Jump to content
IGNORED

Android


Grunf

Recommended Posts

Jbt, skoro pa sigurno uzimam sebi i ženi par cheapo androidolikih mobilnih, ali vidim da će za kastomizaciju da padne spisak želja i 2 do 3 Miralema raspoloženom forumašu. Samo da pohvatam značenja izraza mi je trebalo 2 dana, a dok ga sam narihtam - verovatno će da izbace neki novi, brži, bolji i komplikovaniji OS.Ja ozbiljno nemam vremena za toliko učenje, isprobavanje i grešenje, a i mozak mi je atrofirao.
^^radi i moj, al ne mere da se ture IgO i tapatalk ako se ne rootuje, a je se ne usudjujem da sam nesto tu prckam, zato ako ima neki mladji, tom poslu vicniji forumas da mi izadje u susret po tom pitanju, voljan sam da se simbolicno oduzim sa nekoliko malopre pomenutih miralema...desire z je u pitanju..samo ozbiljne ponude, cim stop..
pa dajte bre ljudi. toliko je intiutivan os da nije normalno. iGo moze bez ruta, kao i tapatalk. mozda niste stiklirali opciju 'allow instalation of non-market applications'? ja sam prvih desetak dana kad sam ga kupio proveo sate i sate na marketu, al posle skontas da ti generalno ne treba vise od desetak aplikacija. nisam rutovao tlf niti vidim razlog za to.
Link to comment

Koliko se ja sećam "u početku" je bilo neophodno rutovanje za neke aplikacije. Ali to je bilo pre cele dve godine, malo se promenilo od tada, tj bolje ljudi krekuju :)

Link to comment

ja sam tapatalk skinula sa samsung apps-a, nije mi rootovan telefon a tt radi i sve funkcioniše besprekorno™.koju SD karticu preporučujete? vidim da stoji neka SDHC kao opcija (u specifikaciji galaxy S+), da uzmem nju?

Link to comment
pa dajte bre ljudi. toliko je intiutivan os da nije normalno. iGo moze bez ruta, kao i tapatalk. mozda niste stiklirali opciju 'allow instalation of non-market applications'? ja sam prvih desetak dana kad sam ga kupio proveo sate i sate na marketu, al posle skontas da ti generalno ne treba vise od desetak aplikacija. nisam rutovao tlf niti vidim razlog za to.
Nemam ja problem sa Androidom kao takvim, ali rootovanje i ubacivanje novih i novijih romova, uz obavezno: ubaci kabl u telefon pa u kompjuter, držiš ova dva dugmeta dok se pali, karticu obavezno na submission mode, tri puta se prekrsti, dva puta optrči sobu, prvo fajl skineš ovde, pa raspakuješ ovde i ovde redom: XZY, ZYY, YXZ, XOX, XXZ... Ne plaši me, ali stvarno nemam vremena da čitam 604 strane topika na xda da bi jbn telefon funkcionisao najbolje što može. 2 Miralema + pivo i čips za forumašku pametnicu i svi srećni i zadovoljni.
Link to comment
ja sam tapatalk skinula sa samsung apps-a, nije mi rootovan telefon a tt radi i sve funkcioniše besprekorno™.koju SD karticu preporučujete? vidim da stoji neka SDHC kao opcija (u specifikaciji galaxy S+), da uzmem nju?
Uzmi SDHC što veću klasu, brže su, a nisu puno skuplje. U suštini ti to nije bitno ako nećeš snimati HD materijal, a msm da ta tvoja krdža to ne može. :D
Link to comment
Nemam ja problem sa Androidom kao takvim, ali rootovanje i ubacivanje novih i novijih romova, uz obavezno: ubaci kabl u telefon pa u kompjuter, držiš ova dva dugmeta dok se pali, karticu obavezno na submission mode, tri puta se prekrsti, dva puta optrči sobu, prvo fajl skineš ovde, pa raspakuješ ovde i ovde redom: XZY, ZYY, YXZ, XOX, XXZ... Ne plaši me, ali stvarno nemam vremena da čitam 604 strane topika na xda da bi jbn telefon funkcionisao najbolje što može. 2 Miralema + pivo i čips za forumašku pametnicu i svi srećni i zadovoljni.
95% korisnika nema potrebe za rutovanjem.
Link to comment

Nerviralo bi me da znam da može brže da radi, a baterija da traje duže. Tačno sam svestan da bi me svrbelo, kao kad odereš koleno pa stalno čačkaš krastu. Na kraju bih ga ionako spalio, bacio kroz prozor ili izgazio.

