Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

12 minutes ago, iDemo said:

Nemam sad vremena, moram na spavanje. 

 

Aj laka ti noć pa objasni sutra kad osvaneš svež. :) A ja idem da učim pajton.

Link to comment
14 minutes ago, askeladden said:

Khm,pitaj Kauboja za taj tihi Skandinavija duh ,sede na Korculi i citaju knjige.Cujes leptira kako mase krilima.I odjednom Breivik pobije 100ljudi,plus malo bomba,white power nikad izrazeniji.Sta sa tim?

Rasizam je malo problem u Americi,i to da policija dolazi iz redova vojske i vrlo voli da puca.

 

Fair enough, ali moglo bi se reći, izuzetak koji potvrdjuje pravilo.

 

Nije mi poznato da policija dolazi iz redova vojske u Americi?

 

A rasizam je strašan problem u Americi, ali i svugde drugde, to nije neka specifičnost Amerike. Tj, ima bar jedna zemlja gde je bolje, recimo, Kanada. Ali osim Kanade, ne znam baš. Pa koliki su rasisti Srbi. Koliko je Roma kod nas ubijeno, prebijeno? Je l Romi imaju neku šansu za zaposlenje van Gradske čistoće? Koliko ih je fakultetski obrazovano? Gde žive? Ne vidim razliku izmedju odnosa Srba prema Romima i odnosa belaca prema crncima u Americi. Čak, na mnogo načina, bolje je crncima u Americi nego Romima u Srbiji. Ako ništa drugo, ovde nije društveno prihvatljivo reći bilo šta protiv crnaca, na primer, u društvu, a u Srbiji je potpuno prihvatljivo. I mislim da zbog tog duha nacije i zakona, ovde crnci imaju način da nešto kažu i pobune se za svoja prava, a Romi u Srbiji iz ta dva razloga - ništa.

Link to comment
1 hour ago, trustno1 said:

 

Fair enough, ali moglo bi se reći, izuzetak koji potvrdjuje pravilo.

 

Nije mi poznato da policija dolazi iz redova vojske u Americi?

 

A rasizam je strašan problem u Americi, ali i svugde drugde, to nije neka specifičnost Amerike. Tj, ima bar jedna zemlja gde je bolje, recimo, Kanada. Ali osim Kanade, ne znam baš. Pa koliki su rasisti Srbi. Koliko je Roma kod nas ubijeno, prebijeno? Je l Romi imaju neku šansu za zaposlenje van Gradske čistoće? Koliko ih je fakultetski obrazovano? Gde žive? Ne vidim razliku izmedju odnosa Srba prema Romima i odnosa belaca prema crncima u Americi. Čak, na mnogo načina, bolje je crncima u Americi nego Romima u Srbiji. Ako ništa drugo, ovde nije društveno prihvatljivo reći bilo šta protiv crnaca, na primer, u društvu, a u Srbiji je potpuno prihvatljivo. I mislim da zbog tog duha nacije i zakona, ovde crnci imaju način da nešto kažu i pobune se za svoja prava, a Romi u Srbiji iz ta dva razloga - ništa.

20% u proseku su ex vojnici.Negde vise negde manje.

Porediti problem Roma u Srbiji i Afro Amerikanaca je najblaze receno bezobrazluk . Sta god Srpska policija jeste,a jesu svasta,ne idu okolo i ubijaju ljude zato sto im se otmu iz ruku,ili ih udave jer su nemirni sa lisicama na rukama.

Link to comment
11 minutes ago, askeladden said:

20% u proseku su ex vojnici.Negde vise negde manje.

Porediti problem Roma u Srbiji i Afro Amerikanaca je najblaze receno bezobrazluk . Sta god Srpska policija jeste,a jesu svasta,ne idu okolo i ubijaju ljude zato sto im se otmu iz ruku,ili ih udave jer su nemirni sa lisicama na rukama.

 

Ne mislim samo na policiju. Prvo, ne postoje nikakvi (verodostojni) podaci o tretmanu uhapšenih Roma u Srbiji. Drugo, mislila sam pre svega na Srbe civile koji ubijaju Rome. Pa se sad setih i da Rom koga premlaćuju Srbi ili ga ubijaju, slabo može da računa na pomoć policije. Možda se nešto promenilo poslednjih godina, da ne grešim dušu. Ali pre desetak godina su mogli da te ubiju u sred Beograda.

