Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Mislila sam da ćemo svi imati jednake uslove za napredovanje. Ako svi rade remote, onda nema nikog da ima face to face sa višim menadžmentom, zar ne? smile.png

 

Ko nema uslove da radi u stanu, može, na primer, da iznajmi coworking space, o trošku firme, kao što je i sada praksa u mnogim firmama. A ako neko ima home office (kao što mnogo imaju) mogao bi da proba da zaključa vrata - iznenadio bi se kako ti onda niko ne ulazi u sobu.

 

Edit: zaključavanje radi i na vratima od spavaće sobe, ko nema office

Link to comment
8 hours ago, iDemo said:

A sta da radim sa 'dedom' kad krene onako nagluv da slusha vesti iz Beograda i okoline - volume na 37? 

 

Čestitam što imaš živog dedu, za to bi svako trebalo da ima razumevanja.

 

Ali, ako baš neki bezobzirni i, rekla bih, nemoralni ljudi nemaju razumevanja, možeš da mu kupiš onaj zvučnik što ispušta usmereni zvuk, znaš?

 

Edti: kad samo počela da čitam mislila sam da će deda da razvali vrata

Edited by trustno1
Link to comment
On 17.8.2020. at 19:57, Pokojni Ruxin said:

 

nisam ispratio priču, samo da turim disklejmer. jeste ovaj forum vazda propo, ali ajde da baš ne prenosimo lažne novinare i prave alt-right griftere bez ikakvog otklona

 

Sad se ja vraćam na ovo, sa zakašnjenjem možda, ali me u retrospektivi zanima šta bi na kraju? Radi li policija svoj posao tamo ili selektivno odmara kao srpska? Mislim, mogu da opišem kako sam došao do linka, ne znam koliko je bitno, ali ako se i dalje nije razjasnilo šta se tačno desilo :D kriv je ppp.  Stvarno ne znam ko je Ngo, evo sad sam kliknuo na link koji su dao i pa ... naslov ne obećava neko objektivnu analizu, posle ću, ali pročitaću najverovatnije, pre ili kasnije. 

 

Meni je bitno da li su slike verodostojne - delovalo mi je da jesu. I pri tome su koliko mi se činilo prilično integralni snimci, što znači da svako može da sklopi sliku događaja. Prateće tekstove nisam čitao, deluje da su malo zapaljivi, sa dosta više usmeravanja. Ali ostaje pitanje - događaj je objektivan, interpretacije kranje subjektivne, ali ne bi trebalo da bude baš velike vrednosne razlike u tome ko prenosi suvu informaciju o događanjima?

 

 

Link to comment

Ne znam o kakvom se videu radi, ali mogu da ti odgovorim na pitanje.

Policija u Americi radi, nekad dobro, nekad loše. Pitaj dalje šta te zanima. 

Link to comment

Amerikanci baš imaju čudan odnos prema hrani.

 

Recimo, u školama u Njujorku je zabranjeno punomasno mleko, ali služe deci neke užasne sokove.

 

Ili, ja kad sam bila mala u Srbiji, jedna od osnovnih kućnih lekcija je bila: ne igraj se hranom. Hrana se jede i to je sve što se radi s hranom. Ovde imaju projekte u školi gde prave stvari od hrane, lepe ih lepkom i posle sve bace. Napravi ogrlicu od testenine. Napravi zvečku od pasulja. Napravi kućicu od keksa. Stavi jaje u kesu sa cerealijama da vidiš da li će se razbiti kad ga baciš (ako se razbije, posle baci punu kesu cerealija i jaje). 

 

Čini mi se da iz tog čudnog (nenormalnog) odnosa prema hrani proističu problemi sa gojaznošću. Džank fud nije problem sam po sebi.

 

Ovo je jedan primer. Divna zgodna mama i preslatko dete, zajedno "kuvaju". Koliko je ovo bolesno. Izdubili su lubenicu, napunili je sladoledom i ukrasili gomilom bombona. Ko će to da jede? Neko ko će posle da dobije šećerni udar? :)

 

Imaju potpuno degensko vidjenje "kuvanja". Kao, u školi ili u vrtiću imaju "kuvanje" i onda to bude nešto ovako. Uzmu plastičnu čašu, napune je šlagom, pa bombonama, pa voćem i sve na kraju izgleda kao američka zastava.

 

 

Link to comment

Mene samo zanima da li je policija pronašla, pokupila i optužila skotinu koja je desnom nogom volejem zavalila u glavu čoveka koja je već povređen sedeo na asfaltu. I bonus, naravno, šta bi sa čovekom, valjda je bar živ. Evo, prošlo više od nedelju dana, dovoljno je vremena?

Link to comment
9 hours ago, trustno1 said:

 

Ili, ja kad sam bila mala u Srbiji, jedna od osnovnih kućnih lekcija je bila: ne igraj se hranom. Hrana se jede i to je sve što se radi s hranom. Ovde imaju projekte u školi gde prave stvari od hrane, lepe ih lepkom i posle sve bace. Napravi ogrlicu od testenine. Napravi zvečku od pasulja. Napravi kućicu od keksa. Stavi jaje u kesu sa cerealijama da vidiš da li će se razbiti kad ga baciš (ako se razbije, posle baci punu kesu cerealija i jaje). 

 

 

"ne igraj se sa hranom" se odnosi samo na period obedovanja, da se neko ne igra sa već spremljnom hranom i ne smara roditelje dok jedu, ne pravi haos okolo i ne zarazi se sa prljavštinom. i ovde se u vrtićima koristi testenina za ogrlice, pasulj za zvečke i to je sasvim normalno. 

Link to comment
×
×
  • Create New...