Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

1 hour ago, ObiW said:

 

elektricari...

A samo najbolji medju njima banderashi, ne? 

Moram da nadjem 'vak'u majicu i za nas dundjere & vodoinstalatere...

Link to comment
On 28.7.2020. at 6:49, 189- said:

 

 

Kad sam ja išla u srednju školu krajem devedesetih u Arkanzasu (posle sam se vratila u Srbiju), u školi je postojala dobrovoljna segregacija. Ja stigla u školu, nisam znala. Udjem u učionicu i sednem u slobodnu klupu iza jedne devojke - crnkinje. Predstavim se, počnem da pričam s njom. Vidim ja, ona neće da priča. Posle mi kažu, jesi li ti luda, sela si u crnački red. Svako sedi u svom redu, ne možeš da sediš u crnačkom redu niti da pričaš s njima. Isto, bila je još jedna devojka exchange student kao ja, iz Brazila, crnkinja. Ona je stajala sa svojom drugaricom iz Brazila i nama ostalim exchange studentima. Onda su joj prišli neki crnci i rekli da ne može da stoji s belcima već da mora da dodje da stoji s njima. I ona je baš bila zbunjena.

Link to comment
32 minutes ago, ObiW said:

 

 

 A, opet, sa druge strane:

 

Quote

 

Dakle, korelaciona (ne kauzalna) studija peer reviewed vs.

 

image.png.6bd42e560e02f02d34b9ec099eff43a4.png

 

 

Liberala i feministe.

 

 

Ne znam da li ce Anduril da se zali CNNu ili International Journal of Infectious Diseases sto objavljuje "neofasisticku propagandu".

 

 

Edited by Budja
Link to comment

Najnajnajbolja izjava - nije vazno ko je rekao nego sta - pre par nedelja - nesto kao "kad je ovo sve pocelo ja sam (po)mislio da ce nas to ujediniti u borbi protiv pandemije, da ce biti bi-partizan etc etc...". Opasno smisleno kad bi ziveli u nekom #normalnijem svetu.

Link to comment
11 minutes ago, Budja said:

 

 A, opet, sa druge strane:

 

 

Dakle, korelaciona (ne kauzalna) studija peer reviewed vs.

 

image.png.6bd42e560e02f02d34b9ec099eff43a4.png

 

 

Liberala i feministe.

 

 

Ne znam da li ce Anduril da se zali CNNu ili International Journal of Infectious Diseases sto objavljuje "neofasisticku propagandu".

 

 

Ona Nigerijka je prekjuče rekla da je svih 100 pacijenata kojima je davala taj lek preživelo. Ova studija kaže nešto sasvim drugo. 

Link to comment
7 minutes ago, ObiW said:

Ona Nigerijka je prekjuče rekla da je svih 100 pacijenata kojima je davala taj lek preživelo. Ova studija kaže nešto sasvim drugo. 

Ja sam negde cuo da je rekla 300. 

Izgleda da ne postoji ljucka™ studija koja bi potvrdila ovo, ono ili neko trece misljenje. Nego - ono - da se pomolimsja™ i vozi mishko...

Link to comment
9 minutes ago, mustang said:

eh...ne moze se ljudskoj vrsti dokazati jer svi hoce da budu pametni

Jedno je kad hoces da budes pametan a drugo kad svaku pa i ovakvu priliku prvo vidis kao shansu za sopstvenu/partijsku/kompanijsku promociju i progres bez obzira koliko je i da li je to suvislo... #neprijatno

  • +1 1
Link to comment
On 28.7.2020. at 22:17, harper said:

 

?

 

Hajde da ovaj znak pitanja ipak ne ostane bez kakvog takvog odgovora. Napisao sam juče verovatno najduži post ikad, i uložio dosta truda, detaljno secirajući zašto Pitersona smatram prevarantom (dakle, ne ispravnost stavova, već pre svega konkretne primere iznenadjujućeg neznanja, ljigavosti (being slippery/elusive in meaning, ne znam koji bi bio prevod) i nekonzistentnosti u istim, u razmaku od možda 10 minuta). Avaj, Google Chrome se, izgleda, nije slagao sa napisanim, te je pojeo ceo sadržaj. Da pišem ponovo ne mogu i ne želim, kanadskom prevarantu sam već posvetio previše vremena, a, uostalom, solidan broj dokonijih ljudi je to već uspešno učinio…sadržaj je na dva klika mišem, pa ko izvoli…

 

Zbog toga, samo kratko, par najbitnijih stvari:

 

Pominjanje Pitersona se odnosi samo na domen njegovih političkih, ekonomskih, kulturoloških i socijalnih izlaganja, mislio sam da je to očigledno. Piterson je izgradio ime, stekao milione (idolo)poklonika i zaradio milione dolara pričajući o socijalnim, ekonomskim, političkim i kulturološkim temama…nailazeći na plodno tle i, tih stavova, gladnu market nišu, sastavljenu uglavnom od muškaraca isfrustriranih i uplašenih činjenicom da su njihove socijalne preferencije, navike i status, neumitno izmenjeni i dalje će se menjati, u ovom ever changing world in which we live in.

