Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Daj ne farbaj ljude ovde. To nije Potts Point nego Wooloomooloo, a ti tetovirani pijani su bas i koncentrisani u tom kraju.PS Plus ti je u komsiluku sidnejski `picin park` - Kings Cross, sjajno mesto za slikanje, narocito koga zanimaju prostitutke, narkomani i ostala ekipa.
Potts Point ti je mesto sa najvecom koncentracijom intelektualaca u Australiji i najnizim % vlasnistva automobila. Kola ne trebaju, sve moze peske. Na mom spratu zivi reziser onog filma "Babe".Bordeli i prostitutke (dovedene kroz human trafficking) su upravo po shitholes gde si ti, na stotine.
Link to comment
Roselands, Wiley Park, Belmore, Lakemba, Punchbowl.
Koja mesta. Pistolji su kao mobilni telefoni, svako ima bar po jedan. Halal food, dzamije, burke na sve strane, redovne molitve preko razglasa, bajkerske libanske bande u gradjanskom ratu, Punchball: razvijene ustaske zastave i klubovi sa slikama Ante Pavelica. U Lakembi se senlucilo cak licilo i na vatromet kada se desio 9/11. Nakon toga su u Lakembi po skolama su (malobrojnoj) anglosaksonskoj deci govorili "al smo vam yebali majku". Zverinjak.Slicno tako i Liverpool i Cabramatta samo su tamo Srbi i Vjetnamci.
Link to comment
Prvo nije svako kao ti da mora da ima pogled na operu. Tu sliku si postovao do sada mali milion puta. Ono sto ljudi van Sidneja na forumu ne znaju je da je taj kraj u kome se stan nalazi Wooloomooloo jedan od naj-dodgy krajeva u uzem gradskom podrucju uz Kings Cross. Eto ja uspevam da ustedim 95% plate. Kao sto sam napisao pre renta 0, javni prevoz - imam popust 50%, kuvam svake nedelje i onda nosim rucak na posao.
Kakve plate? Ko daje zaposlenima popust na prevoz? Od cega transport zivi ako ne od zaposlenih? Pre ce biti da te, kao nezaposljivog, socijalni radnik poslao na neku praksu. Jos ces da dobije "priority seat" sa trudnicama i starcima.Tu rentu sto ne placas - sta je bilo, kao bespomocan, ostao si zadnji u raspadnutoj kucerini koja je kao prolazna soba za shared accommodation pa sad ti izdajes drugima i menjas stanare bez depozita i dokumenata?Nego sta nego postovao sliku - million $ view. Tu sliku dobijes kada na googlu ukucas Sidnej. I lepo se probuditi uz nju svako jutro. Nocu je isto spektakularan city view.
Link to comment
"Aussies ne vole zurbu i ne trche za parama..."ko bre ne trci za parama? ne postoji niko na ovom svetu ko ne trci za parama.
А то је један од оних апсолутних закона?Постоје, веровао или не, људи који не трче за парама. Дакле, довољан им је један посао, не гледају на сваком кораку да смувају неку кинту, него терају лагано, имају кад да попију које пивце...
"ne postoji visak slobodnog stambenog prostora" - jesi li primetio nekog uzadnje vreme da spava na grani?
Није рекао да постоји мањак. Да постоји вишак, било би празних кућа, јер би за оне најгоре био мањак станара. Не би се издавале, како неко горе написа, терасе обзидане картоном. Не спавају на грани, али и најгоре рупе налазе станаре. Док има станара који не могу да нађу нешто боље, издаваће се и то.Не знам како да ти објасним, али тржиште натера људе (и станаре и станодавце) да се сналазе.Вишак простора постоји, рецимо, овде. Има гомила празних кућа по селима, има нешто и по периферијама градова. Има недовршених кућа, које тако стоје годинама. Да је већа фрка, исплатило би се да се то на брзину заврши, среди, дотера и изда. Али није.
"donosi i dosta novca sa sobom"moguce, ali to nije generator rasta cena. generator je psihologija ("cene nekretnina ne mogu pasti") i kreditna ekspanzija. činjenica je da je household debt u asutraliji jedan od najvecih na svetu - sve te pare su otisle uglavnom u nekretnine.
То да цене некретнина не могу пасти је разбуцано још 2007/08. Нешто не верујем да Озији то нису пратили. Е сад одакле теби податак да је већина дуга отишла у некретнине? Јесте, удружена кредитна експанзија и ловарни усељеници могу добро да дигну цену, као што су је дигли Руси у Црној Гори или Калифорнијци у Аризони и Колораду - самим тим што долазе са парама и често купе нешто скупље, дижу очекивања наредних продаваца да би и они могли да ухвате таквог купца, па макар причекали мало. Психологија.
mislis da je to odrzivo stanje? mislim na trend rasta zaduzivanja. Pri odgovoru na ovo pitanje pazi na sledece: na kredite se placa kamata... sto vise kredita - veca je i kamata. cak i za male kamatne stope, ako je apsoltni iznos kredita visok - kamata je velika.
