Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Vrhunski primećeno ovo za podsvesnu percepciju od strane gledalaštva glede ovog picopevca što će da glumi Dorana, Lrde, to je to. S tim što ja mislim da je to jako iskusan potez kastinga i dao bih nadležnom za kasting neku nagradu za to. Ti kažeš jeftino, što, naravno, zamišljam komik buk gaj glasom.

Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am I right or am I right? Dobar posao radi Van Houten, ali suludo je da svi budu toliko white-washed, od Vardara pa do Triglava... Mora da bude malo, znaš, šut' bolan egzot'ka.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Ne secam se nesto da je i Tolkin puno mesao boju tena kod ljudske rase ... Martinovo je pravo da izabere izgled stanovnistva u svom svetu(planeti) i ne vidim  neki veliki problem u tome sto fali azijatski tip ili sto su crnci starorosedeoci samo na letnjim ostrvima (ili onom juznom neistrazenom kontinentu) ... Jbg nije ovo ovo neki manifest UN vec delo epske fantastike... .

p.s. HBO je cak   vise liberaran po tom pitanju od samog pisca ...

Link to comment

Martin je pisac, može sebi da dozvoli tu slobodu da ne opisuje previše sporedne likove. Kad radiš vizuelnu adaptaciju, prosto moraš da vodiš računa o takvim detaljima, ne zbog UN manifesta nego zbog najprostije interne konzistencije. Inače će Khal Drogo da predvodi United Hordes of Beneton, prepuno nasumično bledunjavih statista... a glavni bankar Braavosa će biti Mycroft Holmes.

Link to comment

Uopste ne vidim potrebu da neko delo epske fantastike mora da ima slicnosti sa nasim svetom ... citaoci vole da nalaze paralele , verovatno i sam pisac nalazi inspiraciju u stvarnim dogadjajima iz istorije ali nije obavezno da se u ekranizaciji to bas jasno naznaci ! Sto se tice samog opisa likova u knjigama , mislim da ih je Martin sasvim fino "naslikao"  i nisam imao vecih problema da ih gledam kroz citanje ...

Link to comment

U tome je i stvar što ima previše sličnosti sa našim hiperglobalizovanim svetom. Nalaze statiste raznih boja, oblika, i mirisa, pa ih sve zajedno natrpaju da budu deo kulture koja je opisana kao izrazito homogena. (Dothraki su varvari prezrivi prema svim drugim grupacijama, nema nikakvog smisla da bi inkorporirali dovoljan broj nordijskih plavušana pa da se njihovi potomci primećuju u svakoj drugoj sceni.) A jebeni Qarth, na drugoj strani sveta, im izgleda kao King's Landing...

Link to comment

 

Karćani su visoki i bledog lica, nazvani "Mlečni ljudi" od strane Dotraka zbog njihovog tena.

Sto se mene tice ja sam uvek za to da se maksimalno drze knjiga kad je vec u pitanju ekranizacija istih ...  Svako odstupanje zbog neke politicke (verske, rasne , ovozemaljske™ ) korektnosti mi samo pravi stetu ...

 

p.s. Slazem se da su Dothraki veoma lose uradjeni u seriji ...

Edited by Geograf
Link to comment

U tome je i stvar što ima previše sličnosti sa našim hiperglobalizovanim svetom. Nalaze statiste raznih boja, oblika, i mirisa, pa ih sve zajedno natrpaju da budu deo kulture koja je opisana kao izrazito homogena. (Dothraki su varvari prezrivi prema svim drugim grupacijama, nema nikakvog smisla da bi inkorporirali dovoljan broj nordijskih plavušana pa da se njihovi potomci primećuju u svakoj drugoj sceni.) A jebeni Qarth, na drugoj strani sveta, im izgleda kao King's Landing...

То би има збиља утицало на гледаност. Како је идеолошка залепљеност  зезнута ствар.

Link to comment

Ne secam se nesto da je i Tolkin puno mesao boju tena kod ljudske rase ...

 Davno sam citao Lotr, i ne mogu da govorim za Tolkina, ali slobodno mogu da kazem da kod mnogih njegovih (i uopste fantasy) fanova postoji latentni (kultur) rasizam. Nordijska kultura se predstavlja kao najdublja, najuzvisenija i najbogatija, a nordijski tip lepote kao univerzalni.

 

 

Btw, mlecna koza ne mora da se odnosi na default boju koze. Sasvim je moguce da se to odnosi na cinjenicu da su oni trgovci, robovlasnici i sl. pa samim tim i ne provode mnogo vremena na suncu. Izraz "plava krv" upravo ima osnovu u tome, jer se na beloj kozi jasno vide vene.

Link to comment

Tolkien je po današnjim standardima prepun kulturrasizma, od crnih Haradrima sa juga do žutih Easterlinga koji jadni čak ni pravog imena nemaju. Alternativna imena za te rase (koje naravno služe Saurona just because) su "Black Men" i "Men of Darkness" :D

 

Goes without saying da je potpuno nefer primenjivati standarde 21. veka na literaturu sa polovine 20., ali kad Verter već pita...

 

Martin takve široke stereotipe dosta dobro izbegava, ali autori serije su površni idioti fizički nesposobni a napišu backgroud za tamnoputog lika a da ne pomenu reč "slavery" :isuse:

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Martin je se u "divljim kartama " cesto ozbiljno bavio problemom rasizma i diskriminacojom manjina u drustvu (znaci nije covek rasista)... U PLIVU je za podlogu uzeo neki rani srednji vek u evropi, pa su zato Lordovi belci a tamnije puti pretezno robovi i urodjenici (sa nekih juznih neistrazenih kontinenata)  , odnosno nebitni likovi ...

Ne vidim uopse neki veliki problem u  tome ali mi zato smeta kada HBO menja izgled l karakter likova jer tako je korektnije™...

 

@Verte

Stvarno nisam vidjao izbledele crnce  osim Majkla Dzeksona... Logicnije mi je da je Martin zamislio da su taj Kart kao i mnoge slobodne gradove osnovali neki doseljenici(izbeglice) iz Valirije ...

Link to comment

 

 

@Verte

Stvarno nisam vidjao izbledele crnce  osim Majkla Dzeksona... Logicnije mi je da je Martin zamislio da su taj Kart kao i mnoge slobodne gradove osnovali neki doseljenici(izbeglice) iz Valirije ...

 

Nisam mislio na crnce, vec na belce tamnije puti. Kao Grci npr.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...