Jump to content
IGNORED

Beogradski sajam knjiga


Sludge Factory

Recommended Posts

Kakva je Srbija u velikom ratu za opštu čitalačku populaciju? ima li o životu u Srbiji pod okupacijom?

 

+ ako neko ima neku preporuku za beletristiku, imam priliku da naručim sutra par knjiga.

Link to comment

Jel Tvrtko pisao ono za vas (istoričare) ili za širu čitalačku publiku?

Gledao sam ga kod Stankovića u Nu2, čini se da nije baš popularan u sveopštoj javnosti u Hrvatskoj...

Link to comment

Kakva je Srbija u velikom ratu za opštu čitalačku populaciju? ima li o životu u Srbiji pod okupacijom?

 

+ ako neko ima neku preporuku za beletristiku, imam priliku da naručim sutra par knjiga.

 

Ima 20ak strana (od oko 280) o okupaciji, u 2-3 dela. U suštini je lako čitljiva, i iako ima kritički aparat (fusnote) nije teška i ne zahteva neko predznanje.

Edited by Prospero
Link to comment

Jel Tvrtko pisao ono za vas (istoričare) ili za širu čitalačku publiku?

Gledao sam ga kod Stankovića u Nu2, čini se da nije baš popularan u sveopštoj javnosti u Hrvatskoj...

 

Više za istoričare, obimno je delo (650 strana teksta) a bavi se užim događajima u Hladnom ratu (zrelija faza nesvrstanih, interne debate i razlike, uloga Jugoslavije), mislim da zahteva ozbiljnije predznanje za neko dobro čitanje.

 

 

Ovo sve na prvi pogled, nisam se još uzeo u koštac :D

Link to comment

Јави шта причају за Павловића. Он је Термидором тако јако закључао топик о комунизму да га је оно ђубре за којим сетно уздишу касирке у менопаузи и слични интелектуални гиганти дијалектике и месних прерађевина стрељало чим је кренуо у ослободилачки™ рат.

Link to comment

Јави шта причају за Павловића. Он је Термидором тако јако закључао топик о комунизму да га је оно ђубре за којим сетно уздишу касирке у менопаузи и слични интелектуални гиганти дијалектике и месних прерађевина стрељало чим је кренуо у ослободилачки™ рат.

 

:lolol:

 

Дух Врангела

Link to comment

:lolol:

 

Дух Врангела

Него шта. Има ових дана да одем са породицом да му се поклонимо и да му упалимо свеће. Редак шмекер.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...