 

Poređenje sa Teleevandjelistima je, naravno, hiperbola, napisana namerno da isprovocira i, u tom smislu, vrlo uspešna. Otprilike, kao kad neki forumaš npr. napiše da USA i ceo potkontinent treba da potone, zbog svoje imperijalističke politike i činjenice da svetu nikada ništa dobro nisu doneli…parafraziram. Nadam se da sam naveo dobar primer, tj da je to zaista bila neka vrsta hiperbole.

 

Da se vratimo na znak pitanja. Uleteo si, i doslovno, sa poprilične visine i napao moje pravo da okarakterišem Pitersona na određeni način, obzirom da nemam nikakve veze sa kliničkom psihologijom. Pri tome, apsolutno nisi upoznat sa mojim profesionalnim kredencijalima (iako misliš da jesi). U svakom slučaju, i sa strane profesionalnog pokrića, imam svako pravo da komentarišem njegove stavove o inequality of income ili wage gap-u, da ne govorim o tome da imam i profesionalnu validaciju da sam sposoban da identifikujem prevarante svih fela kad ih vidim, čujem ili pročitam, te da sam se tim poslom i profesionalno bavio jedno vreme.

 

No, to je najmanje bitno.  Ono što je mnogo bitnije je tvoja sledeća tvrdnja:

On 28.7.2020. at 21:38, harper said:

 

Na sta god da se odnosi, glupo je nekog coveka s takvim profesionalnim portfoliom nazivati prevarantom na nivou televangeliste. Piterson nije ni prvi ni poslednji naucnik koji je iskakao iz okvira svoje profesije i bavio se povremeno stvarima koje nisu nuzno vezane za struku u kojoj se probio, nijednom od njih to iskakanje nije uzelo ni dan skolovanja, ni red napisanog teksta, ni jednu izgovorenu rec na predavanju. Verovatno najbolju knjigu o dijalogu u poslednjih pola veka je napisao Dejvid Bom, britanski fizicar. I to je cak nije ni objavio za zivota, tekstovi od kojih je skrpljena su se pojavili kao publikacija vise od 20 godina posle njegove smrti. Na stranu to sto sve sto si nabrojao itekako ima veze sa psihologijom, koja mu jeste struka i u kojoj je dogurao do zvanja redovnog profesora.

 

Nije stvar u njegovim stavovima, imao bih i ja stosta da prigovorim mnogim misljenjima koje Piterson iznosi, ali me pomalo nervira taj manir da se neslaganje s necijim stavovima "obrazlozi" nipodastavanjem onog ko je te stavove izneo i to bez ikakvog profesionalnog pokrica. Mislim da taj manir nigde nisam video u tolikoj meri koliko se susrecem s njim na Balkanu. Zato me i nervira toliko, verujem da je to jedan od uzroka ovolike arbitrarnosti u javnom zivotu Srbije i okruzenja. Piterson nije ni doktor Sapic, ni doktor Stefanovic, ni doktor Mali, njegov CV je sasvim korektan i to treba postovati. Ja licno imam strane i strane zamerki na Fukujamu, Popera ili Hantingtona, ali ne mislim da su njih trojica ista manje naucnici zbog toga sto su napisali po jednu popularnu knjigu cije intencije smatram izuzetno stetnim, lose promisljenim i promasenim. Desava se i najboljima, taj Poper je napravio genijalne stvari u svojoj uzoj oblasti, zasto se ne bi desilo nekakvom Dzordanu Pitersonu.

 

Apsurdno je, i prilično opasno, zauzeti ovakav stav da je glupost staviti znak pitanja na nečiji bullshit, ukoliko nemaš adekvatno profesionalno pokriće ili ukoliko je njegov CV adekvatan. Naročito ako su ti stavovi, na dugi rok, indirektno izuzetno opasni, kao što su to Pitersonovi (barem ih ja takvim smatram).

 

Ne znam samo šta bi Džordž Karlin rekao na taj tvoj stav: critical thinking, questioning authority i calling out someone's bullshit se ne piše tako kao što si ti napisao. Sreća da se taj nesvršeni srednjoškolac i neBalkanac nije obazirao na nedostatak svog profesionalnog pokrića kad je glupost i prevaru nazivao pravim imenom, inače bi ostali uskraćeni za život i karijeru jednog od najgenijalnijih ljudi u poslednjih x godina. 

Edited by Ivo Petović
  • +1 5
Link to comment
7 hours ago, ObiW said:

 

elektricari.jpg

 

 

je l' ovo šotofop ili ima da se kupi da kupim ćaletu, za nedelju dana mu je rodjendan. Nije mnogo radio kao električar ali je završio Teslu

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, mustang said:

sta kazu francuzi za hydroxychloroquine? 

 

Manje se priča o njemu. Neki doktori kažu da je djelotvoran, drugi kazu da nema dokaza ali još nisam vidio da neko kaze da to fašistička propaganda (nisam ni pratio baš toliko). Uglavnom više niko ne govori da je lijek štetan i da povećava smrtnost, opekli su se sa onom lažnom studiji u The Lancet-u.

 

Link to comment
×
×
  • Create New...