Jump to content
IGNORED

Bela Tehnika i mali kućni aparati


msmodesty

Recommended Posts

dajte neki tip za usisivač. ništa fensi, da radi i ima dobar cug

kolko znam usisivac je mali kucanski aparati a ne bela tehnika :fantom:

Link to comment
  • 2 months later...

POTREBNA POMOĆ!

 

situacija sledeća:

 

stiže još jedan bebac, dakle više veša za pranje i sušenje. 

terasu nemam, veš se suši po onim sklopivim štrikovima u sobi koju treba stariji da zauzme sad kad ga mlađi istisne iz naše spavaće. dakle treba mi sušilica za veš. 

e sad. mesta nemam za novi uređaj, tj nemam u kupatilu, ne može jedno na drugo jer je bojler zlokobno iznad plus je mašina ona uska top loader. Mogu jedino napraviti mesta za sušilicu u nekakvoj suvoj ostavi, pa me zanima da li je to moguće s obzirom na vlagu koju proizvodi, buku, kondenz  i slično. 

Druga opcija je da prodam postojeću veš mašinu i zamenim je kombinovanom, ali nisam siguran da su te kombinirke postale dovoljno kvalitetne. 

 

Iskustva, predlozi, saveti dobrodošli. Fala :)

Link to comment

ja sam isto bio skeptican prema kombinatorikama, ali su me uverili da je to danas sasvim ok. ima i ovde par ljudi koji imaju pozitivno iskustvo. jedino sto navodno zaista strogo treba paziti na kolicinu vesa, narocito s obzirom da prosecna srpska domacica najvolije da trpa ves tako da jedva moze kolenom da zatvori :D

Link to comment

POTREBNA POMOĆ!

 

situacija sledeća:

 

stiže još jedan bebac, dakle više veša za pranje i sušenje. 

terasu nemam, veš se suši po onim sklopivim štrikovima u sobi koju treba stariji da zauzme sad kad ga mlađi istisne iz naše spavaće. dakle treba mi sušilica za veš. 

e sad. mesta nemam za novi uređaj, tj nemam u kupatilu, ne može jedno na drugo jer je bojler zlokobno iznad plus je mašina ona uska top loader. Mogu jedino napraviti mesta za sušilicu u nekakvoj suvoj ostavi, pa me zanima da li je to moguće s obzirom na vlagu koju proizvodi, buku, kondenz  i slično. 

Druga opcija je da prodam postojeću veš mašinu i zamenim je kombinovanom, ali nisam siguran da su te kombinirke postale dovoljno kvalitetne. 

 

Iskustva, predlozi, saveti dobrodošli. Fala :)

 

kod mene susilca stoji u hodniku ispred kupatila, u nekakvom ispustu arhitekta se negde preracunao :D, i nema nikakvih problema sva vlaga ide u posudu namenjenu toj svrsi, jedino sto se cuje :)

znaci samo uzmes kondenzacionu masinu..

Link to comment

Ja mojoj lepšoj polovini kupio Gorenje WD94141 kombinovana mašina je u pitanju i nešto nisam primetio da se buni,ono što je najbolje za 30min dobiješ opranu i suvu stvar samo ispeglaš i cepaj.

Edited by Bambula
Link to comment

ja ne, ali sam pre manje od mesec dana pricao sa jednim bg arhitektom koji se kune u toplotne pumpe uopste, ugradjuje ih ljudima u kuce i stanove, firmama u poslovne objekte, svuda gde uspe da ubedi investitore... a izuzetno je ozbiljan covek, jedan od top 5 arch. u srbiji.

e sad, kako to fercera u ves masini, ko ce ga znati...

Link to comment

Toplotna pumpati omogućuje da je staviš gde hoćeš,isto kao i kondezacionu,ali troši upola manje struje nego ove sa odvodom i kondezacione,ali su u startu skuplje.

Link to comment

ja ne, ali sam pre manje od mesec dana pricao sa jednim bg arhitektom koji se kune u toplotne pumpe uopste, ugradjuje ih ljudima u kuce i stanove, firmama u poslovne objekte, svuda gde uspe da ubedi investitore... a izuzetno je ozbiljan covek, jedan od top 5 arch. u srbiji.

e sad, kako to fercera u ves masini, ko ce ga znati...

 

znam za ove obicne. radim emisiju o EE. :D 

Link to comment

Tek kad se rodi bebac shvatis koliko je velik problem pranje i susenje vesa. Na terasi ne vredi da se susi, ovde u centru grada sve na vesu ostaju tragovi prasine i garezi. Izbor je pao na kombi Candy GVW 585 i za koji mesec ce 2 godine kako nas odlicno sluzi. Masina ima centrifugu 1500 obr/min, tako da dobro ocedi ves za susenje. Sto se tice kondenzovane vlage sve odlazi niz odvodno crevo u kanalizaciju. Masina nam se nalazi u kuhinji i higrometar ne pokazuje povecanja vlaznosti u stanu. Tokom susenja je gotovo necujna.

 

Sto se tice vesa gledamo da je napunimo do pola. Iako ima senzor maksimalne tezine od 8kg nismo uspeli da je preopteretimo cak ni sa Vuteks cebadima 2x2m. Ukljucis je u ponoc i do jutra bude oprano i osuseno. Neka procena je oko dodatnih 80kWh mesecne potrosnje za susenje vesa kada je masina radila gotovo svaki dan zbog uprljanih bebecih stvari.

 

Ovaj model je trenutno na akciji u tehnomaniji i garancija je punih 5 godina.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ja bih da kupim neku veš mašinu (do 50 soma), ali da program na 60 stepeni ne traje četiri sata kao kod svih mašina što sam ih pogledala. Ima neko neku preporuku?

Link to comment

Ja bih da kupim neku veš mašinu (do 50 soma), ali da program na 60 stepeni ne traje četiri sata kao kod svih mašina što sam ih pogledala. Ima neko neku preporuku?

Šta li si ti to gledala. Na svim novijim mašinama ne traje više od 90 minuta

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...