Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

Kupio u Zaokretu jer je Alamo rekao da je tamo magacin pa sam racunao da sigurno ima. Morao sam mladjanom konobaru da objasnjavam sta su ploce :laugh: jer me je cudno gledao. Kada sam mu objasnio, otisao je iza ugla i doneo primerak. Ima i u Anti shopu, ali do tog trenutka nisu uneli u kasu, medjutim to nije problem, ukoliko zelite prodace vam.

  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, wayfaring stranger said:

Kupio u Zaokretu jer je Alamo rekao da je tamo magacin pa sam racunao da sigurno ima. Morao sam mladjanom konobaru da objasnjavam sta su ploce :laugh: jer me je cudno gledao. Kada sam mu objasnio, otisao je iza ugla i doneo primerak. Ima i u Anti shopu, ali do tog trenutka nisu uneli u kasu, medjutim to nije problem, ukoliko zelite prodace vam.

 

Ma kupiš u Zaokretu jer sve pare idu izdavaču :thumbsup:

 

Još kad mi pisali danas ja bio u fazonu "vidi ih ovi, ne znaju ni ime radnje gde im se ploče prodaju jer Zaokret nema ploče, sigurno misli na Anti-Shop" :happy:

  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, Singer said:

Ja zbog nenormalnosti ugrađivanja (trgovačke marže) kad je vinil u pitanju baš izbegavam domaće prodavce, Iz tog razloga mi je instink da se obraćam "prvoj ruci".

Neretko je izdavačka/distributerska cena jedna, a prodajna (retail) druga.

Sve si u pravu i zato sam prodavnicama dao praktično po nabavnoj ceni ploče, samo da smanjim nerviranje i ubrzam proces i da se ne nerviram zašto nešto košta 3 puta više od cene po kojoj sam im dao ploču. A nažalost, moram da stavim ploču u prodavnicu... Tu sam šta treba, za sve vrste kompromisa i dogovora, Podelio sam muzičarima njihove primerke i svim ljudima koji su pomogli, tako da ima još 120 ploča u Srbiji i 40 u Hrvatskoj. Biće dovoljno za sve :)

  • +1 4
Link to comment
2 minutes ago, alamo said:

Sve si u pravu i zato sam prodavnicama dao praktično po nabavnoj ceni ploče, samo da smanjim nerviranje i ubrzam proces i da se ne nerviram zašto nešto košta 3 puta više od cene po kojoj sam im dao ploču. A nažalost, moram da stavim ploču u prodavnicu... Tu sam šta treba, za sve vrste kompromisa i dogovora, Podelio sam muzičarima njihove primerke i svim ljudima koji su pomogli, tako da ima još 120 ploča u Srbiji i 40 u Hrvatskoj. Biće dovoljno za sve :)

 

:D legendarno koliko ne palim!

 

znači mi smo danas imali komunikaciju - bravo ja! :kecman: tek sad je "stiglo" 

Link to comment

:D

 

Nekoliko puta mi se desilo da me ljudi pitaju dal sam na ovom forumu jer su prepoznali nešto što pišem ovde a u tom trenutku pričam u RL.

 

Naravno kad ja njih pitam koji ste vi "a ne ne... ja sam čitam, nisam aktivan

 

mhm, cool story bro :sleep:

  • Haha 1
Link to comment

Peti dan izolacije je doveo do toga da najzad krenem da kopam po pločama i sredim SFRJ deo police i napravim neku selekciju šta ću zadržati a šta ide na Limundo (kad me nekad ne bude mrzelo da postavim oglase). 

Ovo definitivno ostaje u kolekciji 

 

IMG_20220302_213405.jpg

  • +1 2
Link to comment

alamo, jesi ti zaduzen i za novi vinil rebel star?

gledao sam na bandcampu, ali ovi sa postarinom je suludo (cak i za srbiju? nisam nasao ni jednu zemlju za koju je postarina jeftina, tako da mi nije jasno odakle se salju ploce)

Link to comment
9 hours ago, kurdi said:

alamo, jesi ti zaduzen i za novi vinil rebel star?

