Jump to content
IGNORED

Bela Tehnika i mali kućni aparati


msmodesty

Recommended Posts

zapremina je bitna koliko pereš na ruke sudove. samo vodi računa da li ide ispod ili iznad slavine. ja uzeo neki od 6.6l, meni dosta pošto se sudovima u 99,9% bavi mašina. onaj od 10l bi trebao biti dovoljan čak i da nemaš mašinu.

 

uzeo gorenje

Link to comment

ako nije velika razlika u ceni, najbolje protocni...

skupi su. i treba nešto da se petlja oko el. instalacija jery ne idu na šteker kao ovi, a treba i da se pritisak vode da se izmeri

Link to comment

skupi su. i treba nešto da se petlja oko el. instalacija jery ne idu na šteker kao ovi, a treba i da se pritisak vode da se izmeri

na duze staze su jeftiniji jer trose manje struje.

al mora 3fazna :(

Link to comment

na duze staze su jeftiniji jer trose manje struje.

al mora 3fazna :(

uh

 

nisam stručnjak al sam nešto računao i ta teza o isplativosti je vrlo diskutabilna. samo potrošnja 2kw vs. 24kw ako radi sat vremena dnevno i nije neka ekonomičnost pogotovu ako neko voli da se banja, ili ne daj bože više njih. ovi klasik bojleri takođe pružaju mogućnost uštede kroz akumulaciju za vreme jeftine™ struje. plus problemi sa pritiskom, nestankom el. energije, ugradnjom itd.

Link to comment

pa protocni radi tacno kolko puscas vodu, dakle celih par minuta dnevno, ako pricamo o kuhinjskom.

to sa akumulacijom bi imalo smisla da nije vucic na vlasti, kakvi bre nestanci struje :mad:

Link to comment

Treba da kupim fuckin' bojler za sudoperu. Tj bojlerče. Veze sa životom nemam šta, kontam da ne može tu puno čovek da se zajebe, dajte npr 2, 3 najbitnije karakteristike ako neko ima ideju, tipa koliko je bitna zapremina npr? Da li je kotao ovaj ili onaj materijal? Ili da jednostavno uzmem najjeftiniji :)

Tvoje potrebe,po mom mišljenju može da zadovolji i mali monofazni protočni,naravno ako ne zahtevaš baš vrelu vodu.Malih su gabarita i bilo je par modela na našem tržištu,npr "Cini",msm da je bio i "Simens".Greju vodu u zavisnosti od pritiska kao i svaki protočni ali ipak ne daju više od 50-60°c.Za jako zaprljane sudove uvek možeš grejati u el bokalu do ključanja...pa na "čvarenje".

Link to comment

Tvoje potrebe,po mom mišljenju može da zadovolji i mali monofazni protočni,naravno ako ne zahtevaš baš vrelu vodu.Malih su gabarita i bilo je par modela na našem tržištu,npr "Cini",msm da je bio i "Simens".Greju vodu u zavisnosti od pritiska kao i svaki protočni ali ipak ne daju više od 50-60°c.Za jako zaprljane sudove uvek možeš grejati u el bokalu do ključanja...pa na "čvarenje".

 

Našao sam šta ću, gorenje od 5l je 4200 ali bih ja 10l što je 4700. Jedino me zeza što mi je dubina kuhinje 28 a bojler 26.5.

 

Ostaje pitanje kako se montira, tj da li može da se namontira na 1.5cm od zida, ili još bolje 1.cm? Ovaj stari što imam, a kad kažem stari stvarno mislim stari, tipa da je možda preživeo i WWll, vidim da je jako blizu zida. Majku mu, biće baš knap a 5l mi je nekako baš malo.

Link to comment

Mislim da se može uterati...vidi da li je ta mera 26,5 sa nosačima ili samo telo ima tu dimenziju.

Ed:5 l se potroši dok si reko keks.

Edited by Barti66
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...