Jump to content
IGNORED

Mali privatni biznis


henrik larsson

Recommended Posts

  • Replies 666
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • henrik larsson

    34

  • Caligula

    24

  • Aće

    24

  • rajka

    24

ma da, prilicno je lako da postanes preduzetnik. pogotovo ako ne radis sa keshom pa ne moras da imas fiskalnu. ja sam mesecima posto sam to uradio, cekao da me negde na nekoj krivini saceka neka zackoljica, al nista :) do 3 miliona u toku kalendarske godine te niko nista ne pita i nikog ne zanimas. duzna si samo da vodis KPO obrazac (spisak izdatih faktura) i na kraju godine da od banke trazis potvrdu o godisnjem prometu.
I je si li unovcio neki izum? Neku letecu masinu mozda? :D
Link to comment
a igraonica za klince? ne tipa komp i counter strike itd, vec sa PS3, Xbox 360 i sa Wii... ono rodjendani, zurkice itd...alkohol za roditelje dok cekaju da se ovi izigraju...kontam da lokal nije preterano skup, treba ti par novih/polovnih flatscreenova i konzole (koje mozes jeftinije da nadjes preko grane...tipa ps3 za 200ojra) sve ulaganja dodje oko 3,4 tauzenke mozda (ako i toliko) , lupis neku cifru 50E za 2 sata rodjusa vikendom ili vise ako traje duze...ako uspes da imas bar 5-6 takvih za vikend + plus jos ovo na sitno sto naplacujes igranje preko nedelje...mislim da se isplati.od troskova imas struju, net i igrice koje ne moraju da su toliko skupe ako kupis modovane konzole. Posto sam mali privatnik ovde u inozemstvu, ozbiljno razmisljam o ovako necemu u otadzbini...ili laundry service ( 10 ves masina i noge gore)
Mislim da ti je dosta bolja varijanta sa tim laundry servisom jer igraonica ima bas dosta, a da bi bila dobra potrebno je mnogo vece ulaganje. Inace, cena u boljim je 50 evra sat proslave rodjendana gde ulazi prostor i usluga.
Link to comment
Mislim da ti je dosta bolja varijanta sa tim laundry servisom jer igraonica ima bas dosta, a da bi bila dobra potrebno je mnogo vece ulaganje. Inace, cena u boljim je 50 evra sat proslave rodjendana gde ulazi prostor i usluga.
Nema ovde toliko potrebe za laundry. Svi imaju veš mašine.
Link to comment

u admirala geprata je laundry radnja uspela da preživi čitavih 6 meseci. to je inače rekord za tu ulicu, ali to je manje bitno. elem, eraser je u pravu.eventualno bi mogla da prođe neka peglaonica, ali tu ne možeš da imaš obrt ako se ne utališ sa nekim medicinskim ustanovama, a pretpostavljam kako to ide, je li...

Edited by pacey defender
Link to comment
u admirala geprata je laundry radnja uspela da preživi čitavih 6 meseci. to je inače rekord za tu ulicu, ali to je manje bitno. elem, eraser je u pravu.eventualno bi mogla da prođe neka peglaonica, ali tu ne možeš da imaš obrt ako se ne utališ sa nekim medicinskim ustanovama, a pretpostavljam kako to ide, je li...
Vecina bolnica ima svoju praonicopeglaonicu.
Link to comment
Vecina bolnica ima svoju praonicopeglaonicu.
vojsku sam služio u studentskoj poliklinici, i par puta nedeljno se razvozio veš u peglaonicu u esad pašinoj na voždovcu. ne znam kako stoje stvari sa manjim medicinskim centrima (domovi zdravlja).
Link to comment
Nema ovde toliko potrebe za laundry. Svi imaju veš mašine.
Eventualno moze da proba sa hemijskim ciscenjem. Jes da ima na svakom cosku, ali ako nadje kraj gde nema...ili gde je konkurencija neka rupa od lokala od kog ce biti bolji lako...mislim, ako je razmisljao o frizeraju, sto ne hemijsko ciscenje?
Link to comment

za hemijsko ciscenje je potrebna ogromna lova za masinefrizeraj u krugu vojvode stepe je samoubistvo po meni je jako dobra ideja, vrlo podlozna razradi ona pomenuta s pocetka, a vezana za poljoprivreduukoliko imas neki plac u blizini Bg, ima zaista par kultura ciji bi uzgoj mogao da razmotris i gde bi mogla solidna kalkulacija da se odradimeni trenutno na pamet pada par komada, recimo uzgoj leske (lesnika) uz koji (na kome) se gaje i tartufi je zanimljiva ideja. ovo pod uslovom da razmatras poljoprivredu kao izvesnu delatnost kojom bi se bavio u dogledno vreme, kako si naglasio...naravno tu bi se morao malo vise informisati o nekim faktorima, a najpre sistemu za navodnjavanje i svojstvima zemlje na tvojoj lokaciji.nisam pratila diskusiju u poslednjih par strana, mozda je neko o ovome vec pisao

Edited by Afterburner
Link to comment
meni trenutno na pamet pada par komada, recimo uzgoj leske (lesnika) uz koji (na kome) se gaje i tartufi je zanimljiva ideja.
Лешнике већ имам... како на њима запатити тартуфе?
Link to comment
Лешнике већ имам... како на њима запатити тартуфе?
nikako.prvo, sama sadnica mora da bude oplemenjena micelijumom tartufa, znači moraš zasadaiti baš tu. a ona je mnogo skuplja od obične sadnice, negde oko 30-50 evra.drugo, to su dve potpuno odvojene stvari, leska koja se gaji sa ciljem da se proizvode tartufi daje simboličan rod samih lešnika, tj lešnici su tu sekundarna priča.treće, ovo je toliko neistraženo područje da se apsolutno ništa ne zna u smislu prinosa, nikakvih pravila nema, još uvek ne postoje primeri da je ceo proces uspešno odrađen i da daje konstantne prinose.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...