Jump to content
IGNORED

Beogradski sajam knjiga


Sludge Factory

Recommended Posts

Svaki sajam je stecište raznoraznih desničarskih "intelektualaca" koji izdaju mnoštvo knjiga da bi nam približili svoju verziju stvarnosti. Oduvek su bili prepuni štandovi istinama o Srebrenici i sličnim glupostima. Eno, dverjanska izdavačka kuća Catena Mundi za sajam se čak reklamira na RTS-u.

Takođe, sajam je i stecište raznih crkvenih udruženja i malih verskih zajednica (ili su to sektaši, nisam se trudio da se informišem).

 

Ja sam bio danas. Prilično posećeno, što nisam očekivao za prvi dan sajma. Naravno, potrošio sam sve pare, pa još i malo preko toga. Kupovao sam knjige za bebu. Za nju sam kupio 10-15 knjiga, a tek sam zagrebao ponudu. Neverovatno koja količina knjiga za decu ima da se nađe, a ja imam samo neke klasike koji su za stariju decu pa bih mogao da potrošim desetine i desetine hiljada dinara kupujući.

Našao i dosta jeftinih starih stripova, popunjavao rupe u kolekciji Veselog četvrtka i kupio istoriju Jugoslavije koju mi je Arslanagić davno preporučio.

Sve u svemu ponovo sam izašao praznih džepova :( ... i punog srca ^_^

 

e da: htedoh i da se nadovežem na Janka - video sam baš dosta ruskih knjiga. I klasika i nekih novijih. U jednom trenutku sam se pitao da nisu oni gosti sajma umesto Kineza.

Edited by salerokada
Link to comment

Svaki sajam je stecište raznoraznih desničarskih "intelektualaca" koji izdaju mnoštvo knjiga da bi nam približili svoju verziju stvarnosti. Oduvek su bili prepuni štandovi istinama o Srebrenici i sličnim glupostima. Eno, dverjanska izdavačka kuća Catena Mundi za sajam se čak reklamira na RTS-u.

Takođe, sajam je i stecište raznih crkvenih udruženja i malih verskih zajednica (ili su to sektaši, nisam se trudio da se informišem).

 

 

Na sajmu knjiga u Sarajevu svake godine sve je više izdavača koji prodaju raznu islamsku literaturu. Neki od štandova više liče na džamije nego na mjesta gdje se izlažu i prodaju knjige. Većini posjetilaca sve to smeta, ali, objektivno, da nije zakupa od njih i od ogromnih štandova Irana i Saudijske Arabije, sajma ne bi ni bilo.

Link to comment

jbt, kako mi je promakao taj momenat sa islamom i štandom irana i sa?

 

inače bilo bi interesantno izvući statistiku prodatih knjiga. kapiram da tesla, pravoslavlje, putin i prava istina o srbiji imaju sigurno 50% share.

ljiljana habjanović đurović ima svoj štand (ne znam da li samoizdaje), juče sedela i potpisivala

 

 

----

 

u rubrici šta sam kupio

 

uzeo svašta, najviše sam srećan zbog graf novele, đipijevih "beleški za jednu ratnu priču". izdo komiko. imaju štand dole u pitu.

 

ovde je preview od 25 strana

 

https://www.scribd.com/doc/174858965/Beleske-preview

Edited by Ravanelli
Link to comment

 

jbt, kako mi je promakao taj momenat sa islamom i štandom irana i sa?

 

inače bilo bi interesantno izvući statistiku prodatih knjiga. kapiram da tesla, pravoslavlje, putin i prava istina o srbiji imaju sigurno 50% share.

ljiljana habjanović đurović ima svoj štand (ne znam da li samoizdaje), juče sedela i potpisivala

 

----

 

u rubrici šta sam kupio

 

uzeo svašta, najviše sam srećan zbog graf novele, đipijevih "beleški za jednu ratnu priču". izdo komiko. imaju štand dole u pitu.

 

ovde je preview od 25 strana

 

https://www.scribd.com/doc/174858965/Beleske-preview

 

Habjanovićka je verovatno prva od domaćih spisateljica koja je otvorila svoju firmu, a ima još nekolicina drugih koje su se preračunale da na taj način bolje prolaze nego da koriste usluge distributera i drugih izdavača (Dedićka, Mojsilovićka itd.). 

 

Mislim da precenjuješ količinu prodate literature sa tematikom pravoslavlja, popovski štandovi jesu brojni i upadljivi, ali ne prodaje se to baš spektakularno. 

 

Nisam previše zagledao popuste, tamo gde jesam bilo je mahom 30%.

 

Za zagrižene ljubitelje te grane slavistike, "Srpski jezik i srpski jezici" M. Kovačevića je kod BIGZ-a na popustu za tričavih 200 kinti.

Edited by ajgor
Link to comment

na ogromnom kineskom standu, ima deo gde se demonstrira ritual sipanja i pijenja caja u specijalne male soljice za degustaciju.

/rez/

pola sata kasnije, kinez pere soljice u muskom wc-u ^_^

Link to comment

Nek javi neko ako naleti na Watchmen, naravno na engleskom

video. hardcover, ali skup jako. mislim da je bio oko 6k, u aneksu, u prizemlju.

Edited by Ravanelli
Link to comment

Danas sam otišla na sat ipo, blic obilazak. Čini mi se da ima manje novih naslova nego ikad pre.

Kupila sam D. Lesing- A posebno, mačke (Agora 450 din). Pohvale za ovu kuću koja je prva u Srbiji prevodila Alis Manro (i pre 2013. tj. pre Nobelove nagrade).Imaju novu zbirku pripovedaka Služba, družba.... Hrvatski Oceanmore beži ispred njih godinu dana, objavili su i Javne tajne.

Pored toga, kupila sam i 2 knjižice iz zbirke  Veliki svetski muzeji izdanje Službenog glasnika, 200 din.

 

Najbolje knjige

http://www.ikzs.com/

 

Za vikend idem ponovo, polako.

Edited by halloween
Link to comment

na ogromnom kineskom standu, ima deo gde se demonstrira ritual sipanja i pijenja caja u specijalne male soljice za degustaciju.

/rez/

pola sata kasnije, kinez pere soljice u muskom wc-u ^_^

Na slavinu ili...?

Link to comment

Drage forumašice i forumaši,

 

Obaveštavam vas dа ću tokom Međunarodnog sajma knjiga u Beogradu davati značajan popust na moje knjige, tako da ću “World of Anagrams“ prodavati za 1.800 dinara, “Put ka vrhu 2“ za 600 dinara, a obe knjige zajedno za 2.200 dinara.

 

“World of Anagrams“ je, po mišljenju vodećih svetskih anagramista, najbolje delo u toj oblasti enigmatske literature, dok “Put ka vrhu 2“ (druga iz tetralogije sa mojim najboljim zagonetkama) sadrži šahovske i logičke probleme, preko 300 kviz pitanja i razne ukrštenice, osmosmerke i druge mrežaste zagonetke.

 

Na sajam dolazim u nedelju, 2. novembra, oko 10 časova. Ukoliko želite da iskoristite ove popuste, javite mi se preko inboksa ili na mejl zoradis@eunet.rs, pa ćemo se dogovoriti oko detalja prodaje. Za one koji bi želeli da im se knjiga dostavi poštom, može i tako, samo što će onda u cenu biti uračunata i poštarina.

 

knjige_za_sajam.jpg
 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...