Jump to content
IGNORED

Android


Grunf

Recommended Posts

Može i na tablet temu al ajde ipak ovde - popcorn time aplikacija mi ne radi na asus tabletu (ima zvuk nema slike) dok na drugom tabletu (lenovo) i telefonu (samsung) radi bez problema.. Jel mi treba neki kodek ili nešto slično?

Link to comment

Koji je najlaksi nacin da se brojevi telefona sa jednog mobilnog i sim kartice prebace na drugi telefon i sim karticu (uz novi telefon mi ide micro sim kartica)? Oba telefona su android.

Link to comment

Koji je najlaksi nacin da se brojevi telefona sa jednog mobilnog i sim kartice prebace na drugi telefon i sim karticu (uz novi telefon mi ide micro sim kartica)? Oba telefona su android.

Export kontakta u vcf fajl, najbolje na mem.karticu. Onda tu mem. karticu u novi telefon import kontakta i to je to.
Link to comment

Nemam slot za memorijsku karticu na drugom telefonu. Nasao sam neki program pa cu probati sa njim da prebacim na racunar, pa sa racunara na novi telefon, ili cu prego google naloga prebaciti.

Edited by Uskebasi
Link to comment

Nemam slot za memorijsku karticu na drugom telefonu. Nasao sam neki program pa cu probati sa njim da prebacim na racunar, pa sa racunara na novi telefon, ili cu prego google naloga prebaciti.

Ima još jedan "trik" taj vcf fajl pošalješ na email koji podesiš na telefonu, otvoriš attachment, on te pita hoćeš import i... :)

Ili samo prebaciš vcf fajl na računar pa ga onda iskopiraš na telefon i otvoriš. Opet isto pitanje, kažeš jok ti ćeš i eto.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Google Nexus 5, sljakao besprekorno sve do mozda pre 10ak dana kada se, nekarakteristicno,bez upozorenja, self-apgrejdovao. Promenio izgled glavnog menija i nesto jos sitno, medjutim od tada mi se 2,3 puta desilo da mi se sistem memorija postepeno poveca na 1.2GB i telefon primetno pocne da secka. Apps memorija mi nikada nije bila problem s obzirom da sam prilicno Vanilla sto se toga tice (Igrica nula, svega mozda 15ak aplikacija van basic seta) ali ovaj overload sistemske memorije je novost makar na mom uredjaju.

 

Guglao sam malo, vidim da se spominje problem ali na razlicitim verzijama Androida, a pogotovo na raznoraznim telefonima.

Ako znate neki app ili bilo kakav drugi nacin kako bih mogao da saznam zbog cega se ovo desava bio bih naveliko zahvalan.

Link to comment

Da ne citiram sam sebe, na gore postavljen enquiry Google support su vratili feedback da ne panichim, novi Android apgrejd bi trebalo da ugleda svetlost dana sledece nedelje sto bi trebalo da resi memory leak problem.

 

I dalje mi nije jasno sta se to moglo trigerovati pa da pocne da manifestuje taj problem nakon jednog minor, rutinskog presminkavanja, ali ja sam samo duduk, priznajem.

 

Inace, iritira. Moram da restartujem fon svako malo..

Edited by lord_s
Link to comment

Stigao marshmallow, moram kasnije malo pročačkati.
Mada koliko vidim poboljšanja su uglavnom ispod haube. U svakom slučaju vredi zbog kontrole permissiona ako ništa drugo

Link to comment

google now on tap ми делује као занимљив фичр, само знајући сони начекаћу се док они пусте шестицу на мој таблет

Edited by Dionysos
Link to comment

Ako ostanem na androidu sumnjam da ću ikad rabiti nenexusa upravo zbog toga. Znam da ima boljih telefona ali želim najnovnije igračke i da ne gledam u pasulj kod svakog apdejta goddamnit.
Mada mi je srce trenutno blisko windowsu, pod uslovom da skroz ne propadnu dok se ja rešim.

Link to comment

Prvi utisci - u suštini ispolirana verzija lizalice sa par novih ali zato super korisnih fičra. Što je meni super jer sam voleo lollipop i material design.

Now on tap je fantastična stvar, mislim da će mi bez problema ući u svakodnevnu upotrebu. Kontrola app permissiona je long overdue ali bolje ikad nego nikad. Baterija na stendbaju bi trebalo da poživi znatno duže, ali o tome ne mogu da posvedočim još uvek.

 

I još gomila sitnica poput novih animacija, novog copy/pastea, kulji font na lockscreenu, normalnije kontrole zvučnih notifikacija i tako svašta nešto. Mislim da mi čak i deluje fluidnije nego ranije ali možda je to moj trip.

 

Sve u svemu naravno da je u pitanju najbolji android ikad :fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...