Jump to content
IGNORED

Bela Tehnika i mali kućni aparati


msmodesty

Recommended Posts

Što ne perete sudove na ruke ko sav normalan svet?

 

+1

 

ko da imaju kuce sa po 15 clanova,sitne dece,komsiluka i rodbine pa je problem...meni veci smor cekati da se napuni plus mi treba gomila vise tih duplih sudova plus potrosi boga oca vode i struje,greota :(..1 potrosacko drustvo kao takvo  :fantom:

Link to comment

Što ne perete sudove na ruke ko sav normalan svet?

 

Ne smem da ugrožavam šake kontaktom sa oštrim predmetima, to te prvo nauče kada počneš karijeru koncertnog pijaniste - čuvaj ruke po svaku cenu, one su ti život.

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

Zar nije obrnuto, da potrosi manje vode nego rucno pranje?

 

slučajno poslato sa TT

 

jedino ako ti stalno lije voda iz cesme.

 

rucno pranje je umetnost. moze biti mnogo brze od procedure sa masinom (propiranje, stavljanje, saginjanje, vadjenje...) ako ces na vreme prati serpe pre no sto se skore.

Link to comment

Masina za pranje sudova potrosi manje struje, vode i deterdzenta nego prosecan perac sudova kome, da, stalno curi voda iz cesme.

 

Inace mi nismo deo sveta koji ima problema sa vodosnabdevanjem i nema nikakve potrebe za stednjom vode, nece ta voda koja se ustedi otici u Eritreju nego ce biti na tacki A u Srbiji umesto na tacki B.

Link to comment

Masina za pranje sudova potrosi manje struje, vode i deterdzenta nego prosecan perac sudova kome, da, stalno curi voda iz cesme.

 

Inace mi nismo deo sveta koji ima problema sa vodosnabdevanjem i nema nikakve potrebe za stednjom vode, nece ta voda koja se ustedi otici u Eritreju nego ce biti na tacki A u Srbiji umesto na tacki B.

Generalno se slazem, ali mi zao vode iako nije skupa pa stoga + za makinu.

 

slučajno poslato sa TT

Link to comment

Generalno se slazem, ali mi zao vode iako nije skupa pa stoga + za makinu.

 

slučajno poslato sa TT

 

Ali ta voda ne ide nigde, vraća se u ekosistem, nisi je potrošio!

No ajde, nebitno je to. Fakat je da mašina ne troši uludo ni  mililitar vode, za razliku od ljudi.

 

Pazi, Nemačka. Zemlja u kojoj su jedne godine vlasti apelovale na građane da ne štede vodu uzalud jer se zbog suvih cevi kvari ceo sistem.

 

 

Research carried out by Christian Paul Richter between 2007 and 2008 on two hundred households in Germany, Italy, Sweden and Britain, found that the households which had a dishwasher used on average 50pc less water and 28pc less energy than the households that didn't own a dishwasher.

 

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...