Jump to content
IGNORED

Montevideo bog te video (2010)


Eraserhead

Recommended Posts

Pretpostavljam da se zezas?Nemoguce da si ovo ozbiljno mislio?
eh moj tastaturo. vidiš, formuašenje ti je nekada ko seks sa katotoničarem. mož da te jebu, a da ni ne znaš. Edited by korindjar
Link to comment
  • Replies 295
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    31

  • Caligula

    16

  • MocaVukotic

    15

  • ToniAdams

    13

stvarno ne znam sta cekas.
Dgjbm, nikako da odbranis cika Tirnanica. Sta to znaci "ne bi razumeli film"? Kako se to dobar film ne razume svuda? Istorija filma te demantuje. I Tirnanica takodje, ako si ga pravilno parafrazirao.Aj sad ti. Kreni na primer od ovoga:
S tim se ne bih složio. Po meni Tirnanić tu uzima celu stvar isuviše bukvalno. Priča je o odrastanju i o ozbiljnosti života koja te pregazi ma koliko se opirao. O tome da život treba prihvatiti kako se menja a da ostalo vodi u jako teške situacije. Po meni je to vrlo univerzalna tema koja važi svuda i uvek.To faks i vojska je samo lokalni seting koji ne mislim da utiče na razumljivost.
Edited by CowBoy
Link to comment
eh moj tastaturo. vidiš, formuašenje ti je nekada ko seks sa katotoničarem. mož da te jebu, a da ni ne znaš.
...ili mozda jebu sami sebe,a nisu toga svesni :) Edited by Tastatura
Link to comment
i ti i eraser cete me najlakse demantovati podacima o gledanosti van ex-yu bas "nacionalne klase", odlicnog ali lokalnog filma.bez podataka mozemo da se ubedjujemo danima, samo sto to ubedjivanje mene nimalo ne zanima.
Link to comment
ne znam vasicu meni se cini da je ovaj prekodrinac vama cetnicima postavio domaci zadatak. vec je praslin iskopao par bosnjaka cetnika a vidis da su se u ovom ratu starali da im se ta greska ne ponovi.
Ма пусти ти то са домаћим, све су му опростио када је поменуо петокраку. Вас двојица ћете кано Рибентроп и Молотов. :wub:
ti ovde govoris o tragovima materijalne kulture, anegdotska svedočanstva su tu i te kako primenjiva, te ti dozvoljavam da govoriš o tim patikama.(odlazi sa scene uz blagonaklon pokret rukom. zavesa)
Чекај, ја сам само питао да ли су постојале, никакав траг материјалне културе нисам нашао. :P Иначе, када видим да се Гоки П, отац Владе П а син...јави против некога, ја одмах на супротну страну. Па макар то био и Бјела, који је за дотичног снимио филмчину.
Link to comment
Znači zbog ideologije i genealogije ćeš prodati zdrav razum i flimski ukus? Jebote, s kim ja forumašim...
Напротив, у овом случају кориситим искључиво здрав разум и филмски укус. Породица Паскаљевић је један од највећих тумора на телу кинематографије у Србаља.
Link to comment
Напротив, у овом случају кориситим искључиво здрав разум и филмски укус. Породица Паскаљевић је један од највећих тумора на телу кинематографије у Србаља.
Jasno je da se radi o isključivo filmskom ukusu. Filmovi kao što su: Poseban tretman, Varljivo leto, Pas koji je voleo vozove, Čuvar plaže u zimskom periodu, pa i Bure baruta, Vreme čuda, zaista nailaze na prezir svakog objektivnog filmofila.
Link to comment
Jasno je da se radi o isključivo filmskom ukusu. Filmovi kao što su: Poseban tretman, Varljivo leto, Pas koji je voleo vozove, Čuvar plaže u zimskom periodu, pa i Bure baruta, Vreme čuda, zaista nailaze na prezir svakog objektivnog filmofila.
ja bih sa tog spiska izbacio uzasno konfuzno bure baruta (snimljeno uz pomoc nade popovic perisic, ministarke za kulturu i srebrenicu) i pateticno(i milosevicevsko) vreme cuda. ostaje cinjenica da je paskaljoni verovatno najlosiji 'ceh' (markovic, karanovic, lordan & grlic). a sto se tice gorana & bazicnog ljudskog morala oni su se razisli poodavno. sukob milosevicevog reditelja koji se predomislio kada je shvatio da u francuskoj nije na vlasti le pen (paskaljoni) & prijatelja pri obedovanju ratka mladica (bjela) je cripple fight makar kada je moral u pitanju.@vasic: ne mogu nacistima oprostiti sta god radili. cetnici dobijaju amnestiju ako nisu okrvavili ruke.edit: e da a vlada perisic-psiho je prica za sebe. druga generacija na incestuoznom generacijskom brodu kome se sletanje jos ne vidi pod nazivom FDU. Edited by kim_philby
Link to comment

