Jump to content
IGNORED

Mali privatni biznis


henrik larsson

Recommended Posts

  • Replies 666
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • henrik larsson

    34

  • Caligula

    24

  • Aće

    24

  • rajka

    24

Izgleda da su mnogi došli na ideju o otvaranju frizerskog salona...na Novom naselju ima toliko lokala da je cena pala na 90 dinara.1 zapažanje-danas na poslu dolazi kod koleginice neka žena i ova od nje kupuje jaja, 10 din kom. Očas se skupilo još par i sve kupuju. Pitam ih zašto, kada u neposrednoj blizini imaju pijacu i hipermarket. Kažu kada ti nešto donesu na noge kupiš iako ti možda u tom trenutku ne treba ali znaš da posle ne moraš da gubiš vreme na to.

Link to comment

frizerski salon150 evra lokal120 evra porezi i doprinosi200 evra plata radniku50 evra komunalije_________520 evra mjesecno (treba dodati jos firmarinu itd.....)izracunaj koliko je to shishanja pa vidi

Edited by nautilus
Link to comment

Ništa ovi predlozi ne valjaju, imaćeš crkavicu po jedinici vremena.Moraš ići na paradokse, i odabrati ludu ciljnu grupu konzumenata tvojih usluga. Kakva crna hrana, to ti vuče žešće higijenske uslove, sanitarne knjižice zaposlenih, kontrole, kazne, itd, da bi prodavao nešto na grame za sto dindži.Sad najiskrenije, polazim od sebe, za šta najneracionalnije sam davao novac, i opet bih, i uvek ga dajem.Dakle, šišanje, ali ne za ljude.1.Frizersko-kozmetički salon za kerove. Za mog ljubimca sam (ima slika negde na forumu dotičnog), sam plaćao 4000,00 dindži za kupanje i šišanje u jednom salonu™, a za sebe 150 din. Isti kereći welnes™ centar ima i traku za istrčavanje i razne druge andramolje. Šišanje pasa je lako naučiti, takođe sa mašinicom, a dobro je jer mušterije nisu u stanju da kažu skini mi malo odavde, malo mu ga daj ovde, čupaš me, nisam zadovoljan,itd. U bebećem koritu ga kupaš, kasnije feniraš i očetkaš i to je to. Ergo, u 1 radnom danu otplatiš kiriju. Bilo bi pozitivno da privoliš svoje dete ili skvo da sedi tamo i divi se kučićima mušterija, kako nikad nije videla lepše, ne bi li ih obrlatila da kupe još nešto u priručnom pet šopu koji ćeš organizovati u drugoj polovini lokala. Iznenadio bi se da znaš koliko koštaju pseći džemperi veličine džepne maramice. To ti je jedna varijanta.2. Pecaroška radnja, oprema, štapovi, itd.Ribolovački hobisti su najmnogoljudniji soj na svetu. Spremni su da odvoje od usta ne bi li kupili novi mega giga štap ili mašinicu. U zadnje vreme iznedrila se nova kategorija boljestojećih zaluđenika koji sumanuto prate dostignuća, e da bi otišli na par sati mesečno, i pokazali najnoviju opremu iz kolekcije proleće/leto 2011. Nećeš verovati, ali ta tehnologija napreduje brže od informatičke, a ljudi kad stignu na obalu opremu iznose u kolicima (građevinskim). Pitanje prestiža je ko će imati bolju maskirnu strunu, jer riba, kao, to vidi ili skuplje tocilo za udice ( ide i do 100 e) iako nova udica košta 20 dinara, pozlaćene igle za boile™ i bežične signalizatore.O stelt štapovima i mašinicama u kutijama sa duborezom, da ne govorim.Dakle, jednom mesečno u PRC tj. Kinu gde je izvor svih originalnih DAMova , Šekspira, Daiwa, itd. Kako ta roba nije teška, avionom možeš dosta povući. Bilo bi dobro da specijaliziraš šaranski ribolov, tu ide najviše opreme, veštačkih mamaca i specijalne kamp opreme i garderobe. Dakle valjaš sve , od udice do bešumnih vanbrodskih motora.Zapamti, na ljudskoj gluposti se može bolje zaraditi nego nakon analize racionalnih potreba za nekom robom ili uslugom.Bilo bi mi drago da pomognem u realizaciji neke od ove dve ideje.

Edited by kapetanm
Link to comment

Moram priznati i da sam ciljao nesvakidašnje ideje, tipa (već provaljena) proizvodnja mini za hemijske, itd :)Prvo je sasvim dobra ideja, za drugo kapiram da mi treba neko poznavanje materije, a pecaroštvo me ič ne zanima. Hm Hm.