То са каматом можда знамо ми, али већина нема појма. Њима продавац кредита каже да могу је рата само толико и толико месечно, сића једна, не морате да откидате од уста ни да се скидате са пива, лагано ћете то отплатити... и мудро избегава тему укупне камате на крају баладе. Дозволите да вас обрлатимо. А виде и да су Џонсови ладно улетели у исти такав кредит, па кад могу они, можемо и ми. (ограда: овде генералистички претпостављам да се просечни Ози не разуме у камату ништа јаче од просечног Амера) Докле ће то ићи, питање је сад. Банке ми се чине као да играју ва банк, све у нади (засад разумној) да ће успети да уцене државу да им губитке намири из пореза, мера оскудице, кресања потрошње на образовање и којешта... а докле ће то черупање коке која златна јаја носи да иде, нисам паметан да нагађам.
Link to comment
Pocetna plata od 100k AUD ne zvuci lose. Kakve su to pozicije? Mogao bih da se ubacim na neki brod, uvalim indyju na gajbu, za tri godine kupim gajbu kod prostitutki i narkomana i podjebavam noskicha da zici u sljivari. Pametnome dosta :fantom:
Dobrodosao si uvek, ali ja zivim u provinciji (australijska verzija, recimo, Zrenjanina) i ovde takvu platu ima mozda par direktora banaka, poneki lekar i profesori univerziteta. Imamo i vojsku, oni imaju solidne plate (npr. IT bezbednjaci/forensics, ali za to se mora biti australijski drzavljanin). Tu se uvaliti je 1 zakon, samo kad bih znao kako. Ako te recimo posalju da uradis neki posao za njih (za Defense) svojim kolima, nadoknadjuju putne troskove sa $0.75 po km. Sto znaci, carevi koji voze u npr. Sidnej na neke Defense sastanke (1000km odavde, tur-retur) svaki put dobiju $750 samo na ime koriscenja svog vozila. (To cisto ako se neko pitao zasto placamo porez <_<) Topli obrok not included.
Link to comment
Kako troskovi mogu da budu 0 covjece. Pa nijesi ti crkvemi mish, niti cuveni Slovenac ALEŠ CERIN.
Lepo, iznajmis stan ili kucu sa 4 sobe u kraju koji je povoljan. Onda izdas 3 sobe i delis rezije sa cimerima. Stanarina je 0, a mozes biti i u plusu u zavisnosti od stana/kuce koji si nasao. Neki na konto ovoga iznajme jos jedan stan u blizini kampusa ili u gradu i onda izdaju sobe. Moze se profitirati 300-500 nedeljno na ovaj nacin.
Link to comment
Koja mesta. Pistolji su kao mobilni telefoni, svako ima bar po jedan. Halal food, dzamije, burke na sve strane, redovne molitve preko razglasa, bajkerske libanske bande u gradjanskom ratu, Punchball: razvijene ustaske zastave i klubovi sa slikama Ante Pavelica. U Lakembi se senlucilo cak licilo i na vatromet kada se desio 9/11. Nakon toga su u Lakembi po skolama su (malobrojnoj) anglosaksonskoj deci govorili "al smo vam yebali majku". Zverinjak.Slicno tako i Liverpool i Cabramatta samo su tamo Srbi i Vjetnamci.
A reci mi sta ima lose u vezi Roselands i Belmore? Nista od nabrojanog iznad.
Link to comment
Kakve plate? Ko daje zaposlenima popust na prevoz? Od cega transport zivi ako ne od zaposlenih? Pre ce biti da te, kao nezaposljivog, socijalni radnik poslao na neku praksu. Jos ces da dobije "priority seat" sa trudnicama i starcima.Tu rentu sto ne placas - sta je bilo, kao bespomocan, ostao si zadnji u raspadnutoj kucerini koja je kao prolazna soba za shared accommodation pa sad ti izdajes drugima i menjas stanare bez depozita i dokumenata?Nego sta nego postovao sliku - million $ view. Tu sliku dobijes kada na googlu ukucas Sidnej. I lepo se probuditi uz nju svako jutro. Nocu je isto spektakularan city view.
