Jump to content
IGNORED

Mali privatni biznis


henrik larsson

Recommended Posts

prikacicu se ovde, posto mi se ne cini potpuno off-topic. imam sledece pitanje:kolika bi bila razumna cena za podnajam kancelarijskog prostora u nekoj kancelariji za jednu osobu? znaci ako neko ima kancelariju koja nije skroz popunjena, da nekom iznajmi jedno cose, u koje ce taj staviti svoj sto i komp i tako pomogne placanju najma. zanima me pre svega novi sad ili beograd.da li je tako nesto uopste izvodljivo u srbiji?
moja sestra, advokat, iznajmljuje svoju kancelariju u ogromnom salonskom stanu u centru beograda. 600 evra, na njih 3 advokata dodje po 200, ali svako ima yasebnu kancelariju a imaju i zajednicke prostorije (kuhinja, dva velika kupatila, trpezarija).e sad bas da te neko primi u svoju kancelariju, gde gotovo sigurno prima stranke - to mi se cini neizvodljivo, ne samo u srbiji nego bilo gde. Edited by PointTaken
Link to comment
  • Replies 666
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • henrik larsson

    34

  • Caligula

    24

  • Aće

    24

  • rajka

    24

moja sestra, advokat, iznajmljuje svoju kancelariju u ogromnom salonskom stanu u centru beograda. 600 evra, na njih 3 advokata dodje po 200, ali svako ima yasebnu kancelariju a imaju i zajednicke prostorije (kuhinja, dva velika kupatila, trpezarija).e sad bas da te neko primi u svoju kancelariju, gde gotovo sigurno prima stranke - to mi se cini neizvodljivo, ne samo u srbiji nego bilo gde.
I ja sam bio u takvoj sličnoj kombinaciji. Ali imali smo odvojen prostor za sastanke. Međutim, nije neizvodljivo, ni deoba prostorije, stranke nisu problem. Po prirodi stvari, stranke ne ulaze kao u pekaru, već u zakazane termine, nije problem da se podeli vreme i uskladi, ako ima dobre volje.Sad su i cene prostora pale, može se dobiti dosta, i treba gledati da se cena ufiksira u ugovoru na duži period
Link to comment
e sad bas da te neko primi u svoju kancelariju, gde gotovo sigurno prima stranke - to mi se cini neizvodljivo, ne samo u srbiji nego bilo gde.
bas zato sto su u svetu sada popularni co-working spaces sam pitala, posto ne prima svako stranke. znaci izgleda da to u srbiji nema, ni ne treba.
Link to comment
bas zato sto su u svetu sada popularni co-working spaces sam pitala, posto ne prima svako stranke. znaci izgleda da to u srbiji nema, ni ne treba.
ti budi pionir cw spaces kod nas! :)oni koji nemaju stranke, a treba im pola sobe, u srbiji uglavnom rade od kuce, cini mi se.
Link to comment
ti budi pionir cw spaces kod nas! :)oni koji nemaju stranke, a treba im pola sobe, u srbiji uglavnom rade od kuce, cini mi se.
pa da, i to je biznis ideja :). bas sam mislila da u srbiji, gde ljudi zive sa tazbinama u malim stanovima, mozda bi zeleli da iznajme sto da rade na miru, za 20-30 evra mesecno, ali sad mi se cini da mozda gresim :mellow: meni treba samo jedno mesto, doduse, ne ceo biznis. zapravo, jednom sam pogledala sta treba u srbiji da otvoris najobicniji SZR i odmah odustala <_<
Link to comment
pa da, i to je biznis ideja :). bas sam mislila da u srbiji, gde ljudi zive sa tazbinama u malim stanovima, mozda bi zeleli da iznajme sto da rade na miru, za 20-30 evra mesecno, ali sad mi se cini da mozda gresim :mellow: meni treba samo jedno mesto, doduse, ne ceo biznis. zapravo, jednom sam pogledala sta treba u srbiji da otvoris najobicniji SZR i odmah odustala <_<
:o Mnogo ti to sto treba da predas kopiju licne karte, popunjen formular od 1 strane i uplatiš 1.000 dinara takse?
Link to comment
pa da, i to je biznis ideja :). bas sam mislila da u srbiji, gde ljudi zive sa tazbinama u malim stanovima, mozda bi zeleli da iznajme sto da rade na miru, za 20-30 evra mesecno, ali sad mi se cini da mozda gresim :mellow: meni treba samo jedno mesto, doduse, ne ceo biznis. zapravo, jednom sam pogledala sta treba u srbiji da otvoris najobicniji SZR i odmah odustala <_<
verovatno si gledala pre 10 godina. pogledaj opet. agencija za privredne registre radi fantasticno, moguce je cak i online podneti prijavu. ako ne radis sa keshom, stvari su zapanjujuce jednostavne.
Link to comment
bas zato sto su u svetu sada popularni co-working spaces sam pitala, posto ne prima svako stranke. znaci izgleda da to u srbiji nema, ni ne treba.
ja sam cula nedavno da ce se otvoriti u beogradjanci, i to u narednih par meseci. sad cu da iskopam info
Link to comment

