Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

19 hours ago, Singer said:

Svaka ti čast za kolekciju - em dobra muzika em je svaka ploča praktično NM!

Ni onaj mali Ras nije loš, ja da ti kažem…

 

Hvala. Od 1987 skoro sve domace ploce sam kupio kao nove pa su zato dobro ocuvane. Ovaj Haustor sam kupio polovan i rilne su bile pune ko zna cega sve ne. Stajala je ploca par godina i tek prosle nedelje sam kupio lepak i kao odradio ciscenje. NIkada vise. Cuje se ok, ali lepkiranje je ludilo postupak. Mimiku kupio pre mesec dana i ovo je bilo prvo slusanje. Genijalan (dupli) album.

Link to comment
41 minutes ago, Ras said:

Je l te to What Hi-Fi ubedio da potrošiš pare na novi gram? :)

:laugh: jeste, gramofon, zvucnike i kablove sam kupio po njihovoj preporuci. doduse, proslog januara sam slucajno zakacio neki popust u 4audio kada sam dolazio u srbiju pa me je kostao 150e manje nego najjeftiniji ovde u germaniji.

  • +1 2
Link to comment
23 minutes ago, wayfaring stranger said:

:laugh: jeste, gramofon, zvucnike i kablove sam kupio po njihovoj preporuci. doduse, proslog januara sam slucajno zakacio neki popust u 4audio kada sam dolazio u srbiju pa me je kostao 150e manje nego najjeftiniji ovde u germaniji.

Jel to Rega? 

Link to comment
1 minute ago, cartman said:

Jel to Rega? 

 

Jeste. Drugari audiofili su mi pricali da za iste pare mogu da kupim mnogo bolje, polovno, ali treba da gledam da li je nesto popravljano, da li se cuje ok i sl. Ne mogu. I ovo je skroz ok.

Link to comment
4 minutes ago, wayfaring stranger said:

Lose vreme napolju, pa inspirisan lpjem Sexe, danas sviraju debi albumi alternative iz osamdesetih. Ako bude vremena, tu je i Let 3 - Two dogs fuckin'
spacer.png

 

Bjutiful :cry:

  • +1 1
Link to comment

Meni je prošle godine uletela polovna Rega Planar 3 (stariji model) sa exact glavom i modifikacijom ozicenja (Cardas). 

Čim sam se čuo sa čovekom bilo mi je jasno da nema sumnje da sve radi kako treba.

Najbolje iskustvo kupovine online ikada. 

 

Jedino što je zelene boje pa nisam uspeo da prodam ženi priču da je to onaj stari gramofon. 

 

 

Edited by cartman
  • Haha 2
Link to comment

Ja sam u nekim momentima počeo da razmišljam šta će biti sa mojom kolekcijom ploča kad me više ne bude ali još uvek ženi ne govorim koliko vredi i ispod koje cene NIKAKO da je ne daje kad dođu da je otkupljuju :D

 

 

edit. to u onim scenarijima ako slučajno "capnem", neočekivano :sleep:

Edited by Singer
  • Haha 2
Link to comment
1 minute ago, Singer said:

Ja sam u nekim momentima počeo da razmišljam šta će biti sa mojom kolekcijom ploča kad me više ne bude ali još uvek ženi ne govorim koliko vredi i ispod koje cene NIKAKO da je ne daje kad dođu da je otkupljuju :D

Discogs baza, beležniku password :)

  • +1 3
  • Haha 1
Link to comment
9 minutes ago, cartman said:

Meni je prošle godine uletela polovna Rega Planar 3 (stariji model) sa exact glavom i modifikacijom ozicenja (Cardas). 

Čim sam se čuo sa čovekom bilo mi je jasno da nema sumnje da sve radi kako treba.

Najbolje iskustvo kupovine online ikada. 

 

Jedino što je zelene boje pa nisam uspeo da prodam ženi priču da je to onaj stari gramofon. 

 

 

Godinama unazad sam ubeđen da iz ovog razloga cveta (u hifi) industrija kablova, utičnica, itd...

Edited by Ras
  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Ja polako sina (5.5 godina) navlačim na ploče. Obožava da ih lista i pušta one čiji mu se omoti svide. 

Odvojio sam mu stari full automatic plastikaner da se vežba i za sada mi se svidja na koju stranu to ide 

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, cartman said:

Ja polako sina (5.5 godina) navlačim na ploče. Obožava da ih lista i pušta one čiji mu se omoti svide. 

Odvojio sam mu stari full automatic plastikaner da se vežba i za sada mi se svidja na koju stranu to ide 

 

Nije problem gramofon toliko koliko je rukovanje pločama.

Lično sam uništo 60% roditeljskih ploča. Onih 40% što su preživele su upravo one čiji omoti mi se nisu dopadali.

 

Duša me boli danas kad ih vidim.

  • +1 1
Link to comment
16 minutes ago, Singer said:

Ja sam u nekim momentima počeo da razmišljam šta će biti sa mojom kolekcijom ploča kad me više ne bude ali još uvek ženi ne govorim koliko vredi i ispod koje cene NIKAKO da je ne daje kad dođu da je otkupljuju :D

 

 

edit. to u onim scenarijima ako slučajno "capnem", neočekivano :sleep:

 

Hah jutros smo imali diskusiju kako nemamo štek za sahranu (?!) :lolol: pa sam ja spomenuo da dica mogu da prodaju ploče.

 

12 minutes ago, cartman said:

Ja polako sina (5.5 godina) navlačim na ploče. Obožava da ih lista i pušta one čiji mu se omoti svide. 

Odvojio sam mu stari full automatic plastikaner da se vežba i za sada mi se svidja na koju stranu to ide 

Super, neće nikad imati para za drogu :lol:

  • +1 1
  • Haha 4
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...