se konj podkiva pa i ona digla noguU najgorem slucaju oni to mogu podjelit narodu. Ja stvarno ne vidim kako to moze uticati na nas u AU, osim da ti njihovi bogatashi prestanu da kupuju nove stanove u centru, pa nam malo primire trziste nekretnina.Meni je najsimpaticnije bilo kad ih je onaj policajac tjerao da ne snimaju prazan shopping centar. Stvarno su nenadjebivi Kinezi Edited by Moracikus
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...