Jump to content
IGNORED

Beogradski sajam knjiga


Sludge Factory

Recommended Posts

Басарина Yugonostalghia, Дан Граф 2015.

 

Носталгија, самим тим и југоносталгија, помислих потом, није никакво "узвишено", још мање "поетично" осећање , то је тешка душевна болест, само је душевни болесник у стању да жали за Југославијом, да је идеализује и уздиже у небеса.

Ако је тако, а јесте, ја сам онда патолошки тип, психопата, помислих у нападу самосажаљења, да бих одамх потом помислио да у тој ствари - као и у свим другим - нисам имао много избора, јер је спајање ствари које треба да буду раздвојене, раздвајање ствари које треба да стоје заједно и масовна производња патолошких типова  заправо био програм СКЈ, државна политика бивше Југославије и животног дела Едварда Кардеља, политичког система социјалистичког самоуправљања, помислих на крају.

Југославија је била фаза сласти, помислих, горчина греха је дошла касније, није је требало дуго чекати.

Не, помислих потом, Кардељ ништа није крив.

Као што телесне жлезде излучују желудачну киселину, адреналин, вагинални секрет и остале течности за несметани рад организма, Јужни Словени су, помислих, из жлезда с душевним лучењем - постојећим само у ендокринологијама Балкана - излучили тај наказни политички систем, као што су касније, у току и после грађанског рата, излучили много наказније системе; Кардељ је само теоријски - у границама својих могућности - уобличио психопатологију самоуправног система, постсамоуправне  психопатологије уопште нису уобличаване, није се то могло уобличити.

Link to comment
  • 11 months later...

Na otvaranju jednog od štandova na sajmu bila je i grupa pevača a cappella, i to neki izvorni melos. Jedan od njih imao je vidljivu erekciju koju su primetile sve žene, pošto smo to posle komentarisale umirući od smeha. Šta  i ti si primetila?  Ja sam pomislila da umišljam i da sam opterećena. E i ja... Videli su i muškarci koji su potrčali da sednu bliže bini- e super, penis u erekciji im je bio u liniji očiju.

Edited by halloween
Link to comment

Je l sam ja nešto pomešala, ili je ovo prvi Sajam knjiga kom je zvanično otvaranje (bilo) u nedelju?

Bila sam ubeđena da je ponedeljak bio dan za ceremoniju.

Link to comment

Na otvaranju jednog od štandova na sajmu bila je i grupa pevača a cappella, i to neki izvorni melos. Jedan od njih imao je vidljivu erekciju koju su primetile sve žene, pošto smo to posle komentarisale umirući od smeha. Šta i ti si primetila? Ja sam pomislila da umišljam i da sam opterećena. E i ja... Videli su i muškarci koji su potrčali da sednu bliže bini- e super, penis u erekciji im je bio u liniji očiju.

Tvrd kurac i crne cipele prosto nikad nece izaci iz mode.

 

Elem, sta se preporucuje od persijskih srednjovekovnih mistika?

Link to comment

Ali "umirući od smeha", umjesto da čestitaju đuvegiji što nije podlegao tremi i stresu

A onda se žale kad ne može da postigne, što bi Torbica rek'o, kvalitetnu čvrstinu dolje :fantom:

Link to comment

Ma ne, vec vise godina unazad se otvara nedeljom.

 

Na prethodnoj strani ima radno vreme za prethodnu godinu, jeste otvoren u nedelju, ja napisao... A kad sam ove godine video datum otvaranja i zatvaranja, bio sam siguran da je bar dan, dva duže traje nego prethodni :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...