Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

5 minutes ago, Heaviside said:

I za tebe. Mislim na onaj deo o silicon valley.

 

Ja se slažem samo sa delom o genijalnosti Njujorka. ;) Ni Džeri ne zna sve o svemu. O startapovima ne znam baš koliko zna. Ovaj tip zna mnogo o startapovima (klikni na "show results". A tu je i knjiga Rework.

Edit: MIslim, ako ćemo da kažemo da ljudi koji su napravili uspešne startapove potpuno remotely ne znaju ništa o tome, onda ok. :) I ako ljudi koji rade već godinama potpuno remotely i napreduju u karijeri remotely ne znaju ništa o tome, ok.

Edited by trustno1
Link to comment

O bože... 

To da je remote sranje mu je jedan od glavnih argumenata. Znam da se ne slažeš sa tim pa sam hteo da ti skrenem pažnju da koristiš argumente sa kojima se ni sama ne slažeš ne bi li dokazala poentu ili sebe samu ubedila u nešto. 

 

Elem, Jerry jede govna, korona je ubrzala prelazak na remote rad i to jeste razlog zbog koga će se dosta ljudi odseleti iz velikih gradova a to će naravno imati posledice. 

Edited by Heaviside
Link to comment
56 minutes ago, Budja said:

Koliko ja kapiram pominjanje broken familly u kontekstu crne Amerike je no-no, rasizam je to. Otuda toga uopste nema u Bidenovm planu.

Posto je bilo sta na dugi rok no-no, njegov plan se svodi na sipanje para u black projekte, sto, naravno, vodi klijentelizmu i rentizmu.

+1 mada se tu javlja Vorenkin plan za brigu o deci predškolskog uzrasta. univerzalan plan, ali bi koristio AA više nego drugima. 

 

Link to comment
2 hours ago, mustang said:

 

 

@ObiW 

 

kao sto ti rekoh pre, ako nisi razumeo moju poruku, I broke up with you :laugh:

ne komuniciram sa tobom vise, ne zasluzujes me. 

 

Ne pricam to sto pricam zbog tebe (ne obrce se svet oko tebe, fyi), vec zbog Istine. 

Link to comment
52 minutes ago, Heaviside said:

O bože... 

To da je remote sranje mu je jedan od glavnih argumenata. Znam da se ne slažeš sa tim pa sam hteo da ti skrenem pažnju da koristiš argumente sa kojima se ni sama ne slažeš ne bi li dokazala poentu ili sebe samu ubedila u nešto. 

 

Ama znam. :) Bio je dobar hvalospev Njujorku od nekoga sa odredjenim pedigreom čak i kad mu je to glavni argument. Poenta za mustanga je bila da se u Njujorku nalazi ogroman procenat i broj genijalnih ljudi - a ne na nekom drugom mestu. Da li je to zbog nemogućnosti remote rada, ćeraćemo se još. ;) 

 

52 minutes ago, Heaviside said:

Elem, Jerry jede govna, korona je ubrzala prelazak na remote rad i to jeste razlog zbog koga će se dosta ljudi odseleti iz velikih gradova a to će naravno imati posledice. 

 

Kad smo sad već kod remote rada, moja teza je dve teze ;) 1. pitam se da li ćemo se prosto navići na remote i biti će isti kvalitet interakcije jednog dana kao i uživo (kao što ljudi kažu da nije isto čitati papirnatu knjigu i Kindle, ali možda se tako može reći da nije isto čitati isklesane hijeroglife u kamenu ili onaj scroll preteču knjige i knjigu sa stranicama) 2. (nevezano za 1) ako cela kompanija radi remote, onda nema da onaj ko ima uživo kontakt sa menadžmentom ima neku prednost - jer niko nema uživo kontakt ni sa kim. Prosto, svi imaju jednake uslove (svi su remote), kao što su jednaki uslovi kad svi dodju u kanc. Tako će se neke stvari izgubiti a neke dobiti - prosto, biće drugačije. Nešto će biti bolje, nešto lošije, ali da li će biti, kad se sve podvuče, lošije? Ne vidim kako to možemo da znamo, a ne izgleda mi da će biti lošije.

Link to comment
55 minutes ago, Gandalf said:

+1 mada se tu javlja Vorenkin plan za brigu o deci predškolskog uzrasta. univerzalan plan, ali bi koristio AA više nego drugima. 

 

Je l to ovo: https://medium.com/@teamwarren/my-plan-for-universal-child-care-762535e6c20a ?

 

Ne znam, meni univerzalni besplatni child care u celoj Americi deluje kao nešto što je moguće tek u dalekoj budućnosti a ne sada. Daj bože da grešim. Ali, evo, u Njujorku smo tek pre par godina stigli do univerzalnog predškolskog za četvorogodišnjake a za trogodišnjake tek u po nekoj školi u najsiromašnijim krajevima i tu se nešto muče da sprovedu.

 

Meni lično priča o besplatnom vrtiću zvuči bajkovitije od onih Dinkićevih 1000 evra ili tako nešto.

Link to comment

E, to sam ja okačila na drugoj temi pre tebe!

 

Zaboravili smo:

 

Amerika, Amerika
zemlja velika
ali metar moga sela
Amerika cela

 

 

Edited by trustno1
Link to comment

Ne računa se ako nije na temi

o Americi:fantom:

 

Dobio sam majicu
U tri boje bojenu
Stigla mi je iz Amerike
Iz njujorške države
A na njoj piše
Jao što volim Iggy pop
Na njoj piše
Iggy pop.

Link to comment
×
×
  • Create New...