Jump to content
IGNORED

Bela Tehnika i mali kućni aparati


msmodesty

Recommended Posts

a energija i rad koji se potrose da se ta voda procisti i docera do tebe,jel se i oni vracaju u eko sistem?

 

Ne, to se trosi.

 

Ali ipak zvirni u ove podatke gore.

Link to comment

Pazi, Nemačka. Zemlja u kojoj su jedne godine vlasti apelovale na građane da ne štede vodu uzalud jer se zbog suvih cevi kvari ceo sistem.

 

+1

 

al kad ih od malih nogu driluju da stede. ne mogu sina srbina/italijana da ubedim da ne koristi jebeno stedljivo dugme na wc solji kad pisa nego da pusti vodu ko covek :frust:

Link to comment

+1

 

al kad ih od malih nogu driluju da stede. ne mogu sina srbina/italijana da ubedim da ne koristi jebeno stedljivo dugme na wc solji kad pisa nego da pusti vodu ko covek :frust:

 

Bas je upotreba stedljivog dugmeta bila povod za taj apel.

 

Ja nekako mislim da je nas sistem bazdaren za upravo ovaj protok vode koji imamo i da bi stednja mogla samo da pogorsa stvari.

 

Kada cujem da neko ko ima pristup infrastrukturi apeluje na manju potrosnju, tada cu svakako stedeti. A u stvari i ne znam kako da stedim, imam malu sudomasinu sa niskom potrosnjom, ja ne bih ni umeo da perem bolje od nje.

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

Sudove perem na ruke godinama i čak mi je to jedan od kućnih poslova koji mi ne pada nešto spec teško. Međutim, oko svake slave se toliko satrem i toliko mi propadne koža na šakama da počnem da kontempliram o mašini.

Svakako, u narednom periodu želim manje vremena da trošim na rintanje a više da odmaram.

 

Ivy, nadam se da i veš pereš na ruke, nemoj da zagađuješ okolinu deterdžentom i nemoj da te mrzi.

Link to comment

teško je potrošiti manje vode od mašine, 

odnosno moguće je, ali ako se posuđe pere bez deterdženta

a to može ako se ima dovoljno surutke, recimo

pesak ne skida masnoće baš najbolje

 

a mašine (obe) su mi ruke spasile, svega bih se odrekla pre tih mašina

Link to comment

mene smara saginjanje, slaganje escajga u masinu, vadjenje escajga...

 

 

 

teško je potrošiti manje vode od mašine, 

odnosno moguće je, ali ako se posuđe pere bez deterdženta

a to može ako se ima dovoljno surutke, recimo

pesak ne skida masnoće baš najbolje

 

a mašine (obe) su mi ruke spasile, svega bih se odrekla pre tih mašina

 

nije tacno, za deterdzent ti treba sasvim malo vode. sve nadeterdzentises (za sta ne treba voda) i onda plaknes jednom s obe strane i stavis da se cedi. vrlo malo se potrosi vode tako.

 

mislim u pravu je vasilije, nije meni do vode, samo tako pricam

Edited by Krošek
Link to comment

pesak ne skida masnoće baš najbolje

 

 

Pesak je tu samo abrazivno sredstvo, pepeo, potpuno sterilan ako se skida direktno sa ognjista, kljucni je element pranja.

Link to comment

ma ta mašina je car. samo ja mrzim da slažem te sudove i onda uzmem pa operem ručno. 

 

nego kad smo kod bele tehnike zanima me sušilica za veš. 

treba mi neka ne preterano kabasta da mogu da je turim u neku ostavu, da nije bučna jako, i da joj ne treba odvod. 

jel treba peglati veš posle te sušilice? 

da se ne javljaju ovi koji ne peglaju nikad. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...