Jump to content
IGNORED

Android


Grunf

Recommended Posts

čuj krš, ni nemam ga :Dznači da meni ne treba produžetak :P
U svakom slučaju, pošto sam ja darovit čoek, kada budeš htela da budeš faca u društvu, posudiću ti mobitel, teško se postaje faca u društvu sa suzuki swiftom :D
E, jebem ti topik. Na kraju sam svoj mobilni rutovao (pola sata vremena ukupno), da ne ispadnem pička. Šta ću s tim, ne znam, verovatno da ubijem Sims3, Fejsbuk, Tviter i ostala preinstalirana govna.
To je jedino zbog čega bi mogao da porazmislim o root-u, ali dok fon radi kako je radio do sada - kao pJesma - ne diram ništa. :) Edited by Glas RazumaN
Link to comment
E, jebem ti topik. Na kraju sam svoj mobilni rutovao (pola sata vremena ukupno), da ne ispadnem pička. Šta ću s tim, ne znam, verovatno da ubijem Sims3, Fejsbuk, Tviter i ostala preinstalirana govna.
Samo nastavi i sutra ćeš da ga nosiš u servis kao ja moj. :isuse: Sve živo probao i, što je najgore, izgleda sam sve što treba i instalirao kako treba, ali telefon neće da makne od belog ekrana i htc logoa. Kako bi jedan korak uspeo da savladam stanje telefona se pogoršavalo. Sad imam boot, recovery, flashovan, instalirao sistem sa sd kartice, instalacija prošla ok, ali posle rebuta ni makac. Da mi je neko pričao da ću u životu flešovati rikoveri na android telefon... Ovladao terminologijom, još par dana i počeo bi da pravim aplikacije. Edited by Idioteque
Link to comment
Znam da updejtovanje Over the air hoce da promeni boot, tj kada instaliras zvanicni rom pa onda prozivdojac ubaci i novu veriju boot-a usput. Probaj da S-oof-ujesh i onda preko Andorid Flashera (imas na PM) instaliras boot, verziaj cmr7 je bolja od fabricke. Romovi rade brze (pogotovo noviji) a i ostane vise mesta za aplikacije naknadno cak i u internoj memoriji. S-off se radi preko instalcionog diska ili USB i tu pazljivo treba pratiti korake. Sve ostalo ne nosi skoro nikakav rizik.
nije navodno, nego 100%Rootovanje radiš ako hoćeš 100%tnu kontrolu nad telefonom!Samo što nekada nije dovoljno da samo rutuješ telefon, nekada moraš i da ga S-off-uješ a ako i tada ti zadaje neke muke onda moraš da mu apdejtuješ "radio" (naravno ne aplikaciju za FM radio)Ima muke oko toga ali jedanput kada odradiš sve to, ništa ti nije teško i imaš bolji telefon ...
Ništa jebeno neće da radi! Sve što sam probao prijavljuje grešku koja da bi se rešila treba da skinem i instaliram nešto drugo, a onda to drugo prijavljuje grešku...Čak ni ono Digovo one-click-retard-edition neće da radi, prijavljue da telefon nije rootovan. Sve mi se čini da je udevorked zasrao, zato ne mogu ni da bootujem niti može išta da mu se uradi. Prijavio je da je sve prošlo ok mamu mu.Kako da rootujem telefon koji je možda rootovan? :isuse:
iz iskustva znam da nema one-click-solution za Desire telefonSad nemogu tačno da probalim gde ti je zapelo ali najbolje je da skineš orginal RUU (bem li ga sad, ne mogu da nađem link ali treba da znaš odakleti ti je orginalno telefon)i da kreneš iz početka, to je jedno barem 2 sata "zabave"
Link to comment
Samo nastavi i sutra ćeš da ga nosiš u servis kao ja moj. :isuse:
Nema šanse. Ova moja akcija, kao i bilo koja buduća (ukoliko je uopšte bude), je urađena s svešću da svako drndanje po mobilnom nosi rizik da mobilni telefon može da bude nepovratno uništen i da vlasnik može posle toga da ga duva za garanciju, šalter za žalbu ne postoji.
Link to comment
vlasnik može posle toga da ga duva za garanciju
Ja zato i ne rutujem, i ako generalno volim da se zajebavam sa tim glupostima. Nešto mi se i ne gubi garancija radi 3% dužeg trajanja baterija i par aplikacija, ili šta već...
Link to comment

Definitivno je rutovan, s-offovan, flešovan, samo neće da digne sistem. <_< Imam osećaj da me svo vreme jaše jedan klik ili tako neka zajebancija.Elem, budžim telefon zato što je već godinu dana u fabričkom modu pa i malo dosadio, a i rekoh da se guši zbog male memorije.Nije ovo džaba ovako komplikovano, nisu ni proizvođači blesavi. Ako ikad uspem da ovo uradim ne verujem da ću kupovati novi telefon još dugo. U suprotnom... To je trik kod androida, telefoni imaju hardverske limite, ali softverske praktično nemaju. Sa ovom mojom akcijom dobijam brži telefon sa najnovijom verzijom softvera koja zauzima manje memorije i izgleda fenomenalno.

Edited by Idioteque
Link to comment

Pa da, meni je telefon bio znatno brži, čak je i baterija duže trajala neko vreme, dok nije počela da 'stari'. Inače ovo što ti je predložio biholder, skini RUU, dakle to je .exe fajl koji samo pokreneš kada (makar 'mrtav') telefon povežeš. Iz Windowsa naravno. Jedan telefon je tako bio zabagovan, mislim da mu iz prve nije uspelo flešovanje na drugi ROM i ja sam ovo pokrenuo i vratio ga je na fabričko stanje.

Link to comment

Rutovavnje = dodeljivanje administratorskih privilegija u Windows. Ne kapiram šta je tu toliko spektakularno, osim što proizvođači obeshrabruju tu praksu.

Link to comment

rutovanjem se dobija tvz "superuser" a taj naziv je poznat u Linux okruženju. Ceo koncept OS androida je valjda uzet/korišćen od Linux-a (tako meni rekli ja nemam pojma)

Link to comment

HA! :kralj: U stvari, brat defibrilator je kralj, ja sam već bio digao ruke.A onda mi je objasnio da sam ja izgleda sve uradio kako treba i da samo u recoveriju sve pobrišem, formatiram particije, učinim sd karticu vidljivom za komp, na nju ubacim instalacioni zip i pokrenem ga iz recoveryja. I evo ga Android 2.3.5 sa HTC sense 3.5 na Desireu! Leti!Lud sam ako ne unovčim svo ovo neželjeno stečeno znanje o androidu.Al osećaj kada, posle toliko mučenja sa nečim o čemu u startu nemaš pojma, uspeš vredi svog tog mučenja!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...