Link to comment
3 minutes ago, trustno1 said:

 

Ne mislim samo na policiju. Prvo, ne postoje nikakvi (verodostojni) podaci o tretmanu uhapšenih Roma u Srbiji. Drugo, mislila sam pre svega na Srbe civile koji ubijaju Rome. Pa se sad setih i da Rom koga premlaćuju Srbi ili ga ubijaju, slabo može da računa na pomoć policije. Možda se nešto promenilo poslednjih godina, da ne grešim dušu. Ali pre desetak godina su mogli da te ubiju u sred Beograda

U pravu si.Nasa policija nema tu kvalitetnu obuku koju LA policajci imaju.Sta ces,Srbi govna kao i uvek.Da ne razvlacimo ovo vise.Goodbye.

Link to comment

Samo kažem da ne postoje skoro nikakvi podaci o ponašanju srpske policije prema uhapšenima, a naročito ne prema manjinama. Čak i ako postoje, veliko je pitanje verodostojnosti. Postoje samo pojedinačne priče, za koje si čuo privatno, neke dospeju u novine. Te pojedinačne priče koje sam ja videla tokom svog života u Srbiji govore o tome da postoji velika diskriminacija, užasna korupcija i nekada strašni zločini. - al svejedno, ja sam pričala o rasizmu u celom društvu, ne samo u policiji.

 

Kao što nemamo podatke o porodičnom nasilju u Srbiji. Je l to znači da ne postoji? Da li ima više porodičnog nasilja procentualno u Americi ili u Srbiji? Ne znam. Kako možemo da znamo kad ne postoje podaci u Srbiji?

Link to comment

volim vas hrabre sto u geto niste zasli, videli ga samo na filmu

 

ne moze amerika da se poredi sa srbijom, evropom kad ovde imas neuracunljive pri tom entitled da imaju pravo na sta god hoce a  2grama mozga u glavi. i kako to da se resi? 

 

nema tih pandura koji mogu to da rese. jebem ti, dvoje patrolnih kola na ceo monterey (!!!!! azijati, kinezi najvise)...nikad sranje...east LA...kola patroliraju kao da je parada svaku noc. zasto??

zasto su crnci najproblematicniji a ima ih 30%? zasto nisu latinosi?

 

zato sto nemaju usadjen od rodjenja core family value. nemaju zdravu porodicu, tatu, mamu koji ce da ih stiti, obrazuje, uci vrednostima. mali odrasta pored majke narkomanke, ne zna ko mu je otac...to su ljudi teske stvari, tezak gubitak za ljudsku vrstu kad ti se taj nurturing  izuzme iz jednacine. 

po meni jedini nacin jeste ogromno ulaganjene u podrsku buducim majkama, porodici, ucenje poslova, obrazovanje dece, besplatno zdravstvo, pomoc za osnivanje sopstvenih biznisa, pronalazenje posla, uz uticajne licnosti da licno ulazu vreme u obilazak i pricanje sa communities ...tipa sestre williams su iz inglewood...sad je taj kraj super kakav je nekad bio al eto dosle su iz getoa i postale najuspesnije teniserke. 

 

 

Edited by mustang
Link to comment
11 minutes ago, mustang said:

volim vas hrabre sto u geto niste zasli, videli ga samo na filmu

 

Ko su ti?

I ja isto volim ljude koji nisu nikad živeli u Njujorku ali znaju bolje od mene kako izgleda živeti u Njujorku a i one koji misle da je Njujork pun snobova i imaju druge predrasude. ;) Šta ćeš. :)

 

 

Link to comment

Pa dobro, nemoj da ga voliš, to se mene ne tiče, al ne možeš zato što ga ti ne voliš da govoriš da je pun snobova i šta ti ja znam.

 

Moramo priznati činjenicu: Njujork je genijalan, nijedno mesto na svetu nije kao Njujork, nigde nema toliko pametnih i genijalnih ljudi.

 

Ni ja ga ne volim pa šta.

Link to comment
24 minutes ago, Anduril said:

Kakvo ulaganje kad tvoji neofas goperi rezu poreze gde stignu i pricaju o komunizmu kad su socijalni programi u pitanju? Licemerje do kraja.

Bolje da dobiju siguran posao preko boravka u zatvoru,Biden/Harris style.

Link to comment
×
×
  • Create New...