a igraonica za klince? ne tipa komp i counter strike itd, vec sa PS3, Xbox 360 i sa Wii... ono rodjendani, zurkice itd...alkohol za roditelje dok cekaju da se ovi izigraju...kontam da lokal nije preterano skup, treba ti par novih/polovnih flatscreenova i konzole (koje mozes jeftinije da nadjes preko grane...tipa ps3 za 200ojra) sve ulaganja dodje oko 3,4 tauzenke mozda (ako i toliko) , lupis neku cifru 50E za 2 sata rodjusa vikendom ili vise ako traje duze...ako uspes da imas bar 5-6 takvih za vikend + plus jos ovo na sitno sto naplacujes igranje preko nedelje...mislim da se isplati.od troskova imas struju, net i igrice koje ne moraju da su toliko skupe ako kupis modovane konzole. Posto sam mali privatnik ovde u inozemstvu, ozbiljno razmisljam o ovako necemu u otadzbini...ili laundry service ( 10 ves masina i noge gore)

Link to comment
:o Mnogo ti to sto treba da predas kopiju licne karte, popunjen formular od 1 strane i uplatiš 1.000 dinara takse?
pa u UK popunis online formular i 5 min kasnije stignu ti incorporation docs na mail. za sole trader (szr) je jos jednostavnije. mnogo mi. a koliko se secam bilo je i nesto da ti treba dokaz u vlasnistvu nad nekretninom ili dokaz u iznajmljivanju, pa citam nesto o nakdnadama za isticanje firme itd. :huh:
Link to comment

u srbiji popunis online formular, za 2 minuta ti stigne mail koji odstampas, potpises i posaljes postom u agenciju za privredne registre. za max 3 dana dobijas resenje, koje mozes licno da podignes kod njih, ili da ti ga posalju postom. otvoris racun u banci i napravis pecat. onda odes u poresku i odneses jedan formular i i jednu do dve potpisane izjave. i to je sve. sa pecatom, manje od 2000 dinara.

Edited by Grunf
Link to comment
u srbiji popunis online formular, za 2 minuta ti stigne mail koji odstampas, potpises i posaljes postom u agenciju za privredne registre. za max 3 dana dobijas resenje, koje mozes licno da podignes kod njih, ili da ti ga posalju postom. otvoris racun u banci i napravis pecat. onda odes u poresku i odneses jedan formular i i jednu do dve potpisane izjave. i to je sve. sa pecatom, manje od 2000 dinara.
da to je mnogo razumnije, od onoga sto sam ja nasla tada.
Link to comment

ma da, prilicno je lako da postanes preduzetnik. pogotovo ako ne radis sa keshom pa ne moras da imas fiskalnu. ja sam mesecima posto sam to uradio, cekao da me negde na nekoj krivini saceka neka zackoljica, al nista :) do 3 miliona u toku kalendarske godine te niko nista ne pita i nikog ne zanimas. duzna si samo da vodis KPO obrazac (spisak izdatih faktura) i na kraju godine da od banke trazis potvrdu o godisnjem prometu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...