Jump to content
IGNORED

Android


Grunf

Recommended Posts

Brao! Čekaj da neko izbaci ICS za Desire pa opet kreće igranka :DJa sam rutovanjem i instalacijom novog ROM-a produžio život svom Herou bar za godinu dana, potpuno nov telefon je bio nakon te akcije. Ipak ću morati uskoro da ga menjam jer developeri polako dižu ruke od tog modela.

Link to comment
Al osećaj kada, posle toliko mučenja sa nečim o čemu u startu nemaš pojma, uspeš vredi svog tog mučenja!
Moje iskustvo:Dunulo mi da probam taj Cyanogen mod, pre svega zbog mogućnosti da aplikacije prebacujem na karticu, što na 1.6 Androidu na mom Tattoo-u nije bilo moguće. Bilo je oko 2am, kontao sam da spavam, ali sam skoknuo do xda samo da pogledam šta sve treba da se uradi.10am, CM je instaliran, works like a charm, mogu mirno da spavam.
Link to comment

Galaxy S2, neukorenjen, 2.3.4. Brutalno glupo pitanje o kalendaru. Napomena: kalendar je defaultni, još nisam skinuo neki app, ali samo zato što sam utvrdoglavio da ovo provalim bez appova, iliti "pa jebo te je li moguće da se ovo ne može uraditi", mada siguran sam da je reč o neznanju.Ukucam 1 rođendan u kalendar kao "event" (ne koristim guglov kalendar). Napišem "podsećaj me od 15:00 do 16:00", odaberem ringtone, u "Set Alerts and Notifications". Stavim Repeat za sledećih 50 godina. Vratim se na kalendar, za taj datum nema nikakva vidljiva oznaka da je na njemu 1 event. Kliknem na taj dan, krene "Create event", nigde nema liste šta je već na tom danu?Skinuću na kraju krajeva Jorte ili neki drugi kalendarski app koji preporučuju, ali ne mogu da verujem da u OS-u ne postoji funckionalnost da napraviš event/reminder za bilo koji dan, vidljiv iz kalendara, koji će svake godine na taj dan da ti pišti dok ga ne poništiš? Pa to je imala nokia iz 2000-te.

Link to comment

Nisam siguran potpuno za kalendar. Ja koristim Guglova obavestenja ali sam primetio da Android sam nema neke osnovne funkcije kako si naveo (smart dialer npr) vec se mora traziti resenje u aplikacijama. HTC Sense s druge strane resava mnoge od tih nedostataka i zato nisam ni mogao da korisitim non Sense rom. OK ovo vazi samo za HTC cool.gif

Link to comment

Maločas napravio event za danas u 14:45. Kako je stiglo to vreme, počne on da pišti, pogledam, ima opcije snooze i dismiss, super, dakle radi normalno. Međutim, odem na kalendar, za kvadratić koji obeležava 12-ti januar ne stoji baš nikakav marker da na njemu postoji i neki event. Pogledam listu, a u njoj jedna jedina opcija - "Create Event" a ispod prazna crna lista i piše "No events" :mellow: Ako kliknem na 12-ti januar, umesto da mi prikaže šta sve do sada imam za 12-ti januar i opciju za novi event, on mi samo da novi event screen.

Link to comment

Samsung... <_< Uzasni su kada je software u pitanju.Prvi kies ili kako se vec zvao za galaxy I nije moga da mapira podfolder u kontaktima nego je radio sync sa defaultnim. Takodje do skora nije radio sync sa kalendarom. O nekim drugim uredjajima da ne pricam.

Link to comment
I evo ga Android 2.3.5 sa HTC sense 3.5 na Desireu! Leti!Lud sam ako ne unovčim svo ovo neželjeno stečeno znanje o androidu.Al osećaj kada, posle toliko mučenja sa nečim o čemu u startu nemaš pojma, uspeš vredi svog tog mučenja!
Ovako i ja kad god uradim nešto "nestandardno" vezanio za telefon. Još samo sa smislim kako bih mogao da naplatim sve to :)ako ti padne nešto na pamet, javi da otvramo firmu!Inače, igraj se par dana sa tim, onda stavi bez HTC Sense-a (tu to je još dodatnih 170-250mb)
Link to comment
"No events" :mellow:
da nemaš opciju za ''save event'' koju nisi klikn'o? :unsure:kod mene radi postavljanje eventsa, nerootovan android 2.3.5 Edited by Valkyrie
Link to comment
hmmm. da, tačno tako nešto, kad vidite na banderi oglas "sređujem operativne sisteme na vašim mobilcima" - znajte da sam to ja :)
Ja skroz ozbiljan. Ali kapiram da će za to da služi pm, samo da dođe telefon.
Link to comment
da nemaš opciju za ''save event'' koju nisi klikn'o? :unsure:kod mene radi postavljanje eventsa, nerootovan android 2.3.5
Kakvi, klikao, klikao, ništa. Što je najčudnije, pouzdano znam da ga on usnimi, pošto sam testirao i pravio evente za 15 minuta unapred, i ono počne da pišti i da svira. Međutim kad ga dismissujem, na kalendaru ni za njega, ni za koji drugi bilo gde ne stoji nikakav marker, što mi je za ne verovat'.Na kraju sam poklekao, sve ukucao u google kalendar i uradio sync. Sada je sve manje više normalno.
Link to comment

pa marker je kod mene vrlo diskretan teget trouglić u dnu kvadrata. kad kliknem na datum ispod mi piše šta je taj dan. kad sam već tu, može li neko od vas pametnih da mi kaže šta je kernel u odnosu na firmware?

Link to comment

Kernel je jezgro operativnog sistema.Firmware je uopšteno rečeno parče softvera koje se nalaz snimljeno u čipu nekog uređaja i upravlja njime.U smislu (kompletnog) računara, firmware omogućava da se podigne kernel (tj. os).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...