Jump to content
IGNORED

Mali privatni biznis


henrik larsson

Recommended Posts

materijali(hemijska jedinjenja) koji imaju iste karakteristike kao tkiva koja se vizuelizuju. pa se to slozi u neke elipse, cilindre i pljosnate ploce i pravi za klijente po narudzbini.edit. klijenti su pritom svi oni kojima je to potrebno da nesto istrazuju, simuliraju, kako bi se eventualno unapredile postojece tehnike medicinskih snimanja i pripadajucih uredjaja..
А, ткива. Ја мислио нешто онако са све органима.Ако не мора да има баш све особине као та ткива, може технологија да се покупи од наших кобасичара... српске/сланинске/димљени вратови... све је то за мало, али није оно право него је баш фантом. Ако стоји четири дана у фрижидеру, с тим можеш још само да се сликаш.
Link to comment
  • Replies 666
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • henrik larsson

    34

  • Caligula

    24

  • Aće

    24

  • rajka

    24

stampane majice? promo materijali? web design?ne znam zasto bi se neko udaljavao od svoje profesije u kojoj je vec uspesan, da bi prevrtao pljeskavice i sl.em sto je takav posao ispod svakog nivoa doticnog, em sto to vec gomila ljudi radi
Da, reklo bi se da sve lagano ipak ide ka tome. Treba da padne neki rasplet uskoro.
Link to comment
Da, reklo bi se da sve lagano ipak ide ka tome. Treba da padne neki rasplet uskoro.
odlicno, keep us posted! :) jos jedan predlog moze biti i nekakva art skolica, tipa sumatovacka, pripreme za prijemne, razne radionice i sl.ili se uvaliti za nekakvog saradnika, gostujuceg profu, cujem da se u poslednje vreme otvaraju i privatne akademije po beogradu (sa rezervom da ne znam kako to kod nas izgleda u praksi)
Link to comment

Tek sada naletoh na topic i citam i sve cekam da neko predlozi najocigledniju stvar.Otvaranje menjacnice. 1 ili 2 zaposlena, adekvatno osiguranje za svaki slucaj, i izbor opcije A) da budes za 10 para nizi od konkurencije pa da svi dolaze kod tebe ili opcija B) da budes za dinar visi od konkurencije pa dizes vece pare od manjeg broja ljudi.

Link to comment
Tek sada naletoh na topic i citam i sve cekam da neko predlozi najocigledniju stvar.Otvaranje menjacnice. 1 ili 2 zaposlena, adekvatno osiguranje za svaki slucaj, i izbor opcije A) da budes za 10 para nizi od konkurencije pa da svi dolaze kod tebe ili opcija B) da budes za dinar visi od konkurencije pa dizes vece pare od manjeg broja ljudi.
И још 108 опција између.пјаф(рж): ајде да не буде да сам једноредан ко она сејалица... баш гледам најближу мењачницу у крају. Није ми јасно како тај опстаје на динар ипо разлике (104.00/102.50 јуче). Локација је, онако, благо никаква, на 10м од аутобуске станице према граду, и то од места где стаје градскибус. Поред њега пролази само ко одатле иде пешке за град, дакле ђаци и већина путника за околна села. И ми из ширег краја. Можда место и није тако лоше. Edited by расејан
Link to comment

Kod mene na Vracaru u krugu od <5 minuta hoda ima sigurno 10+ menjacnica. Kako funkcionisu stvarno ne znam ali ja nisam video niti jednu koja se zatvorila.

Link to comment

Verovatno funkcionišu na crno jer su to uglavnom legalizovani devize devize. Ako je razlika dva kursa 0.8 mnogo treba prometa da bi bio u plusu. Drugi faktor je lokacija. Nekad tako blejim u novosadskom Merkatoru gde ljudi menjaju novac u menjačnici koja ima razliku 2-3 dinara. Verovatno ne troše svoje pare pa ih boli uvo.

Link to comment

Zaboravih da nabacim i ovu ideju. U zadnje vreme sam primetio multifunkcionalne menjacnice. Npr nkod Kalenic pijace postoji menjacnica smestena u najobicnijoj trafici koja prodaje novine, zvake, gsp karte i sl. dok je u Gradic Pejtonu smestena menjacnica/palacinkarnica/sendvicara.

Link to comment

Najveća sinergija je menjačnica-bingo-kladionica-poker aparati. Može i cigarete.Još jedna genijalna ideja je privatna pošta. To ću kad dobijem konačni otkaz.

Link to comment

@zokiasovPratim tvoju menjacnicu-apoteku-parfimeriju i dodajem igracke za decu ali i one figurice sto velika deca skupljaju tipa zmajevi iz Gospodara Prstenova i cudovista iz WoWa. Sve to u istom lokalu kod hrama a radi i 24hSad mi pade na pamet da je gazda na taj nacin premostio radno vreme. Menjacnice valjda nesmeju da rade 24h ali apoteke mogu.

Link to comment
Zaboravih da nabacim i ovu ideju. U zadnje vreme sam primetio multifunkcionalne menjacnice. Npr nkod Kalenic pijace postoji menjacnica smestena u najobicnijoj trafici koja prodaje novine, zvake, gsp karte i sl. dok je u Gradic Pejtonu smestena menjacnica/palacinkarnica/sendvicara.
Znam jednu takvu i nije multifunkcionalna, nego mesto na kome se nalazi (jedno od onih mesta s hranom, a da nije ni restoran ni fast food) iznajmljuje prostor menjacnici.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...