Jump to content
IGNORED

Android


Grunf

Recommended Posts

Samo da znaš da tu kad štikliraš "all calendars" neće baš odmah da ti se pojave svi eventovi, mora da ga singronizuje i da se smisli malo, možda si bio nestrpljiv?Ne mogu da verujem da ti to ne radi na verovatno najboljem telefonu na tržištu trenutno.
Ako necemu sto je trenutno najbolje na trzistu treba vremena za sinhronizaciju za nesto tako banalno kao sto su kalendar i eventovi za korisnika telefona, onda mogu da mislim kakvi su ostali. Mobilna industrija je otisla u kurac ocigledno.
Link to comment
pa jeftiniji je od golfa 2
ok jeftiniji, ali zar golf dvojka nije pouzdaniji, delovi jeftini, manje se kvari i majstori povoljni od mit bilo kog drugog (ne yuga) auta?troll off Edited by eye of the beholder
Link to comment
Ako necemu sto je trenutno najbolje na trzistu treba vremena za sinhronizaciju za nesto tako banalno kao sto su kalendar i eventovi za korisnika telefona, onda mogu da mislim kakvi su ostali. Mobilna industrija je otisla u kurac ocigledno.
Samo joj treba vremena da se prilagodi nakon naglog ubrzanja. Android koristi gomila različitih telefona a proizvodnja mnogih od njih je zbrzana zbog borbe za tržište. Preležaće smartfoni dečje bolesti, a industrija ne da nije u kurcu nego cveta.
Link to comment

industrija nije u (finansijskom) kurcu zarad samo jednog razloga: pametni telefoni (nazalost, jos uvek) nemaju tretman poput uobicajenih racunara vec mnogo vise u klasi ves masina. te onda ovi nisu obavezni da odrzavaju softver (koji je za android beskonacno particionisan) sledecih 10 godina, i da isporucuju rezervne delove sledecih 20 godina.u svakom drugom pogledu, da, oni jesu u kurcu jer izgleda niko nije u stanju da izbaci dobar telefon kome rade sve osnovne funkcije.

Link to comment

Šta sad to znači? Kako niko nije u stanju da napravi dobar telefon? Šta je po tvome dobar telefon? Ovaj Marvinov bag je do aplikacije verovatno, a inace, koliko god ja mrzeo Samsunge, S II je jebeno ludilo od telefona, ne znam koji se to parametar može poželeti, a da ga ovaj već nema?I generalno, šta vi smatrate renesansom mobilne telefonije ako je ovo sada kurac?

