Jump to content
IGNORED

Mali privatni biznis


henrik larsson

Recommended Posts

o cenama je Srbija zaista smesna u odnosu na BiH (na malo 15KM=7,5 e) i izvoz je idealan za one koji se malo ozbiljnije ubace u tu pricu. Dobra stvar sa pcelarstvom je sto u odnosu na broj kosnica moze biti i hobi, dopunsko ili osnovno zanimanje, a oni koji pored meda ovladaju i proizvodnjom komplikovanijih proizvoda poput propolisa ili mleca se mogu dobro opariti.
da, fin kes se ubije propolisom i mlecom..doduse nije to komplikovaniji proizvod samo je potrebno ulagati malo vise para...pojedinci se opare samo od prodaje voska...naravno, potrebno je veliko znanje i predznanje, ali je posao i zarada pristojna ko iole vodi racuna o istom. Edited by beeva
Link to comment
  • Replies 666
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • henrik larsson

    34

  • Caligula

    24

  • Aće

    24

  • rajka

    24

Evo jedne lepe ideje, zahteva znanje racunara.Napraviti radionicu interaktivnih prezentacija vesti. Ako ste primetili, na sajtovima Economist-a, NYtimes-a, i slicnih sajtova, sve je vise predstavljanja vesti u interaktivnom vidu (npr. mapa arapskog sveta, gde moze da se klikne na svaku zemlju i onda se dobiju informacije i live tweetovi te zemlje), ili ovo, danas izaslo u NYtimesu, neko postovao na drugom topicu. Potrebno je imati lepe ideje i osecaj za to kako interaktivno predstaviti vest. Onda bi trebalo nuditi te komade softvera medijskim kucama (B92, index.hr, itd.). Nisam video na domacim sajtovima tako nesto jos, da li je toga bilo npr. ikad na B92.net?

Link to comment
Evo jedne lepe ideje, zahteva znanje racunara.
Ideja je dobra, ali problem koji vidim je periodicnost traznje (medijske kuce bi trazile ovakve modele samo za neke specijalne vesti) i onda kada bude traznje neophodnost da se model izradi u vrlo kratkom roku - za dan do dva najvise.To znaci da bi ovakvo nesto bilo moguce ako ga jedan covek organizuje i onda unajmljuje kontraktore. Problem je dostupnost tih kontraktora od kojih se ne moze ocekivati da samo cekaju na tebe, vec verovatno nesto drugo rade u momentu kada ti trebaju. Takodje, ako cesto menjas kontraktore onda ne mozes da formiras uigran tim i iznova treba da organizujes i koordiniras ljude.Mozda bi najbolja varijanta bila da se firma koja se inace bavi dugorocnim projektima animacije ukljuci u ovako nesto s vremena na vreme po potrebi.
Link to comment
Evo jedne lepe ideje, zahteva znanje racunara.Napraviti radionicu interaktivnih prezentacija vesti. Ako ste primetili, na sajtovima Economist-a, NYtimes-a, i slicnih sajtova, sve je vise predstavljanja vesti u interaktivnom vidu (npr. mapa arapskog sveta, gde moze da se klikne na svaku zemlju i onda se dobiju informacije i live tweetovi te zemlje), ili ovo, danas izaslo u NYtimesu, neko postovao na drugom topicu. Potrebno je imati lepe ideje i osecaj za to kako interaktivno predstaviti vest. Onda bi trebalo nuditi te komade softvera medijskim kucama (B92, index.hr, itd.). Nisam video na domacim sajtovima tako nesto jos, da li je toga bilo npr. ikad na B92.net?
radih nekoc u jednom od gorepomenutih i mogu ti sa sigurnoscu kazati da te niko autsorsovati nece u kurentnoj situaciji.... svaki ce web dept radije uposliti full time nekog sposobnog da izmedju ostalih web developing vestina radi i ovo, pa ce ga aktivirati kada se pojavi potreba.... realno se smatra nebitnim ili manje bitnim u pakovanju sajta, lepo je za imidz ali cost/effective odnos uvek na kraju presudi u korist neceg drugog.
Link to comment

znam za dve firme (americke) koje to rade. verovatno ih ima jos.http://www.columnfivemedia.com/http://infographicworld.com/samo je potrebno naci dovoljno klijenata.

Link to comment

evo imam novi mali biznis, ne znam koliko je legalan i ucinkovit, al ima ovde lekara pa ce reci. za privatni biznis je zgodno naci ono cega nema, pa covek em nema konkurenciju, em su ljudi ionako gladni usluge/proizvoda koji bas ti nudis (vidite dukat baklavice) tako da nemas problema sa prodajom. kako se beograd kurci da je prestonica nocnog zivota, ovo bi moglo da udje i u turisticku ponudu: antibar (kafana za treznjenje, nisam jos poradila na imenu). da se napravi kafanoliko i opusteno mesto za dobijanje infuzije i kiseonik terapije u cilju oporavljanja od pijanstva i sprecavanja mamurluka. moze i neki raso (rasol?) da se popije, dugo traje ta infuzija. ne znam bas je l mogu tako ofrlje da se daju infuzije, ali ionako bi kelneri bili lekari pa nije problem. posto je ovako mesto jedinstveno u svetu, moze i svecki lanac da se napravi ocas posla. infuzije za poneti nesto kasnije kad razvijemo tehnologiju :D sta mislite?

Link to comment

bese kiseonik u ponudi onog rahmetli objekta ispod gazele sto je u sebi imao i karting stazu. slabo se pazarilo po priznanju gazda, objekat odavno pocivsi.

Link to comment
Upravo da se zove "Infuzija" :)
nije lose, dobro zvuci, ali sam vise mislila nesto za narod tipa "iz kafane pijan/a ja izlazim" ili "sve sam flase popio/la" ili "vaskrs" :)
bese kiseonik u ponudi onog rahmetli objekta ispod gazele sto je u sebi imao i karting stazu. slabo se pazarilo po priznanju gazda, objekat odavno pocivsi.
nisu imali dobar marketing, resicemo to;) osim toga ko ide mamuran na karting?!moj je problem sto bi mi klijentela sva bila pijana, umesto da se trezni, moze se desiti da se nadju kod mene, zdruze, pa idu dalje da piju :D
Link to comment
<br>bese kiseonik u ponudi onog rahmetli objekta ispod gazele sto je u sebi imao i karting stazu. slabo se pazarilo po priznanju gazda, objekat odavno pocivsi.<br>
"Flojd", kontam da je ljudima bilo bezveze da kroz prasinu i smrad oko gazele dolaze do kombinacije fensi restorana sa kartingom. Imaju oni novu kafanu u tvom komsiluku.Mlijecni restoran. Peciva, salame i gomila sireva i mlijecnih proizvoda. Edited by nautilus
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...