Link to comment

e, onda jbg :) al veruj mi da telefoni uglavnom super rade 'out of the box', i da je rutovanje samo geekovski reflex. ne kazem da i mene nije svrbelo, al sad mi se jebe i da apgrejdujem verziju androida. i ovako sve radi kako treba.

Link to comment
95% korisnika nema potrebe za rutovanjem.
Paaaa, radi, tj zavisi od Roma. Jbg meni je nerootovan Desire mogao da primi 10 aplikacija pre nego sto ostane bez memorije. Ne zbog toga sto nije bio root-van, vec sto kao takav nisam mogao da instaliram custom rom koji je novoji, brzi, stedljiviji (naravno da svaki nije takav). Slazem se da korisniku koji korisiti telefon uglavnom kao telelefon plus poneku aplikaciju to niej neophodono. Ali meni se dopada da na telefonu starom 2 godine imam softver od prekjuce, koji je funkcionalnij i lepsi (nekima nebitno), rom koji mogu da overclokujem ili downklokujem (sto i radim zbog baterije), promenim font, izbrisem nepotreben fabricke aplikacije, backupujem sva podesavanja i aplikacije u slucaju nekog sranja i u sustini imam pristup kompletnom telelefonu. Ali to je samo moje misljenje.I da iako deluje komlikovano u pocetku u susutini su sve te operacije automatizovane pocesvsi od roootvanja, skidanaja S-on, a da instaliciji rom-a da ne pricamo. A sanse da se s...e telelfon su manje nego ranije, postoji komletan back-up sistema (image). Edited by defibrilator
Link to comment
Preporucio bih ti ovaj ROM, Ginger sa 3.5 sense sa Sensation-a. U sustini najnoviji Androdin/Sense combo koji postoji (osim ICS jer jos ne postoji upotrebljiv ICS/Sense za Desire jos uvek).http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1315961 Elem, potrebno je malo cackanja, particionisanja kartice itd ali se isplati. Rom je extra brz kada se podesi, a sve aplikacije direktno instalira na SD tj na posebnu particiju (mada vecina korisnika vec zna za ovo). Trenutno oko 40ak aplikacija instalirano sa sve IGO, Adobe player-om i ponekom igrom imam jos 100mb slobodno.
Gorećeš u paklu, jel znaš! Juče sam 6 sati proveo pokušavajući da nabudžim ovu tvoju verziju na fon! I na kraju sam stigao do factory reseta i tako to. Da bi instalirao to moram da formatiram karticu i napravim particiju, da bi napravio particiju moram to i to, da bi uradio to i to moram da bootujem telefon, on neće da se butuje zbog bem li ga čega, pa onda oko toga luđenje, sad sam se toliko vratio nazad da ne znam ni zbog čega radim stvari koje mu trenutno radim. U pravu je Grunf, što me jebo đavo da išta diram! Al šta ću kad se ložim na ove gedžete... nastavljam danas pa šta bude. I smaraću te malo na pm čisto da znaš!
Link to comment

Evo ti onda zlatno pravilo za čačakanje androida - 5 puta meri jednom seci! Izgleda je moj zajeb što nisam čitao dovoljno, nego se zaleteo da instaliram zvaničnu HTC verziju Džindžera za Desire.A ona ima čudnu falinku - ne može da se uđe u boot meni (volume down + power). A to ti je neophodno ako hoćeš drugu verziju da instaliraš, a hoću drugu verziju da bi aplikacije pakovao na SD karticu i rasteretio slabašni RAM telefona + izgleda naopako dobro. Onda sam probao sve što sam našao na netu da bi moglo da reši, čak pokušavao da unrootujem telefon pa ga ponovo rootujem, džaba. Sad mi defibrilator na pm kaže da moram da uradim S-off. Ću da vidim šta je to pa javljam.

Edited by Idioteque
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...