Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

1 hour ago, Indy said:

Ne bi se ti 'leba najeo od pisanja, ako plaćaju po reči.:D

 

A ima i ponešto drugo u tekstu, osim tvog abstrakta...

Ma nemam ja više živaca za te mislioce koji su usavršili tehniku kenjanja na 3000 metara sa preprekama, taj filozofski stipl čez. 

 

Preporučujem ti knjigu “It was all a lie”, pisao je Stuart Stevens koji je radio republikanske kampanje prvo u lokalu, pa za House of Rep, pa za senatore, pa predsedničke kampanje. Analizira Republikansku partiju 1978-2018 da bio dao (veoma precizan) odgocor na pitanje “zašto je ova partija danas toliko različita od one kojoj sam ja (Stuart Stevens) nekada služio”. 

Link to comment

OK, ti nemaš živaca za tekst koji je (ne znam zašto, nisi objasnio) kenjaža, pa ćeš valjda razumeti da se ja neću potruditi da potražim Stevensovu knjigu na temu nečega što me u stvari ni ne zanima (analiza 4 decenije istorije jedne generalno odvratne političke stranke.)

Link to comment

@Indy Evo, da počnem od neopravdane bombastičnosti. Samo u kratkom prvom pasusu imamo: "never in our lives...the first time in the history of the world..." Ne znam da l je mogao više bombastično? :)


Dalje tekst nastavja da bude papazjanija podataka izvučenih iz konteksta i ubačenih u neke druge kontekste kao i click bait laži. Na primer, gde je ovaj evidence: “There is some evidence that natural infection may not imply immunity”? Taj evidence ne postoji. Jedini evidence s tim u vezi je da posle 2-3 meseca od infekcije kod nekih ljudi nisu nalazili antitela. Ali smo saznali za T-cells. To nije dokaz da infekcija možda ne daje imunitet. Dakle, bezočno izvrtanje činjenica, laž, užas. Za ovo bi trebalo da ga se tuži. Možda mu je to i najgore od svega.

 

Dalje, na primer, ovo je samo kao začin: "If the global population is to be immunized, lethal complications in just one person in a thousand would imply the death of millions." Ok, vakcina treba da bude bezbedna. Čemu ova dramatična pretnja da ako vakcina ubija jednog čoveka u hiljadu, milioni će umreti? Ko uopšte govori o vakcini koja ubija jednog od hiljadu ljudi?

 

Zatim je tu potpuna propast Amerike i uzdizanje Kine. "For the first time, the international community felt compelled to send disaster relief to Washington". Druge zemlje sažaljevaju Ameriku, kaže. Izvinjavam se, da ne sažaljeva možda Italija Ameriku?

 

"At the height of the crisis, with more than 2,000 dying each day, Americans found themselves members of a failed state, ruled by a dysfunctional and incompetent government largely responsible for death rates that added a tragic coda to America’s claim to supremacy in the world." Iskreno, ja se ne osećam kao član propale države. Osećam se prilično sigurno i ohrabreno. Amerika ima najbolje bolnice i najbolje lekare na svetu, najbolju inovaciju, najbolju transparentnost, mnogo para, itd, itd. Ima sistem vladavine takav da ludi predsednik ne može u potpunosti da upropasti državu.

Mislim da slabo ima neka država tj. vlada kojoj ne bi gradjani isto ovo spočitali što on prebacuje Americi. Takodje, koliko mi je poznato, Američka ekonomija je trenutno u boljem stanju nego Evropska. Amerika je takodje na forefront proizvodnje vakcina. I, možda najinteresantnije, u Americi su ljudi slobodni a ne žive u diktaturi kao u Kini. Al to njega nije briga, Kinezi su betonirali dok su Amerikanci ratovali i to mu je krunski dokaz da je Kina bolja od Amerike.

 

I na kraju, "Only half of Americans report having meaningful, face-to-face social interactions on a daily basis." Dok, sigurno, u Kini da su ih anketirali, bio bi samo jedan čovek da kaže da nema svakog dana smislenu interakciju.

 

Ovo su bili odabrani primeri, ali ako želiš, mogu da nastavim. ;)

 

Kad bi neko ovako odgovorio na link koji sam postavila za tekst iz Atlantika, kako bih bila srećna. Pusti snovi...

Link to comment
1 hour ago, trustno1 said:

 

 

Kad bi neko ovako odgovorio na link koji sam postavila za tekst iz Atlantika, kako bih bila srećna. Pusti snovi...

 

Da, zaista bi bilo dobro... ali kako naci manu tekstu cuvenog asistenta sa prestiznog University of Haifa? Nemoguce. 

 

Salu na stranu.

Dakle, po tebi su propaliteti profesori na americkim univerzitetima, a svoj stav o Americi podupires novinskim clankom nekog asistenta sa iztaelskog Megatrenda.

 

Ko ce da te shvati ozbiljno?

  • +1 4
Link to comment

Jel može malo pojašnjenje snimka?

Ko je momak kog su prebili, i ko su ti koji su ga išutirali?

Sam snimak mi je užasan, zavaliti nogom s leđa čoveka koji je već sedi prebijen mi je za zatvor

Link to comment
 
Da, zaista bi bilo dobro... ali kako naci manu tekstu cuvenog asistenta sa prestiznog University of Haifa? Nemoguce. 
 
Salu na stranu.
Dakle, po tebi su propaliteti profesori na americkim univerzitetima, a svoj stav o Americi podupires novinskim clankom nekog asistenta sa iztaelskog Megatrenda.
 
Ko ce da te shvati ozbiljno?

Po meni profesori nisu propaliteti.
Link to comment
9 hours ago, Filozof manijak said:

Jel može malo pojašnjenje snimka?

Ko je momak kog su prebili, i ko su ti koji su ga išutirali?

Sam snimak mi je užasan, zavaliti nogom s leđa čoveka koji je već sedi prebijen mi je za zatvor

 

Vidi šta kaže ovaj lik: Andy Ngô 

Link to comment
10 hours ago, Filozof manijak said:

Jel može malo pojašnjenje snimka?

Ko je momak kog su prebili, i ko su ti koji su ga išutirali?

Sam snimak mi je užasan, zavaliti nogom s leđa čoveka koji je već sedi prebijen mi je za zatvor

lokalni "antifašisti" napali neku ženu i oteli joj nešto (ko će ga znati zašto su je napali). tip u plavoj majici pokušao da je odbrani pa su krenuli na njega, i on krenuo da beži u kolima. ali su mu preprečili put i čovek se zakuc'o u banderu. izvukli ga iz kola i dalje je jasno.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...