Jump to content
IGNORED

Android


Grunf

Recommended Posts

Ne pada mi na pamet da rutujem bilo sta jer sam obicni korisnik vulgaris. Ali mi se desila zanimljiva stvar a to je da mi je telefon svako malo malo kukao da mu cistim internu memoriju sto je prilicno smaralo, i onda sam ujebao ono sa tudjim fejsbukom i odradio factory reset i od tada imam interne memorije koliko hocu a sve su mi iste aplikacije kao i pre.

Link to comment
Evo ti onda zlatno pravilo za čačakanje androida - 5 puta meri jednom seci! Izgleda je moj zajeb što nisam čitao dovoljno, nego se zaleteo da instaliram zvaničnu HTC verziju Džindžera za Desire.A ona ima čudnu falinku - ne može da se uđe u boot meni (volume down + power). A to ti je neophodno ako hoćeš drugu verziju da instaliraš, a hoću drugu verziju da bi aplikacije pakovao na SD karticu i rasteretio slabašni RAM telefona + izgleda naopako dobro. Onda sam probao sve što sam našao na netu da bi moglo da reši, čak pokušavao da unrootujem telefon pa ga ponovo rootujem, džaba. Sad mi defibrilator na pm kaže da moram da uradim S-off. Ću da vidim šta je to pa javljam.
Ja sam ordadio one clikc root, pa bekapovao sve Titanium backupom i novi ROm instalirao preko ROM managera za pola sata prateći ovog cara:http://www.youtube.com/watch?v=psmI8KmBNeY
Link to comment
Evo ti onda zlatno pravilo za čačakanje androida - 5 puta meri jednom seci! Izgleda je moj zajeb što nisam čitao dovoljno, nego se zaleteo da instaliram zvaničnu HTC verziju Džindžera za Desire.A ona ima čudnu falinku - ne može da se uđe u boot meni (volume down + power). A to ti je neophodno ako hoćeš drugu verziju da instaliraš, a hoću drugu verziju da bi aplikacije pakovao na SD karticu i rasteretio slabašni RAM telefona + izgleda naopako dobro. Onda sam probao sve što sam našao na netu da bi moglo da reši, čak pokušavao da unrootujem telefon pa ga ponovo rootujem, džaba. Sad mi defibrilator na pm kaže da moram da uradim S-off. Ću da vidim šta je to pa javljam.
Znam da updejtovanje Over the air hoce da promeni boot, tj kada instaliras zvanicni rom pa onda prozivdojac ubaci i novu veriju boot-a usput. Probaj da S-oof-ujesh i onda preko Andorid Flashera (imas na PM) instaliras boot, verziaj cmr7 je bolja od fabricke. Romovi rade brze (pogotovo noviji) a i ostane vise mesta za aplikacije naknadno cak i u internoj memoriji. S-off se radi preko instalcionog diska ili USB i tu pazljivo treba pratiti korake. Sve ostalo ne nosi skoro nikakav rizik.
Link to comment
Evo ti onda zlatno pravilo za čačakanje androida - 5 puta meri jednom seci ne čačkaj android!!!
sad0116.gifNišta jebeno neće da radi! Sve što sam probao prijavljuje grešku koja da bi se rešila treba da skinem i instaliram nešto drugo, a onda to drugo prijavljuje grešku...Čak ni ono Digovo one-click-retard-edition neće da radi, prijavljue da telefon nije rootovan. Sve mi se čini da je udevorked zasrao, zato ne mogu ni da bootujem niti može išta da mu se uradi. Prijavio je da je sve prošlo ok mamu mu.Kako da rootujem telefon koji je možda rootovan? :isuse:
Link to comment
sad0116.gifNišta jebeno neće da radi! Sve što sam probao prijavljuje grešku koja da bi se rešila treba da skinem i instaliram nešto drugo, a onda to drugo prijavljuje grešku...Čak ni ono Digovo one-click-retard-edition neće da radi, prijavljue da telefon nije rootovan. Sve mi se čini da je udevorked zasrao, zato ne mogu ni da bootujem niti može išta da mu se uradi. Prijavio je da je sve prošlo ok mamu mu.Kako da rootujem telefon koji je možda rootovan? :isuse:
Eee, i meni je ROM manager prijavio da nije rootovan iako je bio, pa sam ga samo ponovo rootovao i sve posle išlo glatko.
Link to comment

Mogućnost da se predinstalirane aplikacije brišu ili da se prebace na sd karticu kao i da se novi programi bace direktno na karticu. Mnogi programi traže rut pristup npr. za kalibraciju baterije, over i anderklokovanje i slično. Bar ja tako shvatam.

Link to comment

a, ok. ma nijesam zahtevan korisnik pa dosad jos ne naleteh na nesto sto je zahtevalo rutovanje.igo, opera, slanje poruka i razgovor sljakaju dobrano i bez :)i sudoku, osmatrac i neka igra sa kravom sto skace.

Link to comment

pa dobro, sve ima svoje :D. Meni je posle dva dana korišćenja i ne baš mnogo instaliranih programa počeo da prijavljuje low storage space tako da sam bio primoran da preuzmem potpunu kontrolu nad telefonom.

Link to comment

E, jebem ti topik. Na kraju sam svoj mobilni rutovao (pola sata vremena ukupno), da ne ispadnem pička. Šta ću s tim, ne znam, verovatno da ubijem Sims3, Fejsbuk, Tviter i ostala preinstalirana govna.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...