Popust imam, a kako ga imam to bas i ne moram da ti kazem. I da, radim full-time.Moji stanari mi daju 4 weeks bond, to je pravilo od koga ne odstupam. I nista nije raspadnuto.Ok, tebi je taj pogled vazan, neka ti bude, meni izgleda da to nije zbog samog pogleda vec zbog patkometrije. Edited by noskich
Link to comment

Hvala noskichu za info o Belmore. Nasao sam stan za $249k (2bdrm) i vidim da je 31 min vozom od mog omiljenog dela Syd (Newtown). Upisato u tefter, za slucaj da se pojavi posao u Syd. ;)

Link to comment
Hvala noskichu za info o Belmore. Nasao sam stan za $249k (2bdrm) i vidim da je 31 min vozom od mog omiljenog dela Syd (Newtown). Upisato u tefter, za slucaj da se pojavi posao u Syd. ;)
U Belmore zivim vise od 2,5 godine. To sto je Yoyogi nabrojao vazi prevashodno za Lakembu i donekle za Punchbowl, ali ne sve, netacno je da se nosi naoruzanje i da ima molitvi preko razglasa.U Belmore vecina populacije su Grci, Libanci (i hriscani i muslimani) i Korejci. Mali i miran suburb, ima veliki Belmore park tik do zeleznicke stanice, bivsi stadion Canterbury Bulldogs na kome se ponekad nesto desava, glavna ulica ima shopping area koja je ok za sitnice. Za vecu kupovinu Campsie (Woolworths, jedan veliki mall i gomila manjih prodavnica) i Lakemba (Aldi) su tik do Belmore - sledeca vozna stanica, i treba 1-2 minuta u vozu do njih ili setnja od 10-15 minuta hoda. Ima dosta zelenila i nikada nisam niti licno imao bilo kakvih problema niti sam cuo sta o kriminalu ovde.Obicnim vozom do Central station ti treba oko 25 minuta, ima par ekspresnih vozova u spicu sa kojima ti treba 18 minuta.Za Newtown treba 31 jer je Newtown na drugoj liniji pa se mora presedati. Ako bi isao kolima do Newtown trebalo bi ti 20-ak minuta u proseku.I na kraju jedna specijalna informacija za Yoyogija koji voli patkometriju: u Belmore se nalazi hotel sa 5 zvezdica - Canterbury. Edited by noskich
Link to comment
Koja mesta. Pistolji su kao mobilni telefoni, svako ima bar po jedan. Halal food, dzamije, burke na sve strane, redovne molitve preko razglasa, bajkerske libanske bande u gradjanskom ratu, Punchball: razvijene ustaske zastave i klubovi sa slikama Ante Pavelica. U Lakembi se senlucilo cak licilo i na vatromet kada se desio 9/11. Nakon toga su u Lakembi po skolama su (malobrojnoj) anglosaksonskoj deci govorili "al smo vam yebali majku". Zverinjak.Slicno tako i Liverpool i Cabramatta samo su tamo Srbi i Vjetnamci.
Gospodjo Hanson, nijesam znao da se tako dobro koristite nasim jezikom
Lepo, iznajmis stan ili kucu sa 4 sobe u kraju koji je povoljan. Onda izdas 3 sobe i delis rezije sa cimerima. Stanarina je 0, a mozes biti i u plusu u zavisnosti od stana/kuce koji si nasao. Neki na konto ovoga iznajme jos jedan stan u blizini kampusa ili u gradu i onda izdaju sobe. Moze se profitirati 300-500 nedeljno na ovaj nacin.
Aaaaaa. Sad je meni jasno.Podignes, line off credit od 200k i sve prihode slivas na taj racun. Nedjeljno: plata 1000 + izdavanje stana u kojem si trenutno 500 + izdavanje stana koji si kupio 500. To je znaci 2k nedjeljno tj 300 k za tri godine. Sve svoje troskove ukljucujuci i kamatu za kredit pokusas da zbijes u 100k tj 33 k godisnje. Dobra fora nema sta, ali ima da se opuchis od posla jer nije to bas tako lako menaderisati.
Link to comment
Gospodjo Hanson, nijesam znao da se tako dobro koristite nasim jezikom
Nisam isao u Australiju da se zakopam u neki "pluralizam monokulturalizama" koji zive odvojeno svoje verske, nacionalne i socijalne zivote i sa mrznjom jedni prema drugima. Pa i nasiljem, izmedju samih svojih i prema ostalima pa konacno i sa mrznjom prema samoj Australiji.
Link to comment
Moji stanari mi daju 4 weeks bond, to je pravilo od koga ne odstupam. I nista nije raspadnuto.
Pa ti si tamo gazda onda. Kao onaj u "Mrs Robinson" sto kaze Dastinu Gofmanu "I don't like you".
Ok, tebi je taj pogled vazan, neka ti bude, meni izgleda da to nije zbog samog pogleda vec zbog patkometrije.
Ne, to je nedostatak gastarbajterske zelje za kvadratnim metrima. Ti u toj zelji izgaras, cak i drugima kazes "bolje bi ti bilo..."Sidnej je Sidnej a to je najvise bas tamo gde je moj stan. Gastosi (koji su kupili skuplje, vece, samo u pizdi materini, jos ima 20 godina da guslaju te kredite) mi govorili: "68 kvadrata stan? Sto ne kucu, bazen? Sta ces na Potts Pointu? Ima li tu nashih?". A dolaze sa familijama da se slikaju u mom kraju, jednom godisnje, nekada ih firme dovedu na Potts Point da nesto proslave. Onda nazad u Kaludjericu.
Link to comment

jbg, bitno je skapirati da se neki gastosi osecaju mocno ako njihov tiny lil concrete box ima 1 fuckin view. kao, ja posedujem sve sto vidim iz svog lil concrete gastos boxa, ja sam car&dats it. jbg, lil do they know, takve betonske kocke se obicno prodaju takvim gastosima, da bi se gastosi osecali bolje themselves. veni vidi gastos vici

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...