Jump to content
IGNORED

Android


Grunf

Recommended Posts

Skini app2sd, mada mi reci da li si stavio regularni Gingerbread ili neki mod?Kod modova je lako, samo odeš u settings>applications, odeš na željenu i izabereš move to sd card.
Dobro de, nisam baš toliko glup. <_< Pričam o "sistemskim" ili kako se već zovu aplikacijama, onima koje ne mogu tako da se bače na SD, nego mora neki hak. Tipa Adobe flash player, iGo, Maps, Gmail...Instalirao sam baš Gingera za Desire. Tu sam se možda i zeznuo, jel bi mogao i kako na njega da nabudžim regularni?
Link to comment

Preporucio bih ti ovaj ROM, Ginger sa 3.5 sense sa Sensation-a. U sustini najnoviji Androdin/Sense combo koji postoji (osim ICS jer jos ne postoji upotrebljiv ICS/Sense za Desire jos uvek).http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1315961 Elem, potrebno je malo cackanja, particionisanja kartice itd ali se isplati. Rom je extra brz kada se podesi, a sve aplikacije direktno instalira na SD tj na posebnu particiju (mada vecina korisnika vec zna za ovo). Trenutno oko 40ak aplikacija instalirano sa sve IGO, Adobe player-om i ponekom igrom imam jos 100mb slobodno.

Edited by defibrilator
Link to comment
Dobro de, nisam baš toliko glup. <_< Pričam o "sistemskim" ili kako se već zovu aplikacijama, onima koje ne mogu tako da se bače na SD, nego mora neki hak. Tipa Adobe flash player, iGo, Maps, Gmail...Instalirao sam baš Gingera za Desire. Tu sam se možda i zeznuo, jel bi mogao i kako na njega da nabudžim regularni?
Pa nemoguće da ti sistemske toliko guše. A i nije preporučljivo da njih seliš na karticu, evo ja imam Tattoo koji je još ograničeniji sa memorijom i te 'teže' aplikacije (uključujući iGo, Ndrive itd) su u memoriji telefona, dok sve ostalo selim na sd karticu. Edited by copkillah
Link to comment
Uspeo sam da rootujem svoj Desire i da na njega nabudžim Džindžera. I to je više nego što bi voleo da znam o budženju i akanju sa Androidom.(oči iskočile)Pa mi sada treba neko uputstvo "for dummies" kako da prebacim sve aplikacije na SD karticu, ili bar većinu njih. Na netu nalazim samo neka komplikovana.Desire je sjajan telefon sa jednom velikom falinkom u vidu bjednih 512mb RAMa, sad mi već svako malo prijavljuje popunjenu memoriju. A brdo aplikacija ne mogu da maknem nigde. Pomagajte!
Kad si ga već rootovao instaliraj S2E i štikliraj sve opcije (ima ih 4)"Dalvik" ti malo usporava rad nekih aplikacija ali mesta kolko voliš (imam preko 70 aplikacija) a imam 97mb slobodno!doduše ja rabim CyanogenMod7 (bez HTC sence)plus Titanium bekap i sva prebacivanja radiš preko njega!postoji mogućnost da ako ideš regularnim putem ili preko app2sd da ti kaže da nemamš mesta za prebacivanje, sa TB nemaš tih problema! Edited by eye of the beholder
Link to comment

Jbt, skoro pa sigurno uzimam sebi i ženi par cheapo androidolikih mobilnih, ali vidim da će za kastomizaciju da padne spisak želja i 2 do 3 Miralema raspoloženom forumašu. Samo da pohvatam značenja izraza mi je trebalo 2 dana, a dok ga sam narihtam - verovatno će da izbace neki novi, brži, bolji i komplikovaniji OS.Ja ozbiljno nemam vremena za toliko učenje, isprobavanje i grešenje, a i mozak mi je atrofirao.

Link to comment

+1ne znam kako ali uspeo sam da obrišem ceo imenik, mrzi me da kuckam poruke na njemu, non stop cmizdri za memorijom, itd.veći deo dana ga držim ugašenog <_<

Link to comment
novi, brži, bolji i komplikovaniji OS.
lepši i stariji :)meni malo frka da rootujem moj, nemam ni potrebe jer je glanc nov pa se bojim da ne zaserem nešto (a znam se, zasraću).Mislim da će Copkillah :heart: imati posla oko mog mobača, da podesi šta misli da treba.
Link to comment

Pa ne znam, ja sam kupio jeftinog Android LG-a, stavio desetak aplikacija koje mi zaista trebaju, radi sve k'o bog. S prethodnim smartfonom sam se drkao, otključavao OS, čak sam u HEX editoru drndao fajl za raspored tastature, pa mi je sve to malo dosadilo.Radi Android lepo, ko voli da se igra s njim može, ali nije pod obavezno.

Link to comment

^^radi i moj, al ne mere da se ture IgO i tapatalk ako se ne rootuje, a je se ne usudjujem da sam nesto tu prckam, zato ako ima neki mladji, tom poslu vicniji forumas da mi izadje u susret po tom pitanju, voljan sam da se simbolicno oduzim sa nekoliko malopre pomenutih miralema...desire z je u pitanju..samo ozbiljne ponude, cim stop..

Link to comment
Pa ne znam, ja sam kupio jeftinog Android LG-a...
Izvinjavam se na off-u, ali pošto mi iz pečalbe stiže upravo LG (Optimus Net, tamo je 120EUR), kako ti se čini uređaj kao takav, kakva mu je tema, itd.?
Link to comment
Izvinjavam se na off-u, ali pošto mi iz pečalbe stiže upravo LG (Optimus Net, tamo je 120EUR), kako ti se čini uređaj kao takav, kakva mu je tema, itd.?
Ovaj moj je GT540, zadovoljan sam za te pare (125 evra kod nas), sve korektno radi, ozbiljno mi je ispao na keramički pod dva puta i ništa mu se ružno nije desilo, nije se ubio od lepote, ali je savim korektna druga klasa Androida. Dobar signal, baterija dugo traje, nema neku veliku manu.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...