Link to comment
frizerski salon150 evra lokal120 evra porezi i doprinosi200 evra plata radniku50 evra komunalije_________520 evra mjesecno (treba dodati jos firmarinu itd.....)izracunaj koliko je to shishanja pa vidi
Mali apdejt, saznao neke stvari, u prilog naporu države da olakša posao malim privatnicima:Kada uzimaš prostor na rentu (kao firma, po ugovoru), plaćaš državi mesečno nekih 15-20% te cifre na ime toga što si uzeo prostor za svoju firmu. Onaj koji izdaje prostor takođe plaća nešto na ime toga što ga je izdao.Po zakonu si obavezan da istakneš firmu svoje radnje, je l te. To isticanje firme (obavezno) plaćaš nekih 3 soma mesečno. Propis.Napalm. Sve više kapiram bombaše samoubice. Ovu državu treba spaliti do temelja.
Link to comment
Moram priznati i da sam ciljao nesvakidašnje ideje, tipa (već provaljena) proizvodnja mini za hemijske, itd :)Prvo je sasvim dobra ideja, za drugo kapiram da mi treba neko poznavanje materije, a pecaroštvo me ič ne zanima. Hm Hm.
Za pecaroštvo ti treba samo par kataloga i nekoliko dvdova. Ne treba da te zanima osobito.Pazi citat sa jednog ribolovnog foruma:"...Proslo mi je kroz ruke vec dosta Daiwa, a tri IQ-a i dalje koristim i nisam imao nikakvih problema sa njima(nikakav luft, krckanje, mlevenje). Kod kupovine Daiwe(posebno cenovna kategorija od 200+ eura) uvek imam osecaj da sam pare potrosio na pravi nacin..." :naughty: A za ovo prvo, najniži cenovnik od pre dve godine za kerove ti je :Farbanje 500 – 1.500Lakiranje noktiju Oko 1.000 :rolf: Izložbene frizure 1.500 – 3.000Pranje zuba 400 – 800 :thumbsup: Prevoz po psu 800 – 2.000Trenažer traka 800 din./10 min.
Link to comment
2. Pecaroška radnja, oprema, štapovi, itd.Ribolovački hobisti su najmnogoljudniji soj na svetu. Spremni su da odvoje od usta ne bi li kupili novi mega giga štap ili mašinicu. U zadnje vreme iznedrila se nova kategorija boljestojećih zaluđenika koji sumanuto prate dostignuća, e da bi otišli na par sati mesečno, i pokazali najnoviju opremu iz kolekcije proleće/leto 2011. Nećeš verovati, ali ta tehnologija napreduje brže od informatičke, a ljudi kad stignu na obalu opremu iznose u kolicima (građevinskim). Pitanje prestiža je ko će imati bolju maskirnu strunu, jer riba, kao, to vidi ili skuplje tocilo za udice ( ide i do 100 e) iako nova udica košta 20 dinara, pozlaćene igle za boile™ i bežične signalizatore.O stelt štapovima i mašinicama u kutijama sa duborezom, da ne govorim.Dakle, jednom mesečno u PRC tj. Kinu gde je izvor svih originalnih DAMova , Šekspira, Daiwa, itd. Kako ta roba nije teška, avionom možeš dosta povući. Bilo bi dobro da specijaliziraš šaranski ribolov, tu ide najviše opreme, veštačkih mamaca i specijalne kamp opreme i garderobe. Dakle valjaš sve , od udice do bešumnih vanbrodskih motora.
Prodavnica ribolovacke opreme ima problem sto se tokom zimskog perioda ima izuzetno mali promet, tj sezona je mart-novembar (zavisi od temperatura). To se moze nadomestiti prodajom hrane i ostalih gluposti za pse i macke ili prodajom lovacke opreme (bez municije i oruzija).Iako deluje da se zaradjuje na skupim stvarima, u stvari najveci prihodi se ostvaruju na glupostima: primame, crvi, gliste, kukuruzi, udice, karabinjeri, sedovi... Kod tih sitnih stvari ne vode racuna o ceni (osim ako bas ne strci), a kod ovih skupih vode racuna da ih kupe gde su najjeftinije tj. jesu zaludjeni, ali nisu glupi.
Link to comment
Prodavnica ribolovacke opreme ima problem sto se tokom zimskog perioda ima izuzetno mali promet, tj sezona je mart-novembar (zavisi od temperatura). To se moze nadomestiti prodajom hrane i ostalih gluposti za pse i macke ili prodajom lovacke opreme (bez municije i oruzija).Iako deluje da se zaradjuje na skupim stvarima, u stvari najveci prihodi se ostvaruju na glupostima: primame, crvi, gliste, kukuruzi, udice, karabinjeri, sedovi... Kod tih sitnih stvari ne vode racuna o ceni (osim ako bas ne strci), a kod ovih skupih vode racuna da ih kupe gde su najjeftinije tj. jesu zaludjeni, ali nisu glupi.
To je tačno. Kad god svratim uoči pecanja za crve, i neku kesu primame, izađem sa 50 eura manje, a ne primetim. Kupim uglavnom ono što mi nikad neće ni zatrebati, al lepo izgleda :isuse:
Link to comment

prikacicu se ovde, posto mi se ne cini potpuno off-topic. imam sledece pitanje:kolika bi bila razumna cena za podnajam kancelarijskog prostora u nekoj kancelariji za jednu osobu? znaci ako neko ima kancelariju koja nije skroz popunjena, da nekom iznajmi jedno cose, u koje ce taj staviti svoj sto i komp i tako pomogne placanju najma. zanima me pre svega novi sad ili beograd.da li je tako nesto uopste izvodljivo u srbiji?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...