Jump to content
IGNORED

Mali privatni biznis


henrik larsson

Recommended Posts

  • Replies 666
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • henrik larsson

    34

  • Caligula

    24

  • Aće

    24

  • rajka

    24

pa ako vec ima toliko menjacnica, to znaci da ljudi jos uvek drze po kucama cash u evrima :blink: ako je tako, onda je logicno da menjacnice budu svuda gde se nesto kupuje. pa covek npr. treba u apoteku, izvadi stotku iz steka i u apoteku. tamo mu gospodja kaze recimo to je 20 evra, zameni 20, i kupi lek. isto tako kod casovnicara, u kafani, prodavnici igracaka i sl. logicno sasvim ;)

Link to comment
pa ako vec ima toliko menjacnica, to znaci da ljudi jos uvek drze po kucama cash u evrima :blink:
duugo u Srbima žive traume..a nije i da imaju gde da ulažu :mellow: Edited by ivy
Link to comment
duugo u Srbima žive traume..a nije i da imaju gde da ulažu :mellow:
pa banke imaju sasvim pristojne (tj odlicne kamate), ali valjda se ljudi jos boje banaka, sto kazes. a i mozda nisu svesni da kada drze pare tako, zapravo su na gubitku, jer postoji i evro inflacija i u srbiji. Edited by rajka
Link to comment
pa banke imaju sasvim pristojne (tj odlicne kamate), ali valjda se ljudi jos boje banaka, sto kazes. a i mozda nisu svesni da kada drze pare tako, zapravo su na gubitku, jer postoji i evro inflacija i u srbiji.
Jedno ne iskljucuje drugo. Ljudi kod nas uglavnom prvo kupe evre pa ih onda stave na stednju, sto zbog boljeg kursa u menjacnicama, sto zbog toga sto vecina banaka ima neku cifru posle koje je kamata za neku desetinu procenta veca.
Link to comment

u hanu postoji kiosk sa sankom. objasnjenje gazde je da svaki normalan covek hoce da eksira rakijicu dok kupuje novine ujutro. prodaje vise rakije od bilo kog kafica. isti lik drzi i "prodavnicu" za poklone za svadbe. odes kod njega kuci i kupis upakovan poklon za svadbu - friteze, escajg, one upakovane jambolije sa cebetom...takodje je vlasnik kafane vragolasta maca. e, to je biznismen.

Edited by kojot
Link to comment
pa ako vec ima toliko menjacnica, to znaci da ljudi jos uvek drze po kucama cash u evrima :blink:
A ako je tako onda je logicno da ulaganje u mali biznis bude obijanje stanova.@Kojot to je samo dokaz one teorije da sto je biznis ludji da su vece sanse da uspe.
Link to comment
A ako je tako onda je logicno da ulaganje u mali biznis bude obijanje stanova.@Kojot to je samo dokaz one teorije da sto je biznis ludji da su vece sanse da uspe.
propala je samo vragolasta maca, kafana gde se okupljaju raspali alkoholicari (dakle skoro svi stanovnici grada koji imaju vise od 40 godina) koji se povremeno bodu nozevima. :( Edited by kojot
Link to comment
u njegoševoj ulici, kod cvetnog trga, postoji menjačnica-časovničar kombo.
Meni je najjaci kombo izrada kljuceva, obucar i fotokopirnica. Ima dva komada koliko sam video, na Bulevaru i u Mirijevu
Link to comment
Meni je najjaci kombo izrada kljuceva, obucar i fotokopirnica. Ima dva komada koliko sam video, na Bulevaru i u Mirijevu
a kombo niza menjacnica i open space radnje za popravku kisobrana i sivacih masina?Dali-Sewing-Machine-With-Umbrella.jpg
Link to comment
Meni je najjaci kombo izrada kljuceva, obucar i fotokopirnica. Ima dva komada koliko sam video, na Bulevaru i u Mirijevu
То је било давно. Каже газда, кад нам је издавао собу, "и ево вам један кључ ал' да га фотокопирате па да ми вратите, претходни студенти нису вратили своје". Добро, ајде, тип је био уврнут и на своју руку, донекле неписмен (није разликовао лектора и ректора и сл), ал' одакле му то да се кључеви фотокопирају...Разјаснило се месецима касније, кад смо у центру Новог Сада видели таблу на радњи:

ФОТОКОПИРАЊЕИ ИЗРАДА КЉУЧЕВА

Link to comment
Posle prodaje Delta Maksija, kompanija Miroslava Miškovića okreće se poljoprivredi.
Plašim se da sve dobre ideje vezane za poljoprivredu na ovom topiku više nisu tako dobre.
Link to comment

Poljoprivreda nije mali biznis tako da joj nešto ne vidim mesta ovde. A pitanje je šta će Mišković sa tom lovom. Može recimo sve da uloži u ukrajinsku zemlju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...