Jump to content
IGNORED

Android


Grunf

Recommended Posts

Imam problem sa kamerom, koji primetih od skoro...

Kod nocnih fotki, kao da blic nije sinhronizovan sa shutterom. Slike uvek ispadnu skroz tamne. Kad slikam "pejzaz" nocu, bez blica, sve bude u granicama ocekivanog.

Ali ove izbliza, samo crno

 

Sent from my Nexus 4

Edited by nbg4ever
Link to comment

ne znam da li će factory reset da ti pomogne oko pina, ali sve te podatke možeš lako da sačuvaš

Factory reset će da pomogne tako što dobijem "nov i prazan" telefon. A to ne želim. Ako imaš neku ideju, molim te podeli. Ili ako znaš nekog ko to radi (neki servis)

 

...poslato sa najbolje verzije tt....

Link to comment

Factory reset će da pomogne tako što dobijem "nov i prazan" telefon. A to ne želim. Ako imaš neku ideju, molim te podeli. Ili ako znaš nekog ko to radi (neki servis)

 

...poslato sa najbolje verzije tt....

 

Titanium Backup će da ti sačuva sve što želiš da ti sačuva. 

Link to comment

Vidi, PIN sam zaboravio - nemam nikakvih mogućnost da pristupim telefonu. Nemam opciju ni kad prikačim na računar da kopiram podatke.

 

...poslato sa najbolje verzije tt....

Link to comment

Ako nema ima malo vremena evo jednog pitanja.

 

Da li se isplati stavljati Android 5 na starije uredjaje?  Mislim na azuriranje koje sam sistem nudi.

Npr Google Asus Nexus 7 tablet iz 2012. i Motorola Moto G iz 2013.

Trenutno imam 4.4 na njima. Meni prvenstveno treba stabilnost i pouzdanost.

Posle nekog azuriranja sistema izgubio sam root na Nexusu 7, no Moto G je i dalje rootovan.

Pa je i pitanje da li bi bilo zezanja za rootovanje ako se stavi Android 5.

 

Puno hvala!

 

Link to comment

Treba mi (free) aplikacija kojom mogu da ograničim celokupnu komunikaciju na telefonu samo na ono što je upisano u imenik (i Viber i normalni pozivi i poruke i What's up i bilo šta.), a da imenik bude pod ključem.

 

Jel' ima tako nešto?

Link to comment

Treba mi (free) aplikacija kojom mogu da ograničim celokupnu komunikaciju na telefonu samo na ono što je upisano u imenik (i Viber i normalni pozivi i poruke i What's up i bilo šta.), a da imenik bude pod ključem.

 

Jel' ima tako nešto?

kod mene na samsungu (galaxy s2+) imas opciju da u blacklist-u chekiras opcije za "Unknown numbers"

- Block incoming calls

- Block incoming messages

 

provereno radi, a ako ti ostane chekirano "Show notification" prikazivace ti mob, broj telefona koji je blokirao pri pozivu ili porukama (poruke neces moci da procitas ni kada odblokiras opcije)

 

do ovoga se na samsungu dolazi tako sto kliknes slusalicu, pa ides na one 3 tackice u desnom donjem uglu koje su settings, kada udjes tu skrolujes dole do Blacklist (namestis na "ON"), zatim tu kliknes settings (kod mene je isto u donjem desnom uglu) i odradis ovo iznad u opciji Unknown numbers

 

ako zelis konkretan broj da blokiras ne odes u Blacklist settings vec kliknes na onaj plusic ( + ) i addujes broj telefona koji zelis da blokiras

Link to comment

Ma za incoming je lako, meni treba da ćera ne može nikog da zove osim mene, žene i 3 drugarice... Znači, bitan mi je i outgoing call (zato sam napisao "celokupnu komunikaciju")...

 

Inače, glup sam, treba samo googlati "whitelist outgoing calls" i izađe lepa fina mala aplikacija...

 

Ali, i dalje je Viber problem, u oba smera...

Link to comment

ups, pardon

ne citam lepo.. mislio sam da ne zelis da tebe neko poziva i salje ti poruke

Viber ima u svojim settings pa privacy, svoju block listu, gde mogu da se chekiraju kontakti koje imas na listi, nakon toga niti oni mogu tebe da kontaktiraju, niti ti njih.. kada pokusas da im uputis poziv ili poruku, viber te upozori da su ti kontakti blokirani pa je potrebno rucno odblokirati
 

Link to comment

ups, pardon

 

ne citam lepo.. mislio sam da ne zelis da tebe neko poziva i salje ti poruke

 

Viber ima u svojim settings pa privacy, svoju block listu, gde mogu da se chekiraju kontakti koje imas na listi, nakon toga niti oni mogu tebe da kontaktiraju, niti ti njih.. kada pokusas da im uputis poziv ili poruku, viber te upozori da su ti kontakti blokirani pa je potrebno rucno odblokirati

 

THanx, ovo za vIber nisam znao, u kombinaciji sa zaključavanjem imenika, moglo bi raditi...

 

To bi bilo to, sa 2-3 aplikacije ću nakako setovati, valjda...

Link to comment

Pa imao si cele parental control pakete. Sa njima regulišeš ne samo koje aplikacije dete može da potera, nego i u koje doba dana (dobro recimo za školu da se ne igra u sred časa), da ograničiš aplikaciju vremenski (npr. na sat vremena), da u odabranim appovima blokiraš net i tako sasečeš in-app-purchases itd itd.

Link to comment

HTC One Mini potpuno poludio, restartuje se svaki sekund, jedna poruka mi je dosla pa nekih 60 puta od sinoc. Ima li iko ideju sta se moze ovdje, ili da ga nosim kod doktora?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...