Jump to content
IGNORED

Mali privatni biznis


henrik larsson

Recommended Posts

prikacicu se ovde, posto mi se ne cini potpuno off-topic. imam sledece pitanje:kolika bi bila razumna cena za podnajam kancelarijskog prostora u nekoj kancelariji za jednu osobu? znaci ako neko ima kancelariju koja nije skroz popunjena, da nekom iznajmi jedno cose, u koje ce taj staviti svoj sto i komp i tako pomogne placanju najma. zanima me pre svega novi sad ili beograd.da li je tako nesto uopste izvodljivo u srbiji?
Pa normalno da je moguće. I ja sam tako koristio. Kancelarija za dve osobe- svako po pola. Sad, na cenu ti utiče struktura i kvalitet prostora, lokacija, ostali troškovi, itd
Link to comment
  • Replies 666
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • henrik larsson

    34

  • Caligula

    24

  • Aće

    24

  • rajka

    24

zahvaljujuci larsonovoj temi krenuo sam vec da se dogovaram sa dedom oko realizacije moje ideje. pocecemo prvo sa 500 sadnica dedinog limuna i nekog cveca koje deda takodje gaji, pa cemo videti kako ce to ici. ulaganju su minimalna tako da necu mnogo puci ako nesto, ne daj boze, krene po zlu.

Link to comment
Ima li profita u lekovitom i začinskom bilju, recimo, ko ima neku zemlju ?
Mislim da bi komotno moglo da se provuče kroz neki bio shop, kapiram da to može odlično da radi. To je još jedna od stvari koja mi je padala na pamet, neka prodavnica tzv zdrave hrane, jedino me jebe to što ja nisam lik koji bi na dnevnoj bazi razmišljao o trista hiljada artikala, tj bilo koji STRoliki posao nije za mene. Jednostavno nemam tu žicu prefinjenog trgovca.
Link to comment
zahvaljujuci larsonovoj temi krenuo sam vec da se dogovaram sa dedom oko realizacije moje ideje. pocecemo prvo sa 500 sadnica dedinog limuna i nekog cveca koje deda takodje gaji, pa cemo videti kako ce to ici. ulaganju su minimalna tako da necu mnogo puci ako nesto, ne daj boze, krene po zlu.
:Hail: samo napred.ako cete da pravite i onaj limuncelo, zapisi me u tefter za par litara.
Link to comment

Pročitao sam evo sad temu. Čudno mi je da niko nije ozbiljno pričao o franšizama. Niko ništa ne zna ili ih smatrate preskupim/preglupavim? :mellow:Čuo sam dve uspešne i jednu masivno neuspešnu franchising priču sa Novog Beograda u poslednjih par meseci, a sve tri su bile na sličan kalup... Novac su novopečeni preduzetnici uložili u potrebnu tehnologiju (npr. u mašinu od 10 soma dolara koja pravi frozen yogurt), avans za poslovni prostor (npr. u nekom tržnom ili blizu neke škole/šetališta/kancelarija) i zapošljavanje low-cost smeškalica koje će prodavati konačni proizvod (npr. tako nešto za kljun ili neku igračku ili šta već...). Brending i sl. su dobili gotovo, sa sve setom pravila kako da se ponašaju, jasno. Jedina razlika između uspešnih i neuspešne priče je bila u tome što je vinovnica neuspešne odabrala proizvod koji je preskup u maloprodaji i deluje snobovski i nepotrebno, pa nije imala prometa. Pff, smotanac....Ako se ne radi o franšizama, sklon sam mišljenju da najbolje uspevaju ekstravagantne usluge, što luđe to bolje, proizvodnja može biti previše stresna i često je nedovoljno fleksibilna za proširenje delatnosti... Dogwash centar, virtual office, homework-oriented day care, škola računara za decu (sa elementima programiranja, struktura podataka, pa i dizajna), nabavka bika Simmentalca zarad rentiranja (na oduševljenje sremskih krava), sve mi to zvuči okej.

Link to comment

Pa jbg, šta znam, nemam pojma čega, vasceli internet je pred tobom pa si nađi nešto, vidim da su po startup troškovima najjeftinije cleaning i food production franšize.Kontam da "tamo negde" valjda ima jeftinijih franšiza koje nisu korfna-bar-like njesra, nisam istraživao, zato sam i počeo prethodni post pitanjem. Dddd...A stoji da sam verovatno podosta nejasan sad, ne mogu da spavam od temperature, pa ppp-išem, bleh.

Link to comment

bas sam nedavno gledala podatke, u US je najuspesnija fransiza Domino's pizza, failure rate je oko 5%, sto je za restoranski tip biznisa izuzetno nisko (u US, a verujem i u Srbiji). najgora fransiza je bio neki tip usluge, ali se ne secam koji (posto nikad nisam cula za tu fransizu) sa failure rate od oko 60%.izmedju njih ima gomila (uglavnom restoranskog tipa) za failure rate ispod 15%. ali to je tezak rad, barem u americi i skupo, kod takvih vrsta fransiza sam citala da se radi o ulaganju od oko 200K.ne treba smetnuti s uma i da se pored opreme mora platiti franchising fee (a taj ide u par desetina hiljada u US flat + po prometu, ne znam kako je u srbiji).prave prave nisu u tome da kupis fransizu, nego da je osmislis/startujes, pa da zivis od licenciranja tvog branda/know how :lala:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...