Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Martin je se u "divljim kartama " cesto ozbiljno bavio problemom rasizma i diskriminacojom manjina u drustvu (znaci nije covek rasista)... U PLIVU je za podlogu uzeo neki rani srednji vek u evropi, pa su zato Lordovi belci a tamnije puti pretezno robovi i urodjenici (sa nekih juznih neistrazenih kontinenata) , odnosno nebitni likovi ...

Ne vidim uopse neki veliki problem u tome ali mi zato smeta kada HBO menja izgled l karakter likova jer tako je korektnije™...

 

@Verte

Stvarno nisam vidjao izbledele crnce osim Majkla Dzeksona... Logicnije mi je da je Martin zamislio da su taj Kart kao i mnoge slobodne gradove osnovali neki doseljenici(izbeglice) iz Valirije ...

Није рани већ касни Средњи Век у потању. Толкин нике култур расиста његово дело је покушај стварања оригинално енглеске митологије. Логично је да користи германски образац. Његови епигони су други падеж.
Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

U pravu si ako se gleda u odnosu na  "Rat ruza" kao glavnu inspiraciju ... Ja tu najvise gledam  naoruzanje, pa ako nema baruta odmah spustim vremenski period nekoliko vekova u nazad :)

Link to comment

Ja sam mojoj ekipici sagledalaca spojlovao za Tiriona i Tajvina. Satro mi se omaklo, al da budem iskren - bilo je iz ciste zlobe.

Edited by Verterdegete
Link to comment

Iz zajebancije, u nekom tekstu sam pomenuo, a i jer ne mislim da je presudno za uživanje u nekom narativnom delu to da li znaš šta će da se događa, nego da je još bolje ako znaš, pa se pitaš KAKO će da se dogodi. Dokazano iskustveno, a ima i neka istraživanja koja to podupiru. 

Link to comment

ne mislim da je presudno za uživanje u nekom narativnom delu to da li znaš šta će da se događa, nego da je još bolje ako znaš, pa se pitaš KAKO će da se dogodi. Dokazano iskustveno, a ima i neka istraživanja koja to podupiru. 

 

Uglavnom jeste tako za akcije, vesterne, horore i sl, ali ima stvari koje ne treba kvariti, a mislim da su red veding i ubistvo tajvina među takvima, jer takvi preokreti doprinose kvalitetu.

Link to comment

Da, jer se toliko napetosti plete oko njih, a tenzija je za dobar doživljaj trilera bitna (u ovom kontekstu je "triler" sve što izaziva "tril", pa tako i GoT). Ma u suštini spojlovanje je klinački potez, to što sam ja sebe odavno istrenirao da me zabole za zaplet i što puštam da mi sve pričaju o zapletu ne znači da to mnogim ljudima ne ubija uživanje. Evo, sada čitam Blood Meridian i iako znam sve o čemu se radi, oću da se smrznem koliko je dobra knjiga u koliko uživam u svakom pasusu, ali dobro to je Mekarti, ne važi to za svakog, Martin sigurno gubi mnogo ako se oduzmu preokreti u samoj radnje. Ali, evo i onog istraživanja koje sam pominjao, pa da ne oftopičim više.

 

http://ucsdnews.ucsd.edu/archive/newsrel/soc/2011_08spoilers.asp

Link to comment

samo studenti koji su dobili neku kintu ili kredit da učestvuju u istraživanju mogu uopšte da uzmu da čitaju Agatu Kristi za koju znaju ko je ubica.

 

misim, ovako inače, ima spojlera i spojlera. za bajku nije spojler ako kažeš nekome da će na kraju svi osim zle veštice da žive zauvek srećni i veseli. a sa druge strane, mislim da mi se, recimo, Sinsinati Kid ne bi ni približno dopao onoliko koliko mi se dopao da mi je neko spojlovao kraj. što, naravno, nije isto kao kad uzmem da ga gledam peti put...

Edited by malkin
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...