Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

1 hour ago, kurdi said:

kako zvuce te prve majke, obizrom da je originalna kaseta prilicno krs... ?

Izdanje Šareni ducan/Blind dog rec. Zvuči malo bolje od te kasete. Nikola Kiric kaze da su neke pesme fade outovane, a da je jedna uzeta sa mp3-ja. Kada se pusti Best of, druga dimenzija zvuka, mada... pitanje u kakvim uslovima je taj demo/album  sniman i kakav je kvalitet originalnog snimka + na kom mediju je sačuvan do danas. Meni je to sjajan materijal, a pošto je sama muzika sirovi r'n'r, frekvencijski spektar nije od presudnog značaja. Danas sam opet preslušao Zauvjek majke, posle pustio The Spoons - Take the world as it comes, isto lo-fi snimak. Nakon toga pustio Antonov album i potpuno druga dimenzija. Iako B. Dog/ŠD izdaju dobre naslove, šteta što malo više ne ulože u sredjivanje zvuka već je logika take the money and run. Ipak, mislim da je vredno kupovine, bar meni. 

  • Hvala 1
Link to comment

Poodrasla mi deca pa mogu da vratim kući deo ploča što sam sklonio kod ljudi od poverenja dok se ovo ne desi...

Malo je reći da imam "flesh bekove" na mladalačke dane... :cry:

 

Par albuma/singlova što me teleportuju nazad

 

372492802_ImagefromiOS(402).thumb.jpg.361a5af0b2fb31db20225c8e7e5a473b.jpg

  • +1 5
Link to comment

spacer.png

 

Jedini projekat clanova Fugazi-ja koji vredi. Ritam sekcija Fugazija plus dobar gitarista = odlicni albumi.

Brendan Canty (drums)
Joe Lally (bass)

Anthony Pirog (guitar)

 

 

Link to comment

cGVn.jpeg

 

ovo je bar za zvezdicu bolje/vrednije na ploci nego na cd-u...

ne nuzno toliko zbog zvuka, kolko zbog dinamike slusanja.

na cd-u nemam za ovo strpljenja, verovatno mi je u 3 najdosadnijih (i najbizarnijih) od cirka 26 oldhamovih albuma...

ali ploca me nekako natera da se posvetim i znacajno je drugaciji utisak. 

plus je samo izdanje (tip-on sleeve) jako lepo.

Edited by kurdi
  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, kurdi said:

cGVn.jpeg

 

ovo je bar za zvezdicu bolje/vrednije na ploci nego na cd-u...

ne nuzno toliko zbog zvuka, kolko zbog dinamike slusanja.

na cd-u nemam za ovo strpljenja, verovatno mi je u 3 najdosadnijih (i najbizarnijih) od cirka 26 oldhamovih albuma...

ali ploca me nekako natera da se posvetim i znacajno je drugaciji utisak. 

plus je samo izdanje (tip-on sleeve) jako lepo.

 

moram priznati da ovo ne razumem.

dosadan je sa cedeja ali je super sa ploce?!

zvucna dinamika (raspon od pp do ff) je bolja sa ploce?

jel znas za teoriju da je HiFi smislen samo za klasicnu muziku jer rock skoro da nema nikakav dinamicki raspon.

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Zanimljivo je da je dinamicki raspon sasvim izvesno bolji sa CD-a, ali what do I know. (Naravno, pritom se ne misli na mastering koji je mozda primenio kompresiju... to nema veze sa digitalnim medijem kao takvim.)

 

Ali da ne ulazim u to, ljubitelji vinila su pomalo kao vegani...

Link to comment
46 minutes ago, 3opge said:

 

moram priznati da ovo ne razumem.

dosadan je sa cedeja ali je super sa ploce?!

zvucna dinamika (raspon od pp do ff) je bolja sa ploce?

jel znas za teoriju da je HiFi smislen samo za klasicnu muziku jer rock skoro da nema nikakav dinamicki raspon.

 

 

 

 

 

 

 

[ovo sto sam gore napisao] nema veze sa zvucnom dinamikom, koju nisam direktno poredio. mozda nekad ako se nakanim...

samo sa mojom dinamikom/procesom slusanja.

kao sto neki film ne bih mogao da odgledam pazljivo do kraja kod kuce ako je tu gomila distrakcija, razmisljam o poslu, daljinski u ruci...

a u bioskopu nemas gde da pobegnes, i nije nuzno lako, ali na kraju ostavlja utisak.

tako ovaj album nije konkurentan u kontekstu cd-a i daljinskog, ili tek o streamovanju da ne pricamo... makar meni nije nikad bio, a probao sam vise puta, ima mu vec 4 godine...

pripada nekom drugom vremenu, kada je muzike bilo manje, a vremena vise, pa si barem s vremena na vreme mogao da se posvetis upustanju u tananosti teskog albuma.

meni se sada to, sa ovim albumom, prvi put desilo... mozda i zato sto drugacije zvuci na ploci, ali rekao bih pre svega zato sto su me prakticne okolnosti navele da ga preslusam pazljivo u celini.

sad bih mogao da probam i ponovo cd, ali mi se cini da bih lako opet bio nestrpljiv... mozda je bolje reci da je album samo za situacije kada imas vremena da slusas ploce [a onda mozda mozes i cd]

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...