Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Piterson i cerka pricaju kako je Piterson pobegao grobaru sa lopate i dosao da trazi lek "in Serbia of all places", gde mu je konacno pomogao anesteziolog (ne kaze koja klinika). 

 

 

Link to comment
5 minutes ago, Tsai said:

Fejk njuz u vezi sa covidom sankcionisati sto je vise moguće 

 

Da zatvorimo Lancet?

 

Pobogu, problem je sto toliko toga ne znamo, sto sama nauka svakim clankom samoj sebi protivreci, i sto se stampaju hiljade radova za dva dana peer review-a sa djubretom od ulaznih podataka.

 

Sta je, onda, fake news u tom kontekstu?

 

 

  • +1 2
Link to comment
44 minutes ago, Budja said:

Ova zabrana za Trampa juniora je komicno.

 

Daj zatovrite onda jedno 2/3 Facebook-a  ii 3/4 tvitera.

https://www.bbc.com/news/technology-53567681

 

Nista mi se to ne svidja.

 

 

 

 

okacio isti tvit kao ja juce ovde. znaci u roku od 3 sata ga izbrisali sa lica zemlje. proverila sam i doktorku jer nija prva da isto prica, sve legit. 

sto je anjveca fora, govorila je o ranim siptomima i koliko je bitno da dodju na vreme u ambulantu, pre nego sto im se pogorsa stanje. ona svojim pacijentima prepisuje HCQ Hydroxychloroquine, ima 100% ozdravljenje. bez posledica sto je najbitnije. 

 

sad stvarno ne razumem zasto se brisu tvitovi legitimnih doktora, zasto jedni imaju pravo da kazu nesto, drugi ne. 

Edited by mustang
Link to comment
1 hour ago, Budja said:

 

Da zatvorimo Lancet?

 

Pobogu, problem je sto toliko toga ne znamo, sto sama nauka svakim clankom samoj sebi protivreci, i sto se stampaju hiljade radova za dva dana peer review-a sa djubretom od ulaznih podataka.

 

Sta je, onda, fake news u tom kontekstu?

 

 


Kakva glupa relativizacija i to sve u svrhu branjenja slobode propagande za jednog neofasistu. 

Link to comment
4 minutes ago, Anduril said:


Kakva glupa relativizacija i to sve u svrhu branjenja slobode propagande za jednog neofasistu. 

 

Uopste nije relativizacija.

HCQ je kontroverzna tema bas zato sto su rezultati razlicitih OBJAVLJENIH studija pokrili sve: od stetnosti, preko nije bitno, do korisnosti. I bilo je ocajnih metodoloskih, do fake studija, na obe strane argumenta. Dakle, nije rec o ravnoj zemlji.

 

I zbog toga zatvaras tviter account?

 

Ideaan fuel za sve teoreticare zavere.

Edited by Budja
Link to comment
6 minutes ago, Anduril said:

Kakva glupa relativizacija i to sve u svrhu branjenja slobode propagande za jednog neofasistu. 

I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it.

  • +1 1
Link to comment
17 hours ago, harper said:

 

Sa mnogim Pitersonovim stavovima se ne slazem ali tvrditi da je prevarant nivoa evangelista bi bilo preterano cak i za nekog ko je u njegovoj struci. Za nekog ko je profesionalno od klinicke psihologije i psihoterapije udaljen otprilike koliko i od Marsa to je vrlo hrabra tvrdnja.

 

Uopšte se ne odnosi na kliničku psihologiju već na njegove stavove po socijalnim, ekonomskim i političkim temama.

 

A dovoljno sam blizu psihologije da sam mogao da uložim hiljadu dolara na to da ćeš ti da reaguješ na pominjanje Pitersona.

Edited by Ivo Petović
Link to comment
Just now, Ivo Petović said:

 

Uopšte se ne odnosi na kliničku psihologiju već na njegove stavove po socijalnim, ekonomskim i političkim temama.

 

Na sta god da se odnosi, glupo je nekog coveka s takvim profesionalnim portfoliom nazivati prevarantom na nivou televangeliste. Piterson nije ni prvi ni poslednji naucnik koji je iskakao iz okvira svoje profesije i bavio se povremeno stvarima koje nisu nuzno vezane za struku u kojoj se probio, nijednom od njih to iskakanje nije uzelo ni dan skolovanja, ni red napisanog teksta, ni jednu izgovorenu rec na predavanju. Verovatno najbolju knjigu o dijalogu u poslednjih pola veka je napisao Dejvid Bom, britanski fizicar. I to je cak nije ni objavio za zivota, tekstovi od kojih je skrpljena su se pojavili kao publikacija vise od 20 godina posle njegove smrti. Na stranu to sto sve sto si nabrojao itekako ima veze sa psihologijom, koja mu jeste struka i u kojoj je dogurao do zvanja redovnog profesora.

 

Nije stvar u njegovim stavovima, imao bih i ja stosta da prigovorim mnogim misljenjima koje Piterson iznosi, ali me pomalo nervira taj manir da se neslaganje s necijim stavovima "obrazlozi" nipodastavanjem onog ko je te stavove izneo i to bez ikakvog profesionalnog pokrica. Mislim da taj manir nigde nisam video u tolikoj meri koliko se susrecem s njim na Balkanu. Zato me i nervira toliko, verujem da je to jedan od uzroka ovolike arbitrarnosti u javnom zivotu Srbije i okruzenja. Piterson nije ni doktor Sapic, ni doktor Stefanovic, ni doktor Mali, njegov CV je sasvim korektan i to treba postovati. Ja licno imam strane i strane zamerki na Fukujamu, Popera ili Hantingtona, ali ne mislim da su njih trojica ista manje naucnici zbog toga sto su napisali po jednu popularnu knjigu cije intencije smatram izuzetno stetnim, lose promisljenim i promasenim. Desava se i najboljima, taj Poper je napravio genijalne stvari u svojoj uzoj oblasti, zasto se ne bi desilo nekakvom Dzordanu Pitersonu.

Link to comment
×
×
  • Create New...