jao kako bi bilo straobalno da ostavite te partizane i cetnike da, u zavisnisti od sopstvene savesti, pocivaju u svojim grobovima i jamama. malo malo pa ovde na forumu istrici neki virtuelni cetnicki porucnik iz sume pa zaspe topik o mackama nekom parolom, za njim iz susednog zbuna vreba partizan koji na topiku o decija oprema (kreveci, duseci, madraci itd) agituje protiv bradatih cetnickih madraca.ehhh samo bi se igrali u shumi...

Link to comment
jao kako bi bilo straobalno da ostavite te partizane i cetnike da, u zavisnisti od sopstvene savesti, pocivaju u svojim grobovima i jamama. malo malo pa ovde na forumu istrici neki virtuelni cetnicki porucnik iz sume pa zaspe topik o mackama nekom parolom, za njim iz susednog zbuna vreba partizan koji na topiku o decija oprema (kreveci, duseci, madraci itd) agituje protiv bradatih cetnickih madraca.ehhh samo bi se igrali u shumi...
zaista bizarno kako se ove teme pojavljuju na topiku o filmu koji se bavi mitologizacijom kraljevine & medjunacionalinim odnosima u istoj.jedino gde su te teme smislenije je na topicima o zvezdi i partizanu :D
Link to comment
zaista bizarno kako se ove teme pojavljuju na topiku o filmu koji se bavi mitologizacijom kraljevine & medjunacionalinim odnosima u istoj.jedino gde su te teme smislenije je na topicima o zvezdi i partizanu :D
daj ne zajebavaj Kimsamo bi se ganjao sa cetnicima koji zive u dalekim predelim amerikea vise ni ne mogu da se setim dal mi cigani bejasmo cetnici ili partizani...plasim se da smo samo ljudi :( Edited by sherman
Link to comment
daj ne zajebavaj Kimsamo bi se ganjao sa cetnicima koji zive u dalekim predelim amerikea vise ni ne mogu da se setim dal mi cigani bejasmo cetnici ili partizani...plasim se da smo samo ljudi :(
pitaj filipa :)edit: vidim da vec jesi.nego ozbiljno. podjebavanje je zasigurno vec dosadno i obecavam da cu se suzdrzati od dedometrije in the future ali mislim da ovde ima mesta raspravi o politici filma. evo vidi zoon-a. on se na tom filmu autovao kao nacista odnosno haplotipista. fun ensues. Edited by kim_philby
Link to comment
nego ozbiljno. podjebavanje je zasigurno vec dosadno i obecavam da cu se suzdrzati od dedometrije in the future ali mislim da ovde ima mesta raspravi o politici filma. evo vidi zoon-a. on se na tom filmu autovao kao nacista odnosno haplotipista. fun ensues.
uff nisam jos skupio muda da procitam sta je kontroverzni zoon pisao. bas cu da vidim.ne branim ja nikome da prica o politickom aspektu filma ali ozbiljno a ne kroz prepucavanje sa kontra stranom i namernim prenaglasavanjem zarad poena u raspravi.meni je taj deo filma prosao ispod radara zato sto me zabole patka sta bjelogrlic misli o tome i zabole me patka za odnose u nepostojecoj zemlji od pre 100 godinaimam ja svoj stav o tome ali nisam rad da se udubljujem. ko voli nek izvoli.ja volim drugarstvo, fudbal, zene - a toga u filmu ipak ima najvise.pored lose glume pojednih, traljavih dijaloga, neprijatnosti sa pevanjem himne, bespotrebnom patetikom itdjao kad neko bude pravio film o rivaltietu cigana i grobara. kuku al ce tu da padne klanje
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...