Link to comment
u svakom drugom pogledu, da, oni jesu u kurcu jer izgleda niko nije u stanju da izbaci dobar telefon kome rade sve osnovne funkcije.
Nema ni potrebe da prave telefon kome rade sve osnovne funkcije, neka samo naprave telefon da prihvata sve aplikacije, a mi (korisnici) će da ubacujemo aplikacije. Edited by eye of the beholder
Link to comment
koliko god ja mrzeo Samsunge
zašto, zaboga? ja baš imam super iskustva sa njima. naravno, ako ne pričamo o fabričkom softveru koji imaju low budget telefoni /mada moja keva ima neki takav slide, obožava ga i tek je na njemu naučila kršteno da koristi mob/
Link to comment
Šta sad to znači? Kako niko nije u stanju da napravi dobar telefon? Šta je po tvome dobar telefon? Ovaj Marvinov bag je do aplikacije verovatno, a inace, koliko god ja mrzeo Samsunge, S II je jebeno ludilo od telefona, ne znam koji se to parametar može poželeti, a da ga ovaj već nema?I generalno, šta vi smatrate renesansom mobilne telefonije ako je ovo sada kurac?
znaci da neko proizvede telefon na kom pouzdano rade sve osnovne funkcije. u koje spada i kalendar. bez da moram da bljunem jos para za ovaj app i onaj app (koji obicno resava 1, ali otvara neki drugi problem ili mu nedostaje neka funkcionalnost koji originalni app ima) ako sam vec pljunuo 500e za moj ultrafensibrzitankikarbonski tel.ili jos bolji primer sta android nema: sms delivery report koji je postojao i fino radio na mojoj kanti od eriksona iz 1998me (verovatno je radio i ranije, samo sto ja nisam imao tel ranije :) trenutno dobijes report da je poruka isporucena kada je otisla do bazne stanice, ne kada je isporucena krajnem korisnikuiz mog iskustva sa smartphone.ovima, svaki ima bar poneku falinku, sto je posledica izbacivanja 10 modela mesecno.i nedobog da neko nadje ozbiljan sigurnosni bug u androidu, pola telefona ce moci odmah u djubre da idu (jer im proizvodjaci nece uraditi upgrade software.a)uostalom, ako je situacija tako sjajna kako je ti vidis, zasto imamo CM, rutovanje, flesovanje, celonocno drkanje dok ne provalis kako to moze da se uradi?zasto se to ne resava jednim klikom, kako bi u zlatnom dobu mobilne industrije trebalo biti?
Link to comment
sms delivery report
Ima ima, itekako.Istina je, nije da ovi današnji smartfonovi zaista nemaju falinki. Pored gluposti sa kalendarom (sutra mi dolazi drug koji ima HTC, pogledaću je li do OS-a ili do Samsungove nadogradnje OS-a), meni je bilo dosta iznenađujuće da na S-dvojci alarm ne radi ako je telefon isključen. Dakle namestim budilnik na 07:25, ali ako uveče isključim telefon pre spavanja, neeema da zvoni. Da, znam da postoje opcije "stavi ga na sajlent ili na flight mode", ali je opet malo neverovatno da ne mogu da urade ono što su imali telefoni početkom prošle decenije, da telefon zazvoni i da te odmah pita "Turn the phone on?".No ovo su sve manje-više sitnice koje ne da ne mogu da se mere sa sposobnostima telefona, nego ne vredi ni pominjati. Meni lično je više bilo nerviranja zbog same činjenice da je tako nešto toliko lako uraditi, a nije urađeno, nego da mi je život mnogo komplikovaniji da koristim telefon na drugačije načine.
Link to comment

Ima delivery i sasvim fino sljaka. Nego da se i ja prijavim sa Marvinovim problemom za rodjendane. Gmail posedujem ali ga ne koristim tako da cim se nakanim ovih dana moracu da poprebacujem sve podsetnike iz starog telefona. Doduse u kalendar su mi automatski ubaceni rodjendani svih ljudi sa FB-a ali bez ikakvog obavestenja ili alarma za iste.

Link to comment
hmmm...malo se popravila situacija odkad sam zadnji put gled'o, ali je bez sumnje sokantno da se tako elementarna stvar vukla kao missing feature do verzije 2.2.x (nije reseno u svim 2.2)sad imam gingerbread ali sam se, hvala ovom bug.u, odvikao od proveravanja sms delivery report.anaravno, ko ima stari froyo, eclair ili neki od starijih.. jebiga, nek si kupi nov tel.edit: da se razumemo - mozda sgs2 ima ovo ok reseno, ali ce mu zato faliti taj kalendar (i jos ponesto). moj droid2 ima super kalendar, ali sjebanu muzicku biblioteku (koja moze da utepa ceo tel ako joj dune), xperia verovatno ima oba ova resena ali joj zato fali... Edited by Zverilla
Link to comment
Gmail posedujem ali ga ne koristim
Ovo je meni potpuno nejasno. Zašto ljudi kupuju telefone sa Guglovim operativnim sistemom, bez namere da koriste Gmail nalog koji je elementaran za funkcionisanje ovakvog telefona? :blink:
Link to comment

Zato sto sam na hotmailu od kako imam mail pa mi je glupo da sve to prebacujem na gmail samo radi telefona. naravno imam i gmail od kako se otvorio ali mi on samo zvrji kao back up mail i sada kada nuzno zlo za HTC

Link to comment

Pitanje je medjutim sasvim legitimno. Ne kazem da covek mora da bude deo Google sveta (i sam se cesto pitam kuda to vodi), ali jasno je da je Android napravljen da bude jos jedan deo Google imperije i samim tim najbolje radi s njihovim servisima. Analogno tome, pretpostavljam da i novi Windows telefoni rade po istom principu. Prema tome, zasto onda Android?Ovo nije endorsement Gmaila, ja to radim zato sto mi je zgodno, ali na Gmailu mozes da importujes postu s drugog naloga, pa i saljes s te adrese. Ja imam 4-5 adresa koje koristim u jednom Gmail nalogu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...