Jump to content
IGNORED

Beogradski sajam knjiga


Sludge Factory

Recommended Posts

 

 

Bio danas na sajmu, ima kod antikvara Istorija Beograda za 2500.

Po toj ceni u dobrom stanju sa omotnicom?

 

Hvala što si podelio informacije, meni se karte slažu za subotu što znači pakao od gužve.

Link to comment

Po toj ceni u dobrom stanju sa omotnicom?

 

Hvala što si podelio informacije, meni se karte slažu za subotu što znači pakao od gužve.

 

Hm, mislim da jeste imala omotnicu, ali nisam 100% siguran.

Link to comment

dodeljene nagrade sajma. ^_^

najbolji izdavac - zavod za udzbenike, najbolje izdanje - srbija 1914-1918 (prometej i rts), najbolja decja - deca citaju srpsku istoriju, posebno priznanje ediciji deset vekova srpske knjizevnosti (matica srpska)...  :s_d:

Link to comment

Stripovi su bili za badava. Uzeo dva Nika Rajdera za po 120 din, tri dnevnikova Dilana za po 200 din. (to možda i nije toliko jeftino), i novog Ripa Kirbija (Čarobna knjiga, tvrd povez, u dva toma), prvi tom za 990 din.

Link to comment

Na ovogodisnjem sajmu sam kupio knjige iz proslih godina - Razgovor u katedrali Marija Vargasa Ljose(LAguna) i Policijski izvestaj(poynati slucajevi plagiranja) MAri Djjresek(Clio).Za prvu sam dobio popust od nekih 200 i kusur dinara jer sam i clan kluba,dok je druga knjiga za standard Clia bola dzabe-330 dinara.

Moja dva utiska sa sajma-ovogodisnji dobitnik Nobelove nagrade za knjizevnost je totalno skrajnut(ne videh da ga neko od izdvaca preporucuje) i drugi,da je tema I svetskog rata ima manje knjiga nego sto sam ocekivao.

Link to comment

Bio danas na sajmu, ima kod antikvara Istorija Beograda za 2500. Za isti novac moze da se kupi Cercilov II sv. rat u 6 knjiga.

 

 
 

 

Ima ok popusta, Teorija dokolicarske klase [mediteran] je 770 [1200 u knjizari], Sredozemlje u starom veku [akademska knjiga] je 1500 [1750], Stari rezim i revolucija [iKZS] 800 [1300]. Blistavo i strasno II je 850 [1000]. Komiko ima ok popust za 4 izdanja Kramba [ne ukljucujuci Veliku knjigu] - 3000 dinara [oko 3600 bi kostalo inace].

 

Ako planiras 12-15 knjiga isplati se otici, plus su antikvari na jednom mestu. Ako nemas spisak racunaj da ce ti samo kod njih otici par sati. :D

 

Na kineskom standu jedan deo je posvecen prevodima nasih knjiga. Zanimljiva su neka graficka resenja, najbolje mi je ono za Pop Cira i Pop Spira.

Kako su knjige ocuvane?Vrlo je cudno sto niijedan srpski izdavac ne zeli da obnovi ovo kapitlno deko memoaristike ili cak da ode dalje pa da pokusa da objavi Cercilove memoare iz Velikog rata.

Link to comment

Kako su knjige ocuvane?Vrlo je cudno sto niijedan srpski izdavac ne zeli da obnovi ovo kapitlno deko memoaristike ili cak da ode dalje pa da pokusa da objavi Cercilove memoare iz Velikog rata.

Cercilovi memoari iz Velikog rata su na srpskom objavljeni jos pre WW2, vidi pod Karijatide  :)

Link to comment

dodeljene nagrade sajma. ^_^

najbolji izdavac - zavod za udzbenike, najbolje izdanje - srbija 1914-1918 (prometej i rts), najbolja decja - deca citaju srpsku istoriju, posebno priznanje ediciji deset vekova srpske knjizevnosti (matica srpska)...  :s_d:

da se to preimenuje u srpski sajam knjiga. kakva tu međunarodnizacija, beogradizacija :dry:. bre.

 

poz

Link to comment

da se to preimenuje u srpski sajam knjiga. kakva tu međunarodnizacija, beogradizacija :dry:. bre.

 

drzava sama sebi dodelila nagrade, privatni izdavaci da se poprave do sledeceg sajma.

 

o ulovu:

tek sam na ovom sajmu otkrio heliks, vrhunski izbor.   :Hail:

ove dve su mi bile najzanimljvije:

 

slika_255661.jpgss_korice.jpg

Link to comment

ispravka predloga: državni srpski sajam knjiga.

 

ooo, gosn kara reklamiram već par godina gde stignem. nedavno mu je izašla nova knjiga: the glass cage - automation and us.

posle shallows je malo ublažio stavove u vezi sa čitanjem hiperteksta, ali je svejedno uznemiravajuće. utemeljeniji je od, recimo, keena (the cult of the amateur), mada je ovaj prijemčiviji, pa zato i poznatiji.

da li će neko naš prevesti e. morozova (to save everything, click, net delusion), pitam se.

 

heliks je meni prosle zime bio otkriće. živi biii.

 

kad pročitaš ovog grina, javi da li i ubogi društvenjaci mogu da razumeju o čemu priča.

 

poz

Edited by le petit nicolas
Link to comment

ispravka predloga: državni srpski sajam knjiga.

 

usvaja se.  ^_^

 

mislio sam da kod nas niko vise i ne pokusava sa izdanjima popularne nauke, a ovi su bas dobar izbor napravili, iz raznih oblasti.

vidim na sajtu da najavljuju kanemana za novembar, a nisam ga ni premetio na standu. mogli su pogurati malo, za sajam.

 

mbis_korice.jpg

Link to comment

pa, očigledno nisu mogli. privatnička nejač :( .

 

ako se izbore s knjižarima/plaćanjem i uđu u državne otkupe, možda opstanu.

 

poz

Link to comment

Kako su knjige ocuvane?Vrlo je cudno sto niijedan srpski izdavac ne zeli da obnovi ovo kapitlno deko memoaristike ili cak da ode dalje pa da pokusa da objavi Cercilove memoare iz Velikog rata.

 

Nisam ih uzimao u ruke, sudeci po koricama izgledaju prilicno ocuvano.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...