jes, geenger i pd zajedno to objavljuju. a da sačekaš da se vinil pojavi (maj valjda) i da krene normalno da se prodaje regularnim kanalima? ne mogu da utičem na to šta ko misli da treba da stavi na svoj bendkemp ili sajt, a nemam ni predstavu kako da se formira adekvatna cena za poštarinu, bez obzira odakle se šalje. ili probaj da nešto šalješ iz srbije pa da vidiš kako to izgleda...
kada stigne ploča moći će regularno da se kupi preko sajta/šopa PDV-a i da se šalje svuda po svetu. za nas će biti u prodaji u beogradu na svim uobičajenim mestima (anti, zaokret, beopolis), plus "direktno". bend će dobiti svoj deo tiraža i prodavaće ga onako kako smatra da je najbolje i po ceni za koju smatra da je ok. pokušaj dogovora će biti napravljen, ali bez previše gubljenja vremena oko toga.

  • +1 1
Link to comment
12 hours ago, cartman said:

Peti dan izolacije je doveo do toga da najzad krenem da kopam po pločama i sredim SFRJ deo police i napravim neku selekciju šta ću zadržati a šta ide na Limundo (kad me nekad ne bude mrzelo da postavim oglase). 

Ovo definitivno ostaje u kolekciji 

 

IMG_20220302_213405.jpg

I taj i Quod Massacre, It's not 4 sale i Epidemic zone i slični. Odličan je to album. 

Malo old school Bg punka kada hoću da se odmorim od ozbiljnih tema. 

 

spacer.png

 

 

Link to comment
1 hour ago, alamo said:

jes, geenger i pd zajedno to objavljuju. a da sačekaš da se vinil pojavi (maj valjda) i da krene normalno da se prodaje regularnim kanalima? ne mogu da utičem na to šta ko misli da treba da stavi na svoj bendkemp ili sajt, a nemam ni predstavu kako da se formira adekvatna cena za poštarinu, bez obzira odakle se šalje. ili probaj da nešto šalješ iz srbije pa da vidiš kako to izgleda...
kada stigne ploča moći će regularno da se kupi preko sajta/šopa PDV-a i da se šalje svuda po svetu. za nas će biti u prodaji u beogradu na svim uobičajenim mestima (anti, zaokret, beopolis), plus "direktno". bend će dobiti svoj deo tiraža i prodavaće ga onako kako smatra da je najbolje i po ceni za koju smatra da je ok. pokušaj dogovora će biti napravljen, ali bez previše gubljenja vremena oko toga.

Ok super, cekam radnje!

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, kurdi said:

Ok super, cekam radnje!

 

Tek sada proverio Bandcamp. 20e postarina!?!? U cemu je trik? Dolaze na vrata sa osmehom i isporucuju potpisani primerak uz kraci kulturno-umetnicki performans tj. predstavljanje albuma live? Salim se, naravno, ali preterano je.

Link to comment
10 minutes ago, wayfaring stranger said:

 

Tek sada proverio Bandcamp. 20e postarina!?!? U cemu je trik? Dolaze na vrata sa osmehom i isporucuju potpisani primerak uz kraci kulturno-umetnicki performans tj. predstavljanje albuma live? Salim se, naravno, ali preterano je.

 

Verovatno zavisi odakle šalju. Meni je najčešće 7-9 EUR ako šalju iz UK ili Nemačke i sl. 

18+ EUR je ako je van Evrope, US. Mada, moguće je da su Evropljani koji koriste usluge DHL-a, UPS-a itd.

Link to comment

Upravo stigla poruka od lokalnog shopa. Kurdi, biće još gore. Prevod je sa nemačkog, Google translate. 

Na linku za potpisivanje peticije je ok priča. Upotrebite neki online translator. 

 

 As a record shop owner who also depends on the (international) business, it still burns under my nails. Deutsche Post is changing the dimensions for the product Warenpost International as of 1 July. As a result, as of July, records can only be sent abroad as parcels. Example USA: currently a record costs 8.50 as registered mail (with insurance and tracking), as a parcel with tracking we would be at a slim 36.99 ! Even though I am sceptical about online petitions. It doesn't hurt... 

 

https://www.change.org/p/für-die-erhaltung-der-warenpost-international-mit-bisherigen-maßen?utm

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...