Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

Imam staru ploču, a imam (ili sam imao) i cd. Vidim da je kod tebe novo izdanje, pretpostavljam Rhino i verujem da zvuči jednako dobro kao i ova stara. Taj je album toliko dobro snimljen da mislim nikakav otisak ne može da ga upropasti.

Link to comment

Ovo je nemački press, za EU tržište.
Runout/matrix počinje sa GER/Alsdorf.
Mastering radio Bernie Grundman.

Ja nisam neki audiofil al ovi što jesu kunu se u rad njega i Kevina Gray-a. Doduše, gde god su njih dvojica potpisani nema se šta zameriti…

Link to comment

Evo, za nas koji smo bili hipsteri pre hipstera i pre onih koji će se tek nazvati hipsterima pre hipstera :sleep:

 

1636013081-facebook_1636012836152_6861935182723859236-750x422.jpg

 

UK "Parobrod" u saradnji sa KC "Karavansaraj" organizuje Nedelju vinila od 8. do 15. novembra.

 

„Zvuk ne izlazi iz nula i jedinica digitalnog zapisa, zvuk izlazi iz drhtaja igle u brazdi gramofonske ploče. Taj slabašni drhtaj se tehnikom koja je stara preko sedamdeset godina pojačava, prenosi do zvučnika sa papirnim membranama“, poručuje tim koji organizuje Nedelju vinila uz poziv publici da uroni u čudesni svet analognog zvuka i analogne reprodukcije.

Tokom nedelju dana posetioci će imati priliku da pogledaju izložbu gramofona, odslušaju četiri kamerna koncerta, prisustvuju zvučnoj prezentaciji kvalitetnih uređaja, razgovaraju sa producentima i posete, a možda i pronađu neki dugo traženi vinil ili raritet, u okviru berze vinila berza ploča i gramofona koja će se odigrati u glavnom holu, u subotu 13. novembra od 14 do 19 časova.

„High Fidelity znači „visoka vernost“ a primenjena na kućne uslove znači stvaranje emotivnog doživljaja slušaoca u sobi. To je cilj koji umetnik ima na umu kad komponuje ili izvodi muziku“, stoji u saopštenju iz „Parobroda“, uz obaveštenje da je ulaz na sve događaje je slobodan.

Tagovi

Edited by Singer
  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Album je izašao 2005. godine a 15 godina kasnije izlazi reizdanje, po prvi put na vinilu, u sećanje na prijateljstvo i saradnju između Olivera Dragojevića i Mira Vidovića.

Planrano da izađe krajem 2020. godine ipak izlazi u ograničenom tiražu od 250 primeraka u februaru ove godine. Sama konverzija sa digitala na vinil je urađena iznenađujuće dobro za (re)izdanja sa ex-YU prostora. Čisto, tiho, otvorenog zvuka...

 

Album ima atmosferu zatamljenog jazz-piano kluba u čijem ćošku Oliver (u pratnji vrlo kvalitetnih muzičara) izvodi neke pesme sebi za "ćef" - neopterećeno i zrelo. 

 

Egzotika za PPProstore, ali ovo je ploča koja me opušta u poslednjih nekoliko dana.

 

346281321_oliverfront.thumb.jpg.b97694545bd28bcdb8c582496a672852.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...