Jump to content
IGNORED

Beogradski sajam knjiga


Sludge Factory

Recommended Posts

Cercilovi memoari iz Velikog rata su na srpskom objavljeni jos pre WW2, vidi pod Karijatide  :)

Imam prvi tom,nekako sam ga nabavio pre ihahaj godina u cuvenom antikvarijatu u SANU(nema vise takvih antkvarijata)-

Ipak mislim da je važno da se u godinama obeležavanja I svetskog rata obnove kapitalna izdanja poput ovim manje poznatih,Čerčilovih memora.

Apropo toga,nema reizdanja Dedijerove knjige Sarajevo 1914 niti vrlo interesatnih memoarskih zapisa Egona Ervina Kiša-Zapiši to Kiš koji govori o borbama u Srbiji 1914. godine ali sa druge-austrougarske strane.

Link to comment

Kako su knjige ocuvane?Vrlo je cudno sto niijedan srpski izdavac ne zeli da obnovi ovo kapitlno deko memoaristike ili cak da ode dalje pa da pokusa da objavi Cercilove memoare iz Velikog rata.

 

To je 6 tomova, mnogo karata od kojih je dosta njih na preklop. Skupo a publika je ograničena. 

Link to comment

kralj_u_zutom_naslovna.jpg

 

Kralj u žutom, knjiga na osnovu čijih je motiva nastala trenutno veoma popularna TV serija True detective (Pravi detektiv) produkcijske kuće HBO, zbirka je kratkih priča američkog pripovedača Roberta Vilijama Čejmbersa, napisana 1895. godine. Kralj u žutom sastoji se od deset priča, od kojih su prve četiri zaslužne za reputaciju koju je ova knjiga stekla kao jednog od klasika horor žanra.

 

Pazario. 

+Groblje kućnih ljubimaca+par Bernardovih knjiga u LOM-u+Kafka na obali, konačno na srpskom- tradicionano preskupo kod Geopoetike.

+Book-ina izdanja u Beopolisu-Grobna tišina+Nedovršeni posao.

Link to comment

 

+Book-ina izdanja u Beopolisu-Grobna tišina

u slučaju da nisi čitao močvaru, pročitaj prvo to, pa pređi na grobnu tišinu. ako jesi, onda ništa. :)

nisu povezani slučajevi, ali je poželjno zbog životne priče glavnog junaka.

 

čula sam da ima još dva dela pre močvare, ali nisu prevedeni. 

pravi dobri krimići. zanimljiva priča, zanimljiv detektiv i sporedni junaci, prava atmosfera. preporuka za sve one koji vole. izbegavam ime autora jer ne znam ni da izgovorim, ni da napišem. tražite po naslovu. :D

 

edit: bookina izdanja na sajmu prodaje neki markart u hali 4

Edited by Frau Gabrijela
Link to comment

u slučaju da nisi čitao močvaru, pročitaj prvo to, pa pređi na grobnu tišinu. ako jesi, onda ništa. :)

nisu povezani slučajevi, ali je poželjno zbog životne priče glavnog junaka.

 

 

 

Pročitao Močvaru prvo naravno. :)

Inace, pre par nedelja slucajno uhvatih Kormakurovu adaptaciju Mocvare na Hrt-u, ko nije gledao-preporuka.

Link to comment

 

edit: bookina izdanja na sajmu prodaje neki markart u hali 4

 

Diluju i još koješta, uključujući i Beli put, na štandu u jedinici. Vuletić najavljuje novi serijal Gaše za naredni sajam, živi bili pa videli. Mišljenja o kvalitetu usluga distribucije koje Makart nudi su u najmanju ruku podeljena.

 

:fantom:

Edited by ajgor
Link to comment

U Vulkanu oštećeni primerci  na rasprodaji + 10% popusta za tri knjige:

Život životinja 891 din, Umetnost kuvanja 1791 din i neka mala knjižica Vratimo se osnovama  80 din

Pri tom, oštećenja su zaista neznatna, na Bremovoj knjizi omot je na poleđini iskrzan  a na kuvaru blago ulubljena ivica na jednom ćošku, što bih i sama napravila posle mesec dana korišćenja. Baš sam srećna, kako lepe knjige!

 

Po 90 dinara na štandu V.Novosti:

- de Sad- Zločini iz ljubavi

- T. Man- Izabranik

- Mopasan- Neobične priče

Edited by halloween
Link to comment

ranije Dučića. jebo blago cara radovana.

 

bio, kupio istoriju džeza (The Making Of Jazz: A Comprehensive History by James Lincoln Collier) kod antikvara i ploču Glena Milera za gramofon koji još uvek nemam.

 

Dzems-Linkoln-Kolijer-ISTORIJA-DZEZA_slika_XL_2611985.jpg

 

druge stvari što sam hteo da kupim imam na kindlu.

 

ostatak para potrošio za dečje knjige i slovarice. vodio kćer od tri i po godine, da se navikava.

 

mislim da sam na spratu hale 1 video gazzu sa šeširom. nisam siguran.

 

edit:

sad videh preturajući po kesama da sam uzeo "čiča tominu kolibu" i "alisu u zemlji čuda". 50 dinars each.

Edited by garcia
Link to comment

 

Сматрам да београдски сајам треба да замени франкфуртски који је досадан мали сајам у досадном градићу, а београдски је пун живота, енергије, ближи читаоцима, мање фокусиран на посао а више на људе и књиге. Волео бих да београдски замени франкфуртски као водећи европски сајам књига”, рекао је Парсонс Танјугу.

 

http://www.politika.rs/rubrike/kultura-i-zabava/Toni-Parsons-Beogradski-sajam-treba-da-zameni-frankfurtski.sr.html

 

:unsure:

 

Dodatak, jedan od komentara:

 

 

Гоца сликарка, оригинал | 02/11/2014 11:26

Да ли се на Франфуртском сајму продају књиге, има сајмова на којима се не продају књиге , наш је добар баш због тога , за следећи сајам ја бих припремила са добрим тврдим повезом и страницама које се не извалче класике и то са таквим повезом који ће трајати најмање сто педсет година , рецимо Достојевског за следећи сајам , надошле су генерације које ће их купити па за онај тамо кроз две године неког доброг филозофа у трајном повезу , не волим ове мале књижице са слабим повезом , слабо нешто има не могу сада да се сетим како се зове тај филозоф који мене интересује , али што га је Сенека волео стално га је цитирао, види се да га је ценио , Боже увек му заборавим име али слабо има његових дела, а он је био тако паметан али написмено нешто до њега нема

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Ne bi trebalo. Ja sam eksperimentisao sa tim prosli put i ne mogu 100% da se zakunem ali sam gotovo siguran da sam dve knjige narucio sa UK a jednu sa US "adrese" i sve tri su stigle istog dana  naruceno je 21og. 24og dispatch i evo jutros stiglo sve kako treba :)

 

Evo, porucih danas jednu, pa cu da testiram ;)

Inace, najpogodnije bi mi bilo da porucujem USA verziju jer mi je kartica u $, ali avaj, kad to ukljucim ne da mi obican checkout nego samo